Makam Koltuğu

Makam Koltuğu Fiyatları

476 Ürün gösteriliyor.
Makam Koltuğu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Makam Koltuğu modelleri ve Makam Koltuğu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Makam Koltuğu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Uzay Ofis Mobilya, Türksit , Yurdakul, Next, Adore. 476 adet Makam Koltuğu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Makam Koltuğu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Makam Koltuğu markası:

2021 yılı Makam Koltuğu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 476 Makam Koltuğu modeli içerisinde en ucuz Makam Koltuğu fiyatı 298.91 TL iken, en yüksek Makam Koltuğu fiyatı 9246.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Makam Koltuğu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Makam Koltuğu fiyatı ise 601.55 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Makam Koltuğu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Keter Space Winner 2 Kapılı Küçük Plastik Dolap
Keter Space Winner 2 Kapılı Küçük Plastik Dolap
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Makam Koltukları

Makam koltuğu ofislerde, işyerlerinde, okullar müdür odalarında ve diğer işletmelerde kullanılan bir koltuk çeşididir. Makam koltuğu mekanın tasarımına uyum sağlamanın yanında oda içerisinde belirli bir bölgeyi ön plana çıkarır. Makam koltuklarının tasarımı iş sektörüne, kullanacak kişinin pozisyonuna göre tercih edilebilir. Makam koltukları masa ve tablolarla dekore edilerek farklı bir tasarım yakalanır. Makam odalarında mobilyalar kimi zama takım halinde satılırken kimi zaman da parçalar özel tasarım olarak satın alınır. Makam koltuğunun görünümü ve tasarımı kadar rahatlığı da kullanıcılar için oldukça önemlidir. Kullanıcının mesai saatleri ya da çalışma süresi boyunca kullandığı bu koltuğu tasarımının rahat olması gerekir. Bu nedenle koltuklar tasarımın aşamasında bel, boyun ve sırta uygun olarak üretilir. Makam koltukları birçok farklı marka tarafından üretilir. Markaların koltuk modelleri markanın üretim çizgisine ve anlayışına göre değişiklik gösterir. Bazı markalar özel tasarım koltuklar da üretir. Makam koltukları üst düzey yöneticiler, müdürler, ilgili bölüm şeflerinin odaları için üretilir.  

Makam Koltukları Modelleri

Makam koltukları modelleri farklı tasarımlarda ve renklerde üretilir. Ürün modelleri üretici markaya göre değişir. Ortopedik makam koltukları oyuncu koltuğu gibi farklı işlevsel özelliklere de sahiptir. Bu koltuklar çok amaçlı olma özelliği dolayısıyla uzun çalışma saatleri olan kullanıcılar ya da sürekli bilgisayar başında çalışanlar tarafından tercih edilir. Makam koltuğu fileli modellerinde ürünlerin ortalama ölçüleri 81 cm yükseklik, 52 cm genişlik, 50 cm derinlik şeklindedir. Koltukların uzun ömürlü kullanımı için amortisörleri buna uyum sağlayacak şekilde koltuğa entegre edilir. Koltukların rahat kullanımı için 360 derece dönebilme özellikleri vardır. Tekerlekli olan fileli makam koltukları kullanıldığı zemine zarar vermeyecek tekerlek malzemesi kullanılarak üretilir. Parke ve laminant gibi farklı zeminlerde rahatlıkla kullanılır. Uzun oturmalarda rahatlık hissinin devam etmesi için koltukların sırt genişliği ve yüksekliği manuel olarak ayarlanabilir. Bu sayede koltuklar istenilen masa uzunlukları ile uyumlu hale gelir. Fileli makam koltuklarında koltuğun sırt kısmı file kullanılarak tasarlanır. Bu sayede koltuğun sırt kısmı hava alarak daha rahat bir çalışma ortamı yaratır. Makam koltuğu deri modelleri daha çok müdür ve yönetici odalarında tercih edilir. Deri koltukların kol ve ayak aparatlar plastik ya da ahşap malzemeler kullanılarak üretilir. Bu koltuklarda deri rengi olarak genellikle siyah tercih edilir. Siyah deri makam koltukları odanın tasarımına ciddi bir görünüm kazandırır. Renk çeşitleri bakımından siyahın yanı sıra lacivert makam koltukları da popüler deri koltuklar arasında yer alır. İki renkli koltuk modellerinde ise siyah-kırmızı, siyah-lacivert, siyah-beyaz, siyah-pembe gibi renk uyumları yakalanır. Bu ürünlerde koltuğun ana rengi siyah olmakla birlikte detay renkleri ve dikişlerinde ek renkler kullanılır. Makam koltuğu tasarımlarında koltuğa ek olarak boyun yaslamak için boyunluk aparatı da eklenir. Bu sayede oturma pozisyonunda boyun boşta kalmayıp aparattan destek alır. Makam koltuklarında ahşap ve deri kullanılan modeller de daha klasik bir görünüm yakalanır. Koltukların oturum yumuşaklığı ve sırt tipi üründen ürüne değişir. Yüksek sırtlı makam koltukları düz sırtlı koltuklara göre daha rahattır. Makam koltuklarının bir diğer özelliği koltuklarda yatırma özelliğinin olmasıdır. Yatırma özelliği olan koltuklar sırtın dinlenmesine imkan sağladığı için tercih edilir.        

Makam Koltukları Fiyatları

Makam koltuğu fiyatları ürünlerin teknik özellikleri ve kullanılan malzeme türüne göre farklılık gösterir. En uygun fiyatlı makam koltukları düz renk kumaş kullanılarak üretilen plastik kol ve ayak aparatlarına sahip ürünlerdir. Ürünlerin fiyatları üretici markalara ve satış sitelerine göre değişir. Bu koltuk tiplerinde koltukların renkleri fiyatlarını etkileyen özellikler arasında yer almaz. Krom malzemeden üretilen makam koltuklarının fiyatları plastik malzeme ile benzer aralıktadır. Makam koltukları arasında deri malzeme kullanılarak üretilen ürünler yüksek fiyat kategorisinde yer alır. Bu ürünlerin ahşap ve demir aparat seçenekleri de fiyata yansıyan unsurlar arasındadır. Yatar mekanizmalı makam koltuğu modellerinin de deri ve kumaş gibi malzemelere göre farklı fiyat seçenekleri bulunur. Masaj özelliğine sahip makam koltuğu fiyatları da yüksek fiyatlı koltuklar arasındadır. Makam koltuğu siyah modellerde deri ve kumaş çeşitlerine göre fiyatta farklılık gösterir. Spor makam koltuklarının fiyatları ahşap ve klasik görünümlü makam koltuklarına göre daha uyguna gelir.        

Makam Koltukları Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Makam koltuklarının fonksiyonları markalara göre farklılık gösterir. Bu nedenle satın alma aşamasında ürünlerin ölçülerine, fonksiyonlarına dikkat etmek gerekir. Uzun süreli çalışma koşulları için satın alınan koltukların sırt kısmının orta sertliğe sahip koltuk çeşitleri arasından seçilmesi gerekir. Boyun ağrılarının oluşmaması için üretilen boyun destekli makam sandalyeleri bulunur. Çalışma şartlarına göre bu ürünler tercih edilebilir. Makam koltuklarının renkleri ve üretim malzemeleri mekanla uyum sağlayarak tasarımının bütünlüğünü korur. Renk ve çeşit skalasında uygun ürün bulunamadığı zaman deri sandalyelerde özel üretim yapan markalar tercih edilebilir. Makam koltuğu kırmızı renkteki modeller açık ofis tarzı mekanlarda tercih edilebilir. Koltuğun rengi mekanın tasarımına farklılık katar. Ürünlerin açıklama kısmında koltuk rahatlığı ve teknik özellikleri yer alır. Makam koltuklarının boyutları döner sandalyelere göre daha geniştir. Bu nedenle satın alma aşamasında koltuğun konulacağı alanın ölçülerini bilmek gerekir. Makam koltuklarının uzun ömürlü kullanım için konforlu ve rahat bir yapıya sahip olması gerekir.      

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery