Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat
1/40Sonraki

Mutfak Sarf Malzemeleri

Mutfak sarf malzemeleri mutfak işlerini kolaylaştırmak için üretilmiş, pişirme, saklama ve temizlik bölümlerinden oluşan malzemelerdir. Bu malzemeler mutfak içindeki düzeni sağlamada yardımcı ürünlerdir. Yemek yapımını ve mutfaktaki işleri kolaylaştıran endüstriyel mutfak sarf malzemeleri, yemekleri sağlıklı ve pratik bir şekilde pişirmede kullanılır. Besinleri saklamaya da yardımcı olduğundan dolayı çokça tercih edilen ürünler arasındadır.

Mutfak Sarf Malzemeleri Çeşitleri

Günümüzde mutfaklarda birbirinden pratik malzemeler kullanılmaya başlanmıştır. Kullanımı pratik ve sağlıklı olmasından dolayı en çok tercih edilen mutfak sarf malzemeleri çeşitleri arasında alüminyum folyo, streç film, buzdolabı poşeti, parşömen kâğıdı gibi malzemeler yer alır. Ayrıca mutfak atıkları için de pratik ve özel çözümler üretilmiş, kötü kokulara yol açabilen mutfak atıkları için farklı boyutlarda ve özelliklerde olan çöp torbaları üretilmiştir. Çöp torbalarının çok çeşitli olması tüketicilere farklı alternatifler sunar. 

Pişirme Kağıdı

Pişirme kağıdı diğer bir adıyla yağlı kağıt olarak bilinir. Özellikle fırında pişirilen yemeklerde, tepsilerde kalan zorlu lekelerin temizlenmesi birçok zamanımızı alır. Yağlı kağıt sayesinde tepsiler temiz kalır. Yağlama gerektirmeyen pişirme kağıdı, tepsiden aktarımı sırasında yemeklerin dağılmasını önler. Kağıdın yağlı gibi olmasının sebebi yapımında  herhangi bir yağın kullanılması değil, parşömen kağıdının kendi yapısıdır. Parşömen kağıdının gıdaya teması sağlıklıdır. Fırın yemeklerinde kağıda yapışmayı önler. Bu şekilde bir kullanım kolaylığı sağlayan pişirme kağıdı, mutfakta yemek yapmayı gayet kolay hale getirmiştir. Aynı pişirme kağıdı üzerinde yağlama yapmadan tekrar bir pişirme işlemi yapılabilir. Pişirme kağıdının fırının ısıtma bölümlerine temas etmemesine dikkat edilmelidir.

Streç Film 

Streç film, ürünleri saklamak için kullanılmaktadır. Yiyeceklerin uzun süre bozulmadan saklanması ve  taze kalması için sıklıkla kullanılan bir üründür. Bu yalıtkan madde, yiyecek ve ürünlerin dağılmasını, dökülmesini önlemek için idealdir. Streç film malzemelerin dökülmesini önlemekte kullanıldığı için ev taşımacılığında da çok fazla tercih edilen bir üründür. 

 Alüminyum Folyo

Alüminyum folyo, yemeklerin uzun süre sıcak kalmaları için kullanılabilir. İnce bir yapıdan oluştuğu için alüminyum folyo ile pişirme yapılmaz. Pişirme yapıldığı takdirde yiyecekler üzerinde hafif bir tad ve doku bırakır. Bu ise hiç sağlıklı değildir. Bu özelliği ile mutfak kapları güçlü bir şekilde yalıtılmış olur. Ayrıca yiyeceklerin şık bir şekilde sunulmaları için de kullanılabilir. Alüminyum folyo ile muhafaza edilen gıdaların kokuları birbirine karışmamış olur.

Fırın Torbası ve Çok Amaçlı Folyo

Fırın torbaları, et, tavuk ve sebzeler başta olmak üzere gıdaları daha lezzetli bir şekilde pişirmekte kullanılır. Isıya dayanıklı malzemelerdir. Fırın torbası sebzelerdeki doğal sıvının buharlaşmasını önlediği için ekstra su kullanımına gerek kalmaz. Yiyecekler kendi sıvıları ile kurumadan pişer. Fırın torbasında pişen yemekler lezzet ve besin değerlerini kaybetmez. Yemekler daha kısa sürede pişer. Çok amaçlı folyo, fırında pişirme için sıkça kullanılan bir başka üründür. İki taraftan oluşan çok amaçlı folyonun yemeğe temas edeceği yüzeyi pişirme kağıdı, dış yüzeyi ise alüminyum folyodan oluşur. Pişirme kağıdı kısmı yemeğe temas ederken hiçbir sağlık riski oluşturmaz. Dış yüzeydeki folyo ise kağıdın kolay şekil almasını sağlar ve yemeğin ısınmasını hızlandırır. Alüminyum folyonun ısıyı dağıtma özelliği sayesinde yiyeceklerin her alanı eşit şekilde pişer. 

Buzdolabı Poşeti ve Buz Torbaları

Buzdolabı poşeti ile gıdalarınızı pratik bir şekilde dondurucuda saklayabilirsiniz. Her çeşit sebze, meyve ve kuru gıdaları saklamanıza yardımcı olur. Saklanan gıdalar tazeliğini kaybetmez. Kilitsiz ve kilitli çeşitleri mevcuttur. Poşet içindeki gıdalarınızın hava ile temasını keserek bakteri üremesini engeller. Buzdolabı poşetinin kilitli olması sayesinde gıdaların kokuları birbirine karışmaz. Buz torbaları temiz ve hijyeniktir. Dondurucuda çok yer kaplayan buz kalıplarının aksine buz torbaları daha fazla yer kazanmanızı sağlar. Donduruculardaki kokuların buzun üzerine sinmesi engellenmiş olur.

Mutfak Sarf Malzemeleri Fiyatları

Mutfak sarf malzemeleri fiyatları markaya, içerdiği özelliklere, modele göre çeşitlilik gösterir. Çok fazla çeşit bulunduğundan dolayı fiyat farklılıkları çoktur. Buzdolabı poşetinin kilitli yada kilitsiz olması, alüminyum folyonun yağlı kağıt yüzeyinin bulunup bulunmaması, çöp torbalarının büyüklüğü gibi birçok özellik farklı fiyatlara sebep olur. Ürünlerin çeşitlerindeki ve markalarındaki farklılık birbirine benzer ürünlerin fiyatlarını karşılaştırmak zorluğa neden olmaktadır; ancak çevrimiçi platformlarda kolaylıkla fiyat karşılaştırılabilir. Bu platformlardan ürün seçerken hem ekonomik hem dayanıklı olanı seçebilmek için firmaların yaptığı kampanyalar takip edilerek mutfak sarf malzemeleri en uygun şekilde alınabilir. 

Mutfak Sarf Malzemeleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak sarf malzemeleri mutfağımıza getirdiği kolaylıktan dolayı çok fazla tüketilmektedir. Kullanımı bu kadar yaygın olan bu malzemelerin doğada kolayca çözünebilen maddelerden üretilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Mutfakta besinleri bir düzene göre ayırmayı ve kullanılacağı zaman kolayca ulaşabilmeyi sağlayan mutfak malzemeleriyle mutfak işleri daha kolaydır; ama çok sık tüketildiğinde doğa için risk oluşturur. Çöp torbaları ve buzdolabı poşeti gibi mutfak malzemeleri, mutfakta temizlik ve düzen açısından mutfağın olmazsa olmazıdır. Bu tarz çok kullanılan ürünleri alırken hem yiyeceklerle temas ettiği için hem de doğaya zarar vermemesi açısından sağlıklı olan seçilmelidir. Alüminyum folyo yiyeceklere temas ederken pişirme işlemi yapılmaz. Çünkü alüminyum folyo ısındığı zaman besinlere zararlı madde geçişi olur. Bu da sağlık açısından ciddi riskler taşır. Doğada çözünebilen maddeye sahip mutfak sarf malzemeleri alarak doğadaki ekolojik dengenin devamına yardımcı olmuş oluruz.