Kuş Yemi Nedir?

İçeriğinde kuşların fizyolojisine uygun olan vitamin ve mineralleri barındıran, kuşların cinslerine göre değişkenlik gösteren ve kuşların ömürlerini sağlıklı bir biçimde yaşaması için dizayn edilmiş kuş mamalarına, kuş yemi denir. Kuş yemleri, kuşların farklı dönemlerine uygun olarak çeşitlendirilir.

Yem çeşitleri nelerdir?

Muhabbet kuşu, kanarya, papağan gibi özellikle kafes kuşları için farklı üretilen yemler mevcuttur. Bu yemler kuşların gaga yapısına göre dizayn edilir. Ayrıca, kızışma dönemi ve ya eşleşme dönemi dediğimiz dönemlerde, kuşların beslenme ihtiyaçlarında artış olabilir. Bununla beraber, sağlıklı yavru kuşlar dünyaya getirebilmek için farklı besin ihtiyaçlarına gerek duyabilirler. Bu dönemler için üretilmiş özel kuş yemleri de mevcuttur. Yine bu dönemlerde, sırf tahılla beslenmek kuşlar için yeterli olmayabilir. Özellikle bu dönemlerde kullanılan mamaların içeriğinde; kalsiyum, mangan, çinko, iyot, bitkisel proteinler, bakır, bitkisel şekerler, fosfor gibi minerallerin yanı sıra, A vitamini, D3 ve E vitamini de v.b. gibi kuş yemi besin değerleri bulunmalıdır. Kuş yemi üreticileri, ürünlerini yaparken kuşların özellikle bu dönemlerini göz önünde bulundururlar. Ayrıca kanaryalar için öttürücü ve kızıştırıcı yem seçenekleri de bulunmaktadır. Bunun yanında bitkisel şeker ihtiyacını karşılamak için meyveli kanarya yemlerini de cimri.com’dan elde edebilirsiniz. Ek olarak, kuşların gaga yapısını geliştirici kuş yemleri de mevcuttur. Vitaminli seçenekleri bulunan kuş yemlerinin, yavru kuşlar için de üretilmiş ürünleri mevcuttur.

150 gramdan 25 kilograma varana kadar geniş bir ağırlık skalasında paketlenmiş kuş besinlerin, ihtiyaç duyulan boyutlarda alıp kullanabilirsiniz.

Yem fiyatları nasıldır? Toptan yem fiyatları ne kadardır?

Kuş yemi fiyatları oldukça uygundur. Markaları, paketlerin gramajları ve çeşitlerine göre bir değişkenlik gösterir. Kuş yemi adı denince ilk akla gelen markalardan; Gold Wings, Quik, Enjoy, Versele Laga, Tropifit, Garden Mix, Bonnie, Wunder Vogel gibi en kaliteli muhabbet kuşu, kanarya ve papağan kuş yemlerini, ancak kuş yemi toptancılarında görebileceğiniz en uygun fiyatlarla cimri.com’dan kuş yemi alıcılarını bekliyor. Ayrıca muhabbet kuşu yemi champion ürününü de web sitemizden temin edebilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

https://www.cimri.com/kus-yemi