• Kombiler evlerin hem ısıtma hem de sıcak su ihtiyacını karşılayan, ısıtma ve soğutma kategorisinde bulunan cihazlardır. Kış ayları ile birlikte ilginin daha çok yoğunlaştığı, daha tasarruflu ve evinizde kendi ısınızı ayarlayabilmenizi sağlayan kombiler, Baymak, Ariston, Buderus, Vaillant ve E.C.A gibi onlarca marka ve model seçenekleri ile en ucuz fiyatlarla şimdi Cimri’de!

 • Kombi Çeşitleri Nelerdir?

  Kombiler çalışma sistemlerine göre Bacalı kombiler ve Hermetik kombiler olarak ikiye ayrılır. Bacalı kombiler; yanma esnasında gerekli oksijeni bulundukları ortamdan alır ve yanma sonunda oluşabilen artık gazları, uygun bacalar ile dışarıya atarlar. Bacalı kombilerde bulunduğu ortamın havalandırması çok önemlidir. Bağlanılan bacanın sızdırmaz olması, bacadan sızan gazı ortamda bulundurmaması açısından büyük önem arz eder. Hermetik kombiler ise; yanma için gerekli oksijeni dışarıdan alırken, dışarıya açılabilen herhangi bir yere monte edilebilir.

 • Kombiyi Nasıl Tasarruflu Kullanabilirsiniz?

  Kombilerinizi kısa sürelerde açıp kapatmak, daha fazla yakıt ve enerji tüketimine sebep olurken aynı zamanda da kombinizin ömrünün azalmasına neden olacaktır. Bu işlemi yapmak yerine, hem uzun ömürlü hem de daha tasarruflu bir kullanım için, kombinizi kısık ayarda sürekli çalışır bırakmak daha az yakıt tüketimi sağlayacaktır. Geceleri de kombinizi rahatlıkla en düşük seviyede çalışmasını sağlayabilirsiniz.

 • Kombilerin Bakımı Nasıl Yapılır?

  Kombilerin bakımını, ağırlıkla kışın kullanılacağından, kışa girmeden önce kombinizin üretici firmasından yetkili servisi çağırarak yaptırmanız gerekmektedir. Filtrelerin temizlenmesi, eğer bacalı kombi kullanıyorsanız baca kontrolünün de yapılması gerekir.

  Kombiniz evde arıza konumuna geçiyorsa, kullanım kılavuzundaki yönlendirmeler ile orada bulunan adımları izleyebilirsiniz. Bu işlemler doğrultusunda hala devam ediyorsa, yetkili bir teknik servisi çağırmanız gerekecektir.

 • Kombilerinizi Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Kombilerinizde bulunan basınç göstergesinin 1.5 ve 2.5 arası barda duruyor olması gerekmektedir. Kombi tarafında kalorifer tesisatında suyun basıncı çok düşük olduğu taktirde kombiniz çalışmaz ve arıza durumuna geçer. Kullanım kılavuzunda bulunan adımları izlediğinizde ve hala doğru çalışma sistemi sağlayamadığınızda yetkili servise ulaşmanız önemlidir. Kombi kullanımlarında 2 ya da 6 amper sigorta bulunmalıdır. Kombilerin dışarısına kabin yaptırdığınız takdirde, oksijen alabilmesi için belirli boşlukların bırakılması gerekmektedir. Bu doğrultularda siz de ihtiyaçlarınıza ve evinize en uygun kombiye en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz!