Makyaj fırça ve aksesuarları arasında allık fırçaları, makyaj aynası, genel olarak makyaj fırçaları olarak adlandırılan far, fondöten, pudra fırçaları ve makyaj süngeri yer alır. Makyaj fırçaları makyajın uygulanabilmesini sağlayan araçlar olduğundan doğru seçimleri de önemlidir. Makyaj fırça ve aksesuarları sizler için en uygun fiyatlarla cimri.comda.

  • Makyaj Fırça ve Aksesuarlarının Türleri Nelerdir?

    Güzel bir makyaj yapılmak isteniyorsa elbette makyaj fırçaları ve aksesuarlarını doğru bir şekilde kullanmak gereklidir. Makyaj fırçalarını diğer makyaj malzemelerinden ayıran özellik onların uygulama aşamasını gerçekleştiriyor olmasıdır. Bu nedenle göz, yanak, dudak ve gözaltları için ayrı ayrı yapıda makyaj fırçalarıyla karşılaşmaktayız. Makyaj fırçaları uygulanacak ürüne göre değişiklik göstermektedir. Bunlar fondöten, pudra, allık, far, eyeliner, ruj, kapatıcı fırçaları olarak sıralanabilir. Fondöten fırçasına bakacak olursak genel olarak ucu düz, küt bir biçimde gelen ve yumuşak fırçalardır. Pudra fırçaları ise, daha büyük ve top şeklinde olan yapılarıyla, pudranın uçucu yapısına uygun tasarlanmıştır. Allık fırçaları, elmacık kemiklerine vurgu yapabilmek ve iyi bir renk verebilmek adına bir tarafı eğimli olan fırçalardır. Far fırçalarının bazıları yumuşak ve bazıları da sert yapılıdırlar. Sert yapılı far fırçaları renkleri dağıtmak ve birbirlerine karıştırmak için kullanılır. Kapatıcı fırçaları saydığımız fırçalara göre daha küçük ve yumuşak fırçalardır. Dudak ve eyeliner fırçaları ise, diğer fırçalara kıyasla küçük ve sert yapıdadırlar. Güzel ve etkileyici bir makyaj için olmazsa olmaz olan makyaj fırçalarını, makyaj fırça setleri şeklinde de cimride bulabilirsiniz.

    Fırçaların yanı sıra makyaj uygulamasının diğer aksesuarları arasında makyaj yapımına uygun bir ayna gelmektedir. Büyüteçli, ışıklı, gövdesi sabit ve ayarlanabilen ayna türleri vardır. Bir diğer makyaj fırça ve aksesuarları arasında yer alan ürün ise, son zamanlarda kullanımı artan makyaj süngerleridir. Fondöten süngeri olarak da adlandırılan bu ürünler, fondötenin cilde tam ve düzgün bir dağılımını sağlamak için kullanılırlar. Tarko, Nascita, Lionesse, Flormar, Young Blood gibi ünlü markaların en ucuz makyaj fırça ve aksesuarlarına cimride fiyat karşılaştırması yaparak ulaşabilirsiniz.

  • Makyaj Fırça Ve Aksesuarları Ne Sıklıkla Temizlenmeli?

    Makyaj fırçaları ve süngerleri gibi ürünler cildimizle doğrudan temas halinde olduğundan temizliklerine de önem verilmelidir. Fırçalar üzerindeki makyaj artıkları ve çevresel tozlar fırça ve süngerlerde bakteri oluşumu meydana getirebilir. Bu sebeple makyaj fırçaları ve süngerlerini haftada bir kez temizlemek cilt sağlığımızı koruyabilmek adına uygun olacaktır.