Takım elbise kullanan erkeklerin, şıklığını bir üst seviyeye taşıması ve fark yaratması için birkaç aksesuar mevcuttur. Bunlardan biri şüphesiz; kravat iğnesidir. Kravatlara bambaşka bir hava katan bu minik aksesuar Biggfashion gibi markaların farkıyla, en ucuz fiyatlarla Cimri’de alıcılarını bekliyor.

Kravat İğnesi Nedir?

Kravatın sağa sola oynamasını, kaymasını engellemek için değişik alaşım ya da saf maddelerden yapılan, kravat ve gömleği birbirine tutturan erkek aksesuar çeşididir. Kravat iğnesi nereye takılır sorusunu cevaplayalım; tercihe göre kravatın orta ya da aşağısına takılır. Fakat son zamanlarda genç nesil, kravat düğümünün 6-7 cm aşağısına takarak kravat iğnelerinin herkes tarafından görülmesini sağlarlar. Kravat kullananlar için kişisel kullanımda en şık aksesuarlardan biridir.

Kravat İğnesi Çeşitleri Nelerdir?

Yapıldığı malzemeye, rengine, şekline ve büyüklüğüne göre birçok çeşide sahip olan kravat iğneleri zevk sahibi erkeklerin özel tercihlerindendir. Gümüş kravat iğnesi ve altın kravat iğnesi en bilinen çeşitlerdendir. Gerçekleri olduğu gibi alaşımlı modelleri de gerçek görünümüne sahiptir. Zincirli ve zincirsiz çeşitleriyle koyu renk kravat ve takım elbisede oldukça şık ve klasik durur. Klasiğin biraz dışına çıkmak isteyenler; bıyık, baykuş, ok, pipo, gözlük, kanat gibi imgelerle üretilen kravat iğnesi modellerinden birini seçebilirler. Pırlanta kravat iğnesi; genç nesil kadar, orta yaşlı beylerin de tercihidir. Özellikle damat ve nişan kıyafetinde erkekler tarafından en fazla aranan modeldir. Üzerindeki minik pırlanta ile şık ve gösterişli durur.

Kravat takan her yaştan erkeğin gözde tercihlerinden olan bu iğneler, yakın zamana dek sade ve düz şekilde imal edilirdi. Modaya ayak uyduran kravat iğneleri, artık oldukça şık ve farklı modellerle birçok kişiye hitap etmektedir.

Erkekler, kadınlar gibi aksesuar yönünden şanslı değillerdir. Özellikle de klasik giyim erkekler için aksesuar seçeneklerini daha da daraltmaktadır. Bu yüzden hoş bir hediye kravat iğnesi, sevdiğinize kendisini özel hissettirecektir. Şık kutuları ve klasikliğiyle kravat iğneleri; hoş bir hediye alternatifidir.

Kravatınızın ince veya kalın olmasına, kravatın rengine ve sevdiğiniz bir imgeye göre kravat iğnesi seçiminizi yapabilir, şıklığınızı zirveye taşıyabilirsiniz.