Marka
Babyjem
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Annelerin bebeklerini beslerken en büyük yardımcılarından biri mama önlükleridir. Mama önlükleri sayesinde bebeğin giysilerinin uzun süre temiz kalması sağlanırken annenin hayatı kolaylaşır.

Mycey, Baby Jem, Sevi Bebe, Bebitof, Bebedor, Sebi Bebe vb. onlarca markanın ürettiği bebekler için mama önlüğü çeşitlerini en uygun fiyat seçenekleri ile Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Mama Önlüğü Çeşitleri Nelerdir?

Kullanılan malzeme açısından bez veya silikon önlükler olduğu gibi, kullanım açısından kısa veya uzun kollu olan modeller olduğu gibi sadece boyun ve göğüs bölgesini örten yaka tipi mama önlüğü modelleri mevcuttur.

Uzun kollu önlükler kıyafetleri temiz tutması açısından avantajlıdır.

Cebi olan modeller dışarıda kullanım için rahatlık sağlar. Emzik, salya bezi gibi minik ürünler bu ceplere yerleştirilebilir.

Bağcıklı olanların yanı sıra arkası cırtlı olan modeller de bulunmaktadır.

Mama Önlüğü Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çocuğun veya bebeğin bedenine uyum sağlaması bir mama önlüğünün olması gereken en önemli özelliklerinden biridir. Dolayısıyla satın alırken ergonomik tasarıma sahip olup olmadığına bakmak gerekir.

Emici havlu kumaştan yapılan ve boyun kısmında emici dolgu bulunan mama önlükleri bebeğin ıslanmasını engelleyerek huzurlu yemek yemesini sağlar.

Silikon, cepli modeller dökülmeyi önleyerek bebeğin ve evin temiz kalmasına yardımcı olur.

Kolay temizlenebilir olması, leke tutmaması, makinede yıkanabilir olması, hijyenik olması, bebek ve çocuk sağlığına uygun, alerjik olmayan malzemeden üretilmiş olması mama önlüğü çeşitlerinden en uygun olanını seçerken bakılması önemli özelliklerdendir.

Uzun yıllar kullanmak için çocuğun gelişimine göre boyun uzunluğu ayarlanabilir modeller seçilebilir.

Anne baba için bebek veya çocuğa takılması ve çıkartılması kolay olan modeller seçilirse gün içinde sıkça yemek yedirilen çocuğun beslenme saatleri daha huzurlu ve keyifli geçer.

Mama önlüğü hafif ve yumuşak olmalıdır. Katlanabilir olması seyahatlerde çantaya kolay yerleştirilmesi ve yer kaplamaması açısından avantaj sağlar. Kokusuz olması da önemlidir.

Boyun bölgesine değen kısmın naylon malzemeden olmaması özellikle terleyen çocuklar için önemlidir.

İç tarafı pamuk üst tarafı naylon olanlar tercih edilebilir. Pamuklu kısım tene değdiğine çocuğu rahatsız etmezken, üst tarafta kalan naylonlu kısım kolay leke tutmayacaktır.