• Kilolarınızdan kurtulmak ya da sağlıklı bir yaşam sürdürmek için satın almayı düşündüğünüz koşu bantları Spor&Outdoor kategorisinin en çok tercih edilen, rahat bir şekilde evinizde spor yapma imkânı sunan cihazlardır. Cimri’de Voit, Hattrick, Altis, Dynamic gibi pek çok markanın farklı koşu bandı modellerini, çeşitli çalışma tipleri ile size en uygun fiyatlarla sunuyoruz.

  • Koşu Bandı Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

    Koşu bandı satın almaya ya da evinizdeki koşu bandını değiştirmeye karar verdiyseniz öncelikle dikkat etmeniz gereken belirli özellikler vardır. Bunların ilki satın alacağınız koşu bandının taşıma kapasitesidir. Alacağınız koşu bandı, kilonuza uygun olmalıdır. İkinci bir önemli nokta ise; koşu bandının motor gücüdür. Seçeceğiniz cihazın mutlaka 2 HP ve üzeri olmasına özen göstermelisiniz. Koşu bandınızın zemini esnek zemin türüne sahip olmalıdır ki, dizlerinize binecek olan yük yarı yarıya insin. Yine önemli bir özellik olan bant genişliği, hareket kabiliyetinizi arttıracaktır. Koşu bandınızı seçerken, otomatik eğimli koşu bantlarını tercih etmeniz, tek tuş ile eğimini ayarlayabileceğiniz anlamını taşır. Güvenliğiniz açısından ise koşu bandınızda güvenlik anahtarının bulunup bulunmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Tercihlerinize en uygun hızı da belirlemeli ve koşu bandınızı ona göre seçmelisiniz. Çok hızlı koşmayı düşünmüyorsanız, 12 km/saat’lik bir koşu bandı sizin için uygun olacaktır.

  • Koşu Bandının Faydaları Nelerdir?

    Koşu bantları zayıflama sürecinde en çok kullanılan elektronik spor aletlerinin başında gelir. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo yakarken, kolayca da zayıflayabilirsiniz. Zayıflamanın yanı sıra, vücudunuzun sağlıklı bir şekilde sıkılaşmasını ve şekle girmesini de sağlar. Koşu bantlarını düzenli kullanmanız vücut kondisyonunuzu da arttıracak ve yorgunluk, ağrı gibi sıkıntılardan rahatça uzaklaşabilirsiniz. Koşu bantları birçok kası çalıştırdığından, kalori yakarken bir yandan da birçok bölgenizi aynı anda çalıştırabilirsiniz. Bu faydalardan yararlanmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için Cimri’de en ucuz koşu bantlarını bulabilirsiniz.

  • Koşu Bantlarının Elektrik Tüketimi Nasıldır?

    Elektronik cihaz satın alırken tüketicilerin kafasında büyük bir soru işaretidir. Koşu bandı satın alan kişilerin çoğu bu cihazların elektrik faturasına etki ettiğini düşünse de gerçek pek öyle değil. Koşu bantları motor güçlerine bağlı olarak elektrik tüketimini değiştirse de, en düşük motor gücüne sahip koşu bantlarının bir saatlik maliyeti size neredeyse 0,37 kuruşa denk gelmektedir. Cimri.com olarak;en iyi markaların, en uygun modellerinin en ucuz koşu bantlarını size sunuyoruz!