Köpeğiniz için en uygun fiyatlı köpek vitaminlerini cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Köpek vitaminleri ne işe yarar?

Köpeklerin sağlıklı ve mutlu kalabilmeleri için aynı insanlarda olduğu gibi dengeli beslenmeleri, gerekli vitamin ve proteinleri alıyor olmaları gerekir. Bazı durumlarda beslenme dengesi bozulur veya kullanılan mama içeriği köpeği beslemeye yetersiz kalır. Bu durumlarda, köpekte saldırganlık, yorgunluk, iştah azalması, tüy dökme oranında artış, kronik deri enfeksiyonları, kulak rahatsızlıkları gibi sorunlar meydana gelir. Böyle durumlarda veteriner hekim tavsiyesiyle mama değiştirilebilir, vitamin veya ek besin takviyeleri kullanılabilir. Suda ve yağda çözünen olmak üzere iki tip vitamin vardır. B ve C vitaminleri suda çözünür, fazlası idrarla atılır. A, D, E ve K vitaminleri ise yağda çözünür. Vücut içerisinde yağlı bölgelerde ve ciğerlerde depolanır. C vitamini eksik olan bir köpek zaman zaman topallayabilir, idrar yollarında enfeksiyon olması gibi sorunlar yaşayabilir. B vitaminleri, sindirim fonksiyonları ve uzun süre sağlıklı kalabilmeleri için gereklidir. Bu gibi vitamin takviyeleri, veteriner hekim tavsiyesiyle köpek mamalarına eklenebilir. Ayrıca, bazı durumlarda veterinerler, köpekler için vitamin takviyesi iğnelerini de önerebilirler. Köpekler için vitamin takviyesi yapılırken, eklenecek olan doz ve periyod çok önemli olduğundan bir uzmana danışılması yararlı olacaktır. Köpeklerin kaslarının gelişebilmesi için kullanılan, köpek kas geliştirici ilaç ve vitaminleri de vardır. Bu ürünler daha çok protein ağırlıklı üretilirler.

Yavru köpek gelişimi için köpek vitaminlerinin etkisi nasıldır?

Yavru köpekler ne yemeli? Sorusuna köpeğin cinsine göre tam bir cevap verilebilir. Yavru köpekler, kolay sindirilebilir protein içeriği olan, vitamin ve mineral ağırlıklı besinlerle beslenebilir. Yavru köpeklerin besin ihtiyaçları, yetişkin köpeklere göre oldukça farklıdır. Kalsiyum ve fosfor takviyelerini yeteri kadar almaları, yavru köpeklerin sağlıklı gelişmeleri açısından önemlidir. Yavru köpekler, anne sütünden kesildikten sonra kuru mamaya geçerler. Bu esnada kuru mamaları ıslatarak vermek daha faydalı olur. Zaman içerisinde tamamen kuru biçimde verebilirsiniz. Mamayı süt ile ıslatabilirsiniz. İki üç ayını tamamlamış köpekler için ise mamalar et suyu ile de ıslatılabilir.

Köpeğiniz için köpek vitamini satın almak istiyorsanız, cimri.com sitesinde, köpek kategorisi altında bulunan, köpek vitamini sekmesinden ürünleri listeleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.