Maket

En Ucuz Maket Fiyatları

975 ürün gösteriliyor.
Zorluk Derecesi
Maket fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Maket modelleri ve Maket fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Maket kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Lego, Stanley, Misiny, Maisto, Revell. 975 adet Maket fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

  Vakit geçirebilmek adına kendi ilgi alanlarınıza göre belirlediğiniz hobiler muhakkak ki vardır. Bu hobiler sayesinde deşarj olur, kafanızı boşaltır ve dünyevi sıkıntılarınızdan biraz uzaklaşmış olursunuz. Çeşitli ilgi alanlarınıza yönelik çizim, puzzle gibi hobiler seçerek terapi yaparken bir yandan da çıkan sonuçlarla tatmin olabilirsiniz. Çıkan sonuçların size heyecan vereceği oldukça keyifli hobi çeşitlerinden birisi de maket yapımıdır. Aynı zamanda elinizi de oldukça geliştirecek olan bu hobi, konsantrasyon ve dikkat isteyen bir hobi çeşididir.

 • Maket Nedir?

  Maket ev gibi yapı işlerine ya da uçak, tren, gemi vb. gibi araçların birebir aynı oranlarda fakat daha küçük ölçülerdeki modellerine maket denir. Malzeme olarak genelde karton, tahta gibi ürünler kullanılır. Gerçek hayattan oldukça tanıdık olduğumuz nesnelerin maketleri olduğu gibi aynı zamanda hayranı olduğunuz fantastik nesnelerin de maketleri bulunmaktadır. Hayranı olduğunuz fantastik nesneleri seçerek hobinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Maketler sadece hobi olarak değil aynı zamanda heykeltıraş tarafından ve sinema sektöründe de oldukça sık kullanılır.

  Boş zamanlarınızı değerlendirebilmek adına yapacağınız bu hobi aynı zamanda kişiliğinizi de oldukça etkileyecek bir hobidir. Bu hobiyle ilgilenerek sabrı öğrenir ve sonuca varmak için ürettiğiniz çözümlerle kıvrak bir zekaya sahip olursunuz. İnsani duygularınızı ve becerilerinizi olumlu yönden oldukça etkiler.

 • Hobi amaçlı alacağınız oldukça kaliteli çeşitleri en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com ’da bulabilirsiniz.

 • Maket Nasıl Yapılır?

  Yapıma başlamadan önce hangi malzemelerle ilgilenmek istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Böylelikle maket malzemeleri yanında kullanacağınız yardımcı malzemeleri de buna uygun olarak belirleyebilirsiniz. Örneğin, daha bu işte yeniyseniz ve kullanacağınız malzemeler karton vb. türden kâğıttan bir malzemeyse yanında kesici falçata gibi bir malzeme ve uhu türü bir yapıştırıcınız olmalıdır. Bu yardımcı ürünler ile işinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

  Malzeme çeşitliliğinin oldukça fazla olduğu bu hobi türünde ilerleyen zamanlarda profesyonelleşerek daha farklı malzemelerle tanışabilirsiniz. Farklı malzemelerle uğraşırken yardımcı malzemeleriniz de ona uygun olarak değişkenlik gösterecektir. Örneği ahşap tarzı bir ürünle ilgileniyorsanız işin içine belki çekiç belki çivi belki de farklı yapıştırıcı malzemeleri gibi yardımcı ürünler girebilir.

 • Oldukça geniş malzeme seçenekleri sunan bu hobi çeşidini en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com ’da bulabilirsiniz!