Öğrencilik yıllarında tanıştığımız ve sonrasında da hayatımızın her döneminde ihtiyaç duyduğumuz ürünler olarak karşımıza çıkan maket bıçağı ya da diğer adıyla falçatalar dikkatli kullanıldıkları taktirde oldukça yararlı gereçlerdir. Kâğıt, karton ve daha birçok nesneyi rahatlıkla kesebileceğiniz ince uçlu bir kesme aleti olan maket bıçağı ya da diğer adıyla falçata, kırtasiye malzemeleri olarak bilinmektedir. Diğer kesici aletlere nazaran daha emniyetli ve kullanımı kolay olan bu ürünler kesme işlemi olduğunda ilk akla gelen ürünler arasındadır. Kesici bir alet olması nedeniyle kullanım sırasında dikkatli davranmak gerekir. Kullanışlı ve emniyetli bir kırtasiye malzemesi olarak karşımıza çıkan falçata ya da diğer adıyla maket bıçaklarını en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com ’da bulabilirsiniz!

Maket Bıçağı- Falçata Ucu Nasıl Kırılır?

İnce uçlu kesici aletler olarak karşımıza çıkan bu ürünler kullanıldıkça körelebilir. Bu gibi durumlarda falçatanızı atmak yerine içerisinde bulunan bıçakları belirlenen yerlerden kırarak bıçağınızın ucunu yenileyebilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle çok dikkatli davranmanız gerekmektedir. Maket bıçağınızın arkasında bulunan plastik parçayı çıkararak yıpranmış bıçağınızın üzerinde bulunan çentiklere dikkat ederek ilk çentiğe paralel bir şekilde çıkardığınız parçanıyı bıçağınıza sokun. Sonrasında hafifçe baskı uygulayarak çentik olan yerden maket bıçağınızın kırılmasını sağlayın. İşte yeni ve keskin bir uca sahip olmak bu kadar kolay!

Maket Bıçağı- Falçata Ucu Nasıl Değiştirilir?

Falçatanızın ucunu kırabileceğiniz gibi biten uçları değiştirerek aynı ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeni bıçaklarınızı hırdavatçı ya da kırtasiyelerden elde edebilirsiniz. Böylelikle sürekli ürün değiştirmek yerine sadece bıçağı değiştirerek aynı ürünü uzun süre kullanabilirsiniz. Ürününüzün bıçağını değiştirmek için, öncelikle kesici bir aletle uğraştığınızı unutmadan çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Sonrasında bıçağınızı kırmak için çıkardığınız parçayı aynı şekilde çıkararak eski bıçağınızı açılan o bölümden çıkarıp çöpe atabilirsiniz. Aldığınız yeni bıçağı da eski bıçağı çıkardığınız bölümden içerisine yerleştirip tekrar arkasındaki parçayı dikkatlice takmalısınız. İşlem tamam! Yeni bıçak ile ürününüzü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Oldukça kullanışlı ve uzun ömürlü maket bıçağı ya da diğer adıyla falçata çeşitlerinin en kaliteli seçeneklerini en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri ’de bulabilirsiniz!