track source
track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Köpek Kemiği Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Köpek Kemiği markası:

2021 yılı Köpek Kemiği Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 216 Köpek Kemiği modeli içerisinde en ucuz Köpek Kemiği fiyatı 4.9 TL iken, en yüksek Köpek Kemiği fiyatı 318.62 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Köpek Kemiği fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Köpek Kemiği fiyatı ise 36.56 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Köpek Kemiği Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Köpek Kemiği

Evde bakımı sağlanabilecek hemen her türden canlının ihtiyacı olan tüm ürünleri petshoplardan bulabilmek mümkündür. Petshopların bünyesinde bulunan en çok çeşide sahip ürünler ise, evde beslemeye uygun köpekler için tasarlanan ürünlerdir. Evcil köpekler için mama, mama kabı, ek besinler, hijyen ürünleri, kıyafet gibi gereksinimler dışında, ödüllendirme amaçlı  kemikler, bisküviler, krakerler ve iyi vakit geçirmelerine yarayan oyuncaklarda yine petshoplarda mevcuttur. Mamalar ve bakım ürünlerinin yanı sıra köpekler için en sık alınan ürünler için köpek kemiği gösterilebilir. Bu ürünler hem oyuncak, hem de yenilebilir ürünler olarak çeşitlenir. Köpeklerin boş vakitlerinde en sevdiği ürün çeşitlerinden olan köpek diş kemiği, köpeklerin kemirme ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra  içeriğinde bolca protein bulunmasından ötürü genel diş sağlığını korumada ve kemik gelişimlerine katkıda bulunmada önemli ürünlerdir. Kemirme kemiği özellikle küçük yaştaki köpeklerin mobilya, ayakkabı ve benzeri bölgeleri kemirmelerine engel olduğu gibi, bu ürünler aynı zamanda eğitim esnasında da ödül kemiği olarak kullanılabilir. Ancak bu ürünlerin günlük olarak verilmesi gereken miktarlarına dikkat etmek gerektiğinden köpeklerin kemirme ihtiyaçları için kemik biçiminde tasarlanan oyuncakların da temin edilmesi gerekir. Tüm bu ürünler cimri.com sayfalarında alternatifli olarak listelenir. 

Köpek Kemiği Çeşitleri

Köpek çiğneme kemiği olarak da bilinen köpek kemikleri, birçok petshop ürünü satan noktada bulunabilen ürünlerdir. Bu ürünler köpeklerin eğitiminde, ödüllendirilmesinde kullanılan ve köpeklerin fiziksel gelişimine katkı sunan ürünlerdir. Bu nedenler birçok farklı üretici tarafından farklı içerikler ile üretilebilir. Köpek kemik çeşitleri öncelikle köpeklerin yaşlarına, kilolarına ve boyutlarına göre çeşitlenir. Daha sonra markaların üretim aşamasında kullandığı içeriklere göre birbirinden farklı içeriklerde köpek kemiği bulunabilir. Kimi köpek kemikleri besleyiciliğinin yanı sıra temizleyici özelliğe de sahiptiri. Ancak köpekler de kimi zaman tüketeceği ürünler konusunda seçici davranabilir. Bu nedenle hayvan sahipleri köpeklerinin en sevdiği ürünü bulmak için,  köpek kemiklerinin farklı içeriklere sahip olan çeşitlerini denemek zorunda kalabilir. Örneğin; kimi köpekler baharatlı içeriğe sahip olan kemikleri severken, kimileri ise yalnızca sütlü içeriklerden hoşlanabilir. Köpek kemiklerinin biçimleri, kalınlıkları da oldukça önemlidir. Henüz büyüme aşamasında olan köpeklerin diş eti kaşıntısı sık olacağından süt dişlerini korumak ve kaşıntı sorunlarını engellemek için sert yapıdaki kemik çeşitleri tercih edilmelidir. Sürekli kemirme ihtiyacı duyan yavru köpekler için aynı zamanda yapay köpek kemiği çeşitleri de temin edilebilir. Köpekler için alınabilecek kemik türleri arasında köpek çubuk kemik çeşitleri en sık bulunan ürünlerdir. Petimore köpek kemiği üretici markaları arasında oldukça fazla ürün çeşidi sunduğundan en çok tercih edilen markalar arasında sayılabilir. Markanın özellikle pres kemik olarak da bilinen çubuk kemikleri, her yaştan ve cinsten köpek için üretilen ürünlerdir. Bu ürünler sütlü içerikleri ile 2li paketlerden 100lü paketlere kadar oldukça geniş bir skalaya sahiptir. İşlem görmüş deriden yapılan bu ürünler, ağza alındığı anda yumuşayıp sakızlaştığından köpeklerin vakitlerini çok daha eğlenceli hale getirebilir. Her çeşit köpeğin en sevdiği ürünler olan bu deri kemikler daha birçok farklı marka tarafından üretilen ürünlerdir. Köpeklerin dişlerinin gelişimi için kullanılabilecek yapay kemikler de farklı birçok çeşittedir. Vanilya aromalı, tavuk aromalı, et ve süt aromalı plastik ürünler köpeklerin hem eğlenmesi, hem de evdeki objeleri kemirmelerini engellemek için kullanılan ürün türleridir. Bu ürünlerin formları da birbirinden farklı olabilir. Köpek kemiği anahtar biçiminde olanlar tırtıklı kenarları sayesinde  özellikle yavru köpekler için tercih edilen çeşitlerdir. Bunlar dışında oyuncak köpek kemikleri halka, şerit, but ve benzeri birçok farklı biçimde üretilebilir. Tüm köpek kemiği çeşitleri hayvanseverlerin rahat seçim yapmaları için cimri.com sayfalarında ayrıntılı olarak listelenir. 

Köpek Kemiği Fiyatları

Kemirmeyi seven hayvan türlerinden olan köpekler, insanların arkadaşlık yapmayı ve birlikte yaşamayı en çok sevdiği türlerdendir. Ancak köpeklerle birlikte yaşam sürmek belirli zorlukları beraberinde getirebilir. Köpeklerde tıpkı insanlar gibi küçük yaşlardan itibaren çeşitli gereksinimlere sahiptir. Özellikle küçük yaşta sahiplenilen köpekler için köpek çiğneme kemiği gibi ürünler, köpeklerin gelişim aşamasında zorunlu ihtiyaçlar arasında gösterilir. Dişlerinin gelişim sürecinde bu ürünler bazen mobilya veya ayakkabılarınızı kurtarmak için, bazende köpeğinizin dişlerinde oluşan kaşıntı veya diş temizliği için mutlaka bulunması gereken ürünlerdir. Köpeklerin doğal yapısı gereği kemirme alışkanlıkları hiç bitmeyeceğinden bu ürünlerin devamlı elinizin altında bulunması gerekir. İşte bu nedenlerle köpek ürünleri üreticileri tarafından üretilen ve piyasada birçok çeşidi bulunan köpek kemiği fiyatı sık araştırılan konular içindedir. Ancak köpek kemiği fiyatları için tek bir ürün önerisi yapılamadığı gibi tek bir fiyat aralığını da vermek mümkün değildir. Çünkü bu ürünlerin fiyatları ürünün markasına, içeriğine, adedine göre değişkenlik gösterir. Köpek kemikleri aynı zamanda yenilebilir ve oynanabilir türlerde olduğundan fiyat araştırmaları yapılırken ürünlerin türlerine önceden karar vermek de önemlidir. Tüm köpek kemiği çeşitleri cimri.com sayfalarında oldukça fazla sayıda alternatif ile listelenir. Köpekleri için kemirme ürünü alacak kullanıcılar burada yer alan seçenekler içinden bütçelerine en uygun ürün çeşitlerini filtreleyebilir. 

Köpek Kemiği Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Köpek kemik çeşitlerini seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu köpeğin yaşı, kilosu ve boyutudur. Küçük ırk köpekler ile büyük ırk köpeklerin çene yapıları farklı olacağından kemirebilecekleri çiğneme ürünleri de buna uygun olmalıdır. Örneğin, küçük ırklı köpekler köpek çubuk kemik ya da şerit kıkırdak çubukları dahat kemirebilirken, kalın ve sert yapıdaki kemikleri kemirmesi mümkün değildir. Bu nedenle kemik alırken mutlaka köpeğinizin çene yapısına uygun ürünleri tercih etmeniz gerekir. ürünleri seçerken dikkat etmeniz gereken önemli konulardan ilki köpeğinizin boyutu olmalıdır. Kemik seçiminde bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise  ürünün büyüklüğü olabilir. Bu konu da yine köpeğin ırkı ile ilişkilidir. Küçük ırk bir köpeklerin kemiremeyeceği büyüklükte ve çok sert kemikler, büyük ırk köpekler için oldukça uygun olabilir.  Bu yüzden köpeklerin kavrayabilecekleri büyüklükte ürün tercihi yapmak işinizi kolaylaştırabilir. Aynı zamanda seçilecek çiğneme kemiği köpeğinizin çiğnemeden yutamayacağı büyüklükte olması da köpeğinizin boğulma tehlikesini ortadan kaldırabilir.  Kemik seçimini etkileyen en önemli konulardan biri de ürünlerin köpeğinizin sağlığına zarar vermeyecek kalitelerde üretilmesidir.  Yapay kemiklerde ise ürünlerin üretildiği plastik materyallerin güvenilir hammaddelerden olup olmadığı oldukça önemli detaylar içindedir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery