Hem annenin bebeğine mama yedirme aşamasında hem de bebeğin kendi başına yemeye çalışması aşamasında oldukça yardımcı bir bebek ürünüdür mama setleri. Sağlam yapıları, mikrop barındırmama özellikleri ve sevimli baskılarıyla her annenin rahatça kullanabileceği yapıdadır. Set içerisinde yer alan kaşık ve çatallar, hassas olan bebeğinize zarar vermeyecek yapıda üretilirler. Bebeğe kolay tutuş imkânı sağlayan bardaklar ise, çocuğunuzun kendi başına beslenmeyi öğrenmesine yardımcı olacaktır. Siz de evladınız için en sağlıklı mama setini seçmek istiyorsanız en uygun alışverişin adresi Cimri.com’da Nuby, Kütahya Porselen, Philips Avent, Bebedor gibi markaların ürünlerine göz atabilirsiniz.

Mama Seti Nedir?

Anne sütü ile beslenme evresi geçen bebeklerin, katı ve sıvı besin ihtiyaçlarının karşılanması için farklı malzemelerden imal edilen birkaç parçalı bebek eşyasıdır. 6.ay itibariyle ek gıdaya geçen bebekler, büyüme süreçleri ilerledikçe mama tüketimine başlarlar. Bu esnada farklı besinlerin rahatça bebeğe yedirilmesi için oldukça kullanışlı olan mama takımı 3, 4 veya 5 parçadan oluşmaktadır. Kaşık çatal, bardak ve kâselerden oluşan sevimli bebek mama seti çeşitleri, birçok sevimli deseniyle bebeğinizin yemek yeme alışkanlığı edinmesinde size çok büyük yardımcı olacaktır.

Mama Seti Çeşitleri Nelerdir?

Farklı malzemelerden üretilen mama tabağı seti hem bebeklerin ilgisini çekecek renk ve desenlerde hem de annelerin farklı mamalara kolay ulaşabileceği şekilde üretilirler. Bambu mama seti, bambu malzemenin sağlıklı ve sağlam yapısını ebeveynin kullanımına sunmaktadır. Klasik melamin mama takımı, uzun süredir bebek ve annelere hizmet etmektedir. Porselen mama seti, sağlam ve şık yapısıyla oldukça revaçta olan bir çeşittir. Dekoratif ve şık desenleri ile oldukça hoş bir görüntü veren seramik mama seti ve silikon mama seti de annelerin hizmetine sunulmuştur. Arabalı mama seti, tabak ve bardakların üzerinde bulunan renkli araba baskıları ve minik araba eklentileriyle özellikle erkek bebeklerin dikkatini çekmekte, annenin bebeğini besleme esnasını oldukça kolaylaştırmaktadır. Cam mama takımı; camın sağlık ve kolay temizlenme gibi özelliklerini bebekleriniz için de kullanmanıza fırsat vermektedir. Mama tabağı seti 4 parçalı veya 5 parçalı olabileceği gibi farklı parça sayılarında da üretilmektedir.