Pişirme Kağıdı

En Ucuz Pişirme Kağıdı Fiyatları

45 ürün gösteriliyor.
Markalar
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Pişirme kağıdı ne işe yarar? Nerelerde kullanılır?

Mutfaklarda yemek yaparken pek çok farklı araçtan yararlanılır. Bunlardan biri de fırınlarda kullanılan fırın kağıtlarıdır. Bu kağıtları kullanmanın avantajı, fırın tepsisini yağlamaya gerek kalmadan yemek pişirebilmenizdir. Yemeği, bu kağıt üzerinde pişirdiğinizden fırın da temiz kalmış olur. Hatta yemeğinizi fırından aldıktan hemen sonra yeni bir yemeği fırına sürebilirsiniz. Bir önceki yemek, tepsiye yapışmamış olacağından işleriniz daha pratik olacaktır. ‘’Pişirme kağıdı yerine ne kullanılır?’’ Sorusu sıklıkla sorulan ve merak edilen bir sorudur. Bazı kişiler fırın kağıdı yerine alüminyum folyo kullanırlar, ancak bu pek tavsiye edilmeyen bir durumdur, çünkü alüminyum folyo ısı karşısında fırın kağıdı kadar dayanıklı olmayabilir, bu da yiyeceklerinizin zararlı hale gelmesine neden olabilir. Isı ile birlikte açığa çıkan zararlı maddeler besinlerinize geçebilir. Bu nedenle pişirme kağıdı yerine farklı bir malzeme kullanmamanız daha sağlıklı olur. Hatta bazı tatlıcılarda alüminyum servislerde fırına sürülen kadayıf, künefe gibi tatlılarda da bu zararlar oluşmuş olabilir. Sağlıklı beslenme için bu tip etkenlere dikkat etmek faydalı olur. Tavuk, kırmızı et gibi yemeklerinizi fırında daha rahat pişirebilmeniz için ihtiyacınız olan fırın kağıtlarını en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri inceleyip, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Pişirme kağıdı başka ne gibi işlerde kullanılır?

Bu kağıtları, musluk ve bataryaları ovalayarak temizlemekte kullanabileceğiniz gibi, ütünüzün altını temizlemek isterseniz, fırın kağıdına tuz döküp, sıcak ütü ile üstünden geçebilirsiniz. Fermuarınız sıkışmış ve açılmıyorsa, fırın kağıdı ile ovalayıp tekrar deneyebilirsiniz. Mumların üzerine sararak, eriyen mumların etrafa dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Pişirme kağıdı fiyatları ne kadardır? Nerede satılır?

Pişirme kağıtlarının fiyatları, satıldıkları yere ve markasına göre değişkenlik gösterir. En uygun fiyatlı pişirme kağıtlarını Cimri.com'da, mutfak sarf malzemeleri kategorisi altında yer alan, pişirme kağıdı sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri listeleyerek fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız fırın kağıdının satışını yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en ucuz fırın kağıdını bulur ve tek tıkla ekranınıza getirir. Böylece hem zamandan kazanırsınız hem de maliyet avantajı sağlamış olursunuz.