Edox Kol Saatleri

Edox Kol Saatleri Fiyatları

97 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Kronometre
Takvim
Alarm
Kasa Şekli
Renk

Edox Kol Saatleri

Edox Kol Saatleri fiyatlarını ve özelliklerini cimri filtrelerini kullanarak en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak işaretleyip aradığınız ürünler arasında en uygun sonuca erişebilirsiniz.

Edox Kol Saatleri ne kadar?

Günümüz deevimizin ve ofisimizin vazgeçilmezi yeni bir ürün alırken marka ve model seçiminde fiyat avantajı satın almak için yeterli değil. Ürün servisi, kullanıcı yorumları satın almadan önce kararlarımızı etkiliyor.

Edox Kol Saatleri Fiyatı Uygun mu?

Fiyat uygunluğu için öncelikle araştırma yapmalısınız.Edox Kol Saatleri incelemeden önce müşteri adayları çeşitli markalarıda inceleyip karşılaştırmalar yapıyorlar, sitemizin karşılaştırma servisini kullanabilir ve tüm teknik özellikleri daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

 • Samsung Cep Telefonu Bataryası
 • BF Goodrich Lastikler
 • Barcelona Bayan Günlük Çanta
 • Barbie Oyuncak
 • Algida Tatlı ve Pasta
 • Cimri.com'da cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Edox Kol Saatleri fiyatlarını incele! Alışverişin keyfini çıkart

  Marka
  Edox

  Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Edox Kol Saatleri Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Edox Kol Saatleri Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  24 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 97 Edox Kol Saatleri modeli içerisinde en ucuz Edox Kol Saatleri fiyatı 1527.0 TL iken, en yüksek Edox Kol Saatleri fiyatı 16500.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Edox Kol Saatleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Haziran 2021 tarihinde ortalama Edox Kol Saatleri fiyatı ise 4140.86 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Edox Kol Saatleri Ürünleri Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da yer alan Edox Kol Saatleri modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Edox Kol Saatleri modeli:
  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Edox Kol Saati

  Edox kol saati markası, 1860 yılında İsviçre’de kurulmuştur. Kurmalı ve mekanik saatlerden önce insanlar zamanı algılayabilmek için gezegenlerden ve doğadan yardım almıştır. Güneş saati, su saati ve kum saati bunlara örnek olarak verilebilir. Daha sonra kurmalı ve mekanik saatler icat edilmiştir. Kurmalı mekanik saatler, pil yardımı olmadan çalışan saatlerdir. Çalışması için gereken enerjiyi zemberek adı verilen bir yaydan alır. Bu yay elle sıkıştırıldıktan sonra çarkların çalışmasını sağlar. Bu saat türleri elle kurulduğu için oldukça fazla şaşma potansiyeline sahiptir. Daha sonra sarkaçlı saatler ve ondan sonra da pilli saatler icat edilmiştir. 1950’li yıllarda ilk pil ile çalışan saatler üretilir ve pilli saatlerin çalışma prensibi basittir. İçerisinde bulunan pil elektrik akımı yaratarak çarkların dönmesini sağlar. Bu şekilde saat, pili bitene kadar çalışmayı sürdürür. Bunların dışında bir de Edox otomatik kol saati vardır. Bu saat türleri ise pil veya yay gibi hiçbir yardımcı malzemeye ihtiyaç duymazlar. Bu gibi malzemeler yerine kullanıcının doğal kol hareketleri ile enerji toplar ve saati çalıştırmak için de bu enerjiyi kullanır.

  Edox Kol Saati Modelleri

  Edox kol saati modelleri, saatlerin sahip oldukları özelliklere göre şekillenir. Edox kol saati özellikleri de saatlerin türüne göre şekillenir. Bu türleri pilli ve elektronik saatler olmak üzere ikiye ayırmak mümkündür. Pilli saatler 1950’li yıllarda bulunmuştur. Pilli saatler içerisinde bulunan pil enerji üretir. Bunun sonucunda açığa çıkan enerji ile de saatin içindeki çarklar döner. Bu çarklardan birisi akrep diğeri ise yelkovanın hareket etmesini sağlar. Elektronik saatlerde ise bu enerjiyi üreten kısımda pil değil bir tür kristal bulunur. Bu kristal saniyede belirli aralıklarda titreşim yayar ve bu titreşim sayesinde saniyeler ve dakikalar ölçülür. Bir de saatler görünüşlerine göre modellere ayrılır. Örneğin; saatlerin kadranlarının yapıldığı malzemeler her zaman aynı değildir. Bazı modeller paslanmaz çelikten veya gümüş gibi malzemelerden yapılırken bazı modeller de altından yapılabilir. Bunların dışında plastik gövdeli saatler de mevcuttur. Bu malzemelerin çeşitlenmesi ile modeller değişikliğe uğrar. Modelleri birbirinden ayıran bir diğer özellik ise saatlerin kordonlarının farklı olmasıdır. Kordon, saati kullanıcının koluna sabitleyen bir yapıdır. Kordonlar plastik, paslanmaz çelik, metal, gümüş ve benzeri maddelerden yapılabilir ve ipten yapılan kordonlar da mevcuttur. İp kordonlar kadranın kenarlarında bulunan kısımların yardımı ile saate tutunur ve iplerin kullanıcının koluna bağlanması ile de kullanıma hazır hale gelir. Saat modellerini birbirinden ayıran bir diğer özellik ise kadın ve erkek ayrımıdır. Edox erkek kol saati modelleri kadın saatlerine oranla daha büyük boyutlarda olur. Modelleri birbirinden ayıran bir diğer özellik de kol saatlerinin kullanım alanlarıdır. Örneğin; belirli sporlarda kullanılmak üzere spor saatler üretilir. Yüzme sporu için su geçirmez ürünler daha uygun olurken şık bir davete bu spor saatle gitmek uygun görülmez. Bunun yerine parlak maddelerden üretilmiş şık saatler daha çok tercih edilir. Bunun yanı sıra bazı saatler ekstra özelliklere sahip olabilir. Bu özellikler alarm, tarih, ışıklandırma gibi özelliklerdir. Bu özelliklerin seçimi tamamen kullanıcının tercihine bağlıdır. Pilli ve elektronik saatlerde tarih ve alarm gibi basit özellikler de bulunabilir.

  Edox Kol Saati Fiyatları

  Edox kol saati fiyatları, saatlerin sahip olduğu özelliklere göre belirlenir. Bu özellikleri teknik ve genel özellikler olarak adlandırmak mümkündür. Teknik özellikler genel olarak, basınç dayanıklılığı, su geçirmeme özelliği ve benzeri özelliklerdir. Genel özellikler ise kasa rengi, kadran şekli, kordon rengi, ekran tipi gibi özelliklerdir. Kol saati fiyatlarını etkileyen bir diğer özellik ise kronometre, alarm ve takvim gibi özelliklerdir. Kronometre her saate bulunması gereken bir özelliktir. Saat takibi yapmak için en kullanışlı yöntem olarak kabul edilir. Öte yandan bazı saatlerin dayanıklı olması da fiyatlarını pozitif yönde etkiler. Kordon rengi ve kadran rengi kullanıcıların tercihine bağlı nedenlerdir. Saatlerin camlarının sağlam olması da önemli bir noktadır. Kırılma ve içine su girmesi durumlarında kullanma rahatlığı tehlikeye girer. Kadran şekilleri belirli şekillerde olabileceği gibi kullanıcının özel tercihine göre de yapılabilir ve bu da fiyatlarını etkiler. Kordon ve kadran materyali saatin fiyatını etkileyen temel faktörlerden biridir. Bu materyaller ne kadar dayanıklı olursa saatin kullanım süresi o kadar uzar. Bu nedenle de fiyatları daha yüksek olur.

  Edox Kol Saati Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Kullanıcılar ilk olarak Edox kol saati kullanımı şartlarını öğrenmelidir. Her saatin sahip olduğu özellik farklı olduğu için her birinin kullanım şartı da farklı olur. Örneğin; su geçirmeme özelliği her saat modelinde bulunmayabilir. Diğer bir dikkat edilmesi gereken özellik ise saatlerin kadran ve kordonlarının yapılmış olduğu malzemelerdir. Kordon seçimi kullanıcının tercihine bağlıdır. Bunun yanı sıra bazı metaller farklı kullanıcılarda alerjik reaksiyona sebebiyet verir. Bu nedenle saatin yapılmış olduğu malzemeler önem teşkil eder. Bunların yanı sıra analog saatler ve elektronik saatler arasında bazı temel farklılıklar bulunur. Analog saatler pil ile çalışır ve kullanıcılar zaman zaman pil değiştirmeye gereksinim duyarlar. Elektronik saatlerde ise böyle bir zorunluluk yoktur. Öte yandan saatin boyutu da dikkat edilmesi gereken bir diğer özelliktir. Erkek kullanıcılarda saatin kadranı daha büyük olurken kadın kullanıcılarda bu özellik daha küçük olarak görülür. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de kullanıcının bilek genişliğidir. Saat seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken temel özellikler bunlar olurken renk ve şekil gibi özellikler ise kullanıcının zevkine bağlıdır. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery