Korna

Korna Fiyatları

72 Ürün gösteriliyor.
Korna fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Korna modelleri ve Korna fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Korna kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Modacar, TveT, Nettedarikçisi, Rewel. 72 adet Korna fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Nettedarikçisi 114DB 12V 72W Hella Supertone Korna Mercedes Korna Seti

Nettedarikçisi 114DB 12V 72W Hella Supertone Korna Mercedes Korna Seti

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Nettedarikçisi 3 Borulu Havalı Otobüs Korna 24V Kamyon Arap Korna

Nettedarikçisi 3 Borulu Havalı Otobüs Korna 24V Kamyon Arap Korna

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Nettedarikçisi Ebube Boğa Öküz Sesi 12 Volt Oto Korna

Nettedarikçisi Ebube Boğa Öküz Sesi 12 Volt Oto Korna

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Nettedarikçisi C4 207 208 307 308 Tepe Berlingo 12 V Özel Oto Korna

Nettedarikçisi C4 207 208 307 308 Tepe Berlingo 12 V Özel Oto Korna

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ürün Görseli Hazırlanıyor

Nettedarikçisi 86001 1-2-3-4 Korna Butonu

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Korna Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Korna markası:

2021 yılı Korna Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 72 Korna modeli içerisinde en ucuz Korna fiyatı 9.9 TL iken, en yüksek Korna fiyatı 4153.6 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Korna fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Korna fiyatı ise 164.05 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Korna Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Korna

Motorlu araçlarda ya da bisikletlerde aksesuar olarak yer alan ve uyarı sistemi olarak kullanılan korna en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Kornalar farklı tasarıma sahip olmakla beraber otomatik ya da manuel çalışır. Günümüzde Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde korna markaları mevcuttur. Genellikle araçların ön kısmına monte edilen ve yüksek ses veren bu cihazlar, emniyetli bir araç sürmek için gereklidir. Uyarı ve ikaz anlamında kullanılan kornalar, yayalar için ya da araçlar için kullanılır. Sürüş esnasında, sağa ve sola dönüşlerde sinyalin yanı sıra korna kullanılır. Otomobillerde farklı frekanslarda korna sesleri mevcuttur. Yüksek desibel özelliğine sahip olan kornalar, uzak mesafelerden duyulabilir. Birçok yerde korna satış noktaları mevcuttur. Bu cihazlar pratik olarak monte edilebilir veya çıkarılabilir. Modern fabrikalarda el değmeden üretilip tüketicilere sunulan kornaların birbirinden farklı tasarımı mevcuttur. Genellikle ani fren yapıldığı zaman ya da kırmızı ışıktan sonra araçların ilerlemesi için korna çeşitlerinden yararlanılır. Bu ürünler metal ve sert plastik malzemelerden üretilir ve otomobillerin direksiyonlarında ya da bisikletlerin gidon kısmında yer alır.

Korna Modelleri

Korna kullanmak sürücüler ve yayalar için bir emniyet unsuru olarak görülür. Çoğu zaman korna modelleri kullanıcılara trafikte kolaylık sağlar. Farklı tasarımda üretilen kornalar, basit bir sisteme sahiptir. Elektronik kornaların yanı sıra manuel üretilen ve hava basıncı ile çalışan kornalar da mevcuttur. Korna havalı sistemler bisikletler için de kullanılır ve yayaların güvenliği için önemli bir ürün haline gelmiştir. Bu ürünler bisikletlerin ön tarafında pratik bir şekilde monte edilebilir. Böylelikle direksiyon kontrolü sırasında korna çalınabilir. Seyir halindeyken bisiklet ve otomobil sürücüleri tek bir tuşla kornayı kullanabilir. Islık korna elektrikli aksesuarlar, genellikle farklı ıslık türleri içerir ve ritim olarak düzenli aralıklar ile çalışır. Bu kornalar sesli uyarı sistemleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Otomobillerde yer alan elektrikli kornalar gücünü aküden alır ve doğrudan akü enerjisini kullanarak işlevini yerine getirir. Kornalar bazen ışıklandırma sistemi ile de kullanılabilir. Bisikletlerde gidon üzerine monte edilen havalı kornalar, yüksek ses verimliliğine sahiptir. Bu ürünlerin ses çıkış noktası geniş olup, uç kısımlarında bir hava pompası bulunur. Elle kontrol edilebilen bu kornaların yanı sıra düğmeli korna türleri de vardır. Düğmeli korna sistemlerinde bisikletlerde enerji kaynağı olarak pil kullanılır. Pilden gelen akım sayesinde düğme aracılığı ile korna direkt çalışır vaziyete gelir. Korna modelleri her markaya göre farklı tasarımlara sahiptir. Bazı kornalar tamamen metal malzemelerden üretilir, bazı modeller ise plastik malzemeler ile tasarlanır. Metal kornalarda ses çıkışı daha yüksek seviyededir. Metalin iletkenlik özelliğinden yararlanılarak kornaların sesi kontrol altına alınabilir. Ayrıca otomobillerde bulunan elektrikli kornalara farklı melodiler ve ıslıklar yüklenebilir. Klasik korna ürünlerinde hava basıncı kullanılarak ses elde edilir. Bu kornalar, havayı belirli bir süzgeçten geçirerek sesin çıkışını sağlar ve farklı ritimler oluşturur. Kornaların kullanım alanı geniş olmakla beraber, sabit bir yere de monte edilebilir. Uyarı sistemlerinde kornalar belirli bir zaman dilimini göstermek için de kullanılır. Genel olarak ise her bir korna, araçlarda ve bisikletlerde önemli bir aksesuar olarak yerini alır.

Korna Fiyatları

Önemli aksesuarlardan biri olan kornalar, ucuz ve ekonomik ürünlerdir. Korna fiyatları her bütçeye hitap eder ve ürünün modeline göre değişir. Havalı kornalar ile elektrikli kornalar arasında fiyat farkı oluşabilir. Genel olarak korna fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardan biri tasarım farklılığıdır. Düşük ses çıkaran kornalar ile yüksek ses veren korna modelleri arasında fiyat farkı vardır. Islık korna fiyatları çıkardığı ritme göre değişiklik gösterir. Ayrıca kornanın üretildiği malzemeler fiyatı doğrudan etkileyebilir. Her markanın kendine özgü korna tasarımı mevcuttur. Markadan markaya korna fiyatları değişebilir ve ürününü kullanım özellikleri farklılık gösterebilir. Kornalar, uyarı sistemleri arasında en ucuz ve en pratik ürünler olarak satışa sunulmuştur. Araç sürüşü için bir güvenlik tedbiri olan kornalar, uzak mesafelerden duyulabilir. Bu sayede görüş mesafesinin azaldığı yerlerde korna sesinden yararlanılır. Korna modelleri en yakın satış noktalarından ya da internet üzerinden satın alınabilir. Bu ürünlerin ekstra bakımı olmadığı için sürücülere masraf çıkarmaz. Ergonomik olması nedeni ile kornalar istenilen yere taşınabilir ve çantada muhafaza edilebilir.

Korna Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Otomobil ya da bisikletlerde kullanmak için istediğiniz tasarıma sahip korna modellerini seçebilirsiniz. Bu sayede aracınızı daha güvenli bir şekilde sürebilir ve pratik olarak korna uyarı sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Kendi bütçenize en uygun fiyatlar ile üflemeli kornaları satın alabilirsiniz. Portatif olarak tasarlanan bu kornaları seyahatlerde gideceğiniz yere yanınızda götürebilirsiniz. Aynı zamanda farklı korna isimleri ile bisikletinizi süsleyebilir ve güvenli bir sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Kornaları satış noktalarından edebilir ve internet aracılığı ile sipariş verebilirsiniz. Eğer plastik malzemeleri bir korna modeli arıyorsanız sert plastikten üretilen kornaları tercih edebilirsiniz. Farklı renkte ve boyutlarda korna modellerini seçebilir ve bu ürünleri kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Havalı kornalarda istediğiniz melodi ya da ritmi seçebilir ve tercihinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Sayfamızda yer alan korna ile ilgili yapılan yorumları inceleyebilir ve değerlendirmelerde bulunabilirsiniz. Kornaları uygun koşullarda saklayıp muhafaza edebilir ve tekrar kullanabilirsiniz. Bu ürünleri dilerseniz boyayabilir ve kendi isteğinize göre süsleyebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery