track source

Krampon

Krampon Fiyatları

989 Ürün gösteriliyor.
Renk
Cinsiyet
Taban Malzemesi
Ayak Kapama
Taban Tipi
Ön Kısım Bilgisi
Bilek Boyu
Burun Koruma
Saya Teknolojisi
Dış Taban Teknolojisi
Su Geçirmezlik
Su Geçirmezlik Teknolojisi
Yastıklama
Krampon fiyatları ve özelliklerini karşılaştır kategori & marka ayrıştırması ile en uygun Krampon fiyat avantajını yakala! Cimri.com'da senin için 989 adet Krampon ürünü bulduk. Krampon kategorisinde en favori ve diğer kategorilerinden birini tercip edip filtre seçimleriyle birlikte Krampon mağaza fiyatları ve Krampon ürün özellikleri incele!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Krampon

Futbol oynarken yapılan ani hareketlerde ve ayak üzerinde oluşan ağırlıkta dengenin sağlanması, ayak sağlığı ve iyi bir oyun çıkarmak için krampon önemlidir. Tarihteki en eski krampon 1526 yılında Kral Henry’nin futbol oynarken yaşanan sakatlıklardan kendini korumak için yaptırdığı deri krampondur. Kramponlar ayağı tamamen sarar ve yapısı gereği hızlı hareket etmenize olanak sağlar. Futbol oynadığınız mevkiiniz de krampon seçiminde önemlidir. Hangi mevkiide oynuyor iseniz oradaki hareketinizi kolaylaştıracak yapıya sahip bir krampon seçmeniz keyifli ve başarılı bir şekilde oyun oynamanıza yardımcı olur. Pek çok sporda olabileceği gibi futbolda da yaşanan sakatlıklar ve yaralanmalardan mümkün olduğu kadar kaçınmak ve kendinizi korumak için iyi ve oyununuza uygun ekipman edinmeniz gerekir. Kramponlarda seçtiğiniz ayakkabının özellikle bileksiz olması oyun içerisinde size rahat ve hızlı hareket olanağı sağlar. Her geçen gün yeni teknolojiyle birlikte oyuncular için hareket ve hız açısından en çok avantaj sağlayacak yeni kramponlar da üretilmeye devam etmektedir.

Krampon Modelleri

Futbolu risksiz ve keyifli bir oyun haline getirmekte etkisi büyük olan krampon modellerinde birçok ihtiyaca ve özelliğe göre üretim gerçekleşir. Futbol oynarken vücut ağırlığının  ayaklar üzerindeki etkisi normal vücut ağırlığının iki üç katı kadar hissedilir. Eğer yetişkin bir birey iseniz futbol oynamak için edineceğiniz krampon yetişkin kategorisinde olmalıdır. Çünkü kramponlar yaş ve gelişkinliğe göre değişiklik gösterebilir, dolayısıyla bunu dikkate alarak seçiminizi yapabilirsiniz. Futbol genellikle erkeklerin oynadığı bir spor olarak görülse de çok başarılı kadın futbolcuların sayısı da azımsanmayacak kadar vardır. Üretilen modeller genellikle krampon erkek modeli olarak listelerde yer almaktadır. Fakat kramponlarda model, renk ve şekil olarak birçok çeşit bulunduğu için cinsiyete özgü krampon şartı söz konusu değildir. Bunun yanı sıra her ayak numarasına uygun kramponların bulunması da erkek ve kadınların kendilerine uygun krampon seçimi yapmaları açısından avantajlı ve önemlidir. Futbol esnasında birçok çeşit yaralanma ve sakatlanma ile karşı karşıya kalma ihtimali nedeniyle kramponlar ne kadar güçlendirilir ve risk azaltıcı yönü ne kadar geliştirilirse kullanıcı için o kadar uzun süreli oyunculuk ömrü olur. Bu açıdan bakıldığında krampon çoraplı modelleri ayak bileğinizi tamamen sarar ve ani hareket ettiğiniz ya da burkulma ve düşme durumlarında bileğinizde ağır sakatlık yaşamanızı önler. Bunun yanı sıra sert zeminde giymeye uygun olan krampon dişsiz olmalıdır. Dişsiz kramponlar düz ve sert zeminde giyilerek zeminin şekline ayak uydurur ve kaymayı önler. Dişli kramponlar ise yumuşak zeminde dişleri sayesinde zemini tutarak kaymayı önler ve zeminin şekline ve yapısına göre oyuncunun ayak ve bilek hareketlerinin rahatlamasına yardımcı olur. Yumuşak ve ıslak zeminde giyilmesi uygun olan krampon çivisiz olanlardır. Zemin ne kadar yumuşak ve ıslak ise kramponlardaki çivi sayısı da o kadar azalmalıdır. Kullanılacağı zeminin yapısına ve oyuncunun oyundaki mevkiisine göre tasarlanan ve üretilen krampon çeşitleri arasından siz de oyundaki yerinize ve oynamayı tercih ettiğiniz zemine göre bir krampon satın almayı düşünebilirsiniz. 

Krampon Fiyatları

Ürünlerin sağladıkları avantaja, marka değerine, üretildikleri malzemelere, üretimindeki emeğe, küresel anlamda aldığı lojistik desteğe ve arz talep ilişkisine göre fiyatlarında değişiklik görülür. Bu faktörler aynı iki ürün arasında çok fark olabilmesinin temel nedenlerindendir. Satın almak istediğiniz krampon fiyatları da markası, malzemesi ve sunduğu avantajlar gibi sebeplerle değişiklik gösterir. Futbol gibi stratejik, hızlı düşünce ve hızlı hareket gerektiren bir oyunda öncelikli olan şey beden sağlığı ve bütünlüğüdür. Tamamen ayaklarınıza ihtiyaç duyduğunuz bu oyunda ayak sağlığınızı korumanız ve rahatlığını sağlamanız elzem olandır. Eğer siz de futbol oynamak istiyorsanız ve bir krampona ihtiyacınız varsa cimri.com sitesini ziyaret ederek krampon çeşitlerini görüntüleyerek inceleyebilirsiniz. Görüntülediğiniz kramponların uygun olduğu zemine, dişli ve dişsiz, çivili ve çivisiz, çoraplı ve çorapsız gibi özelliklerini göz önünde bulundurarak fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparken sitedeki filtreleme özelliğini kullanarak istediğiniz özellikleri seçerek aradığınız kramponu daha rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca fiyat aralığı için de filtre seçeneğini kullanarak ekonomik gücünüzden ayırdığınız bütçeye göre karşınıza çıkacak krampon çeşitlerini değerlendirebilirsiniz.

Krampon Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Futbol hızlı ve stratejik olması nedeniyle riskin nereden ve nasıl geleceği belli olmayan bir oyundur. Eğer ekipmanınız iyiyse hem hızlı hem de sakatlanma riskini azaltarak oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Krampon modelinin önemi ne kadar çok olsa da bunun yanı sıra dizlik kullanmanız da düşme durumu yaşamanız halinde sizi korur. Birbirinden farklı krampon markaları arasında tasarımını, avantajlarını gözeterek seçim yapacağınız krampon modelinde dikkat etmeniz gereken detaylar futbol oynayacağınız mevkii ve kullanacağınız sahanın zemin özellikleridir. Eğer yumuşak zeminde oynayacaksanız dişli ve çivisiz krampon tercih edebilirken sert, düz ve kuru zeminde çivili ve dişsiz krampon satın almayı tercih edebilirsiniz. Yumuşak zeminde giydiğiniz dişli kramponda ayaklarınız zemini kavrar ve kayma riskiniz azalır. Sert, düz ve kuru zeminde giydiğiniz dişsiz kramponda ise ayaklarınız düz krampon tabanı sayesinde zeminle bütünleşir ve ani hareketlerde bileğinizden sakatlanma riskiniz azalır. Birçok ihtiyaca ve koşula uygun üretilen bu krampon özelliklerine göre sizin için keyifli ve risksiz bir futbol deneyimi sağlayacak bir krampon seçebilirsiniz. 

track source
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play