iştirakidir.
Ana Sayfa > Elektronik > Isıtma & Soğutma > Klimalar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
1 Yorum
Puan Ver GÖNDER
19.01.2015
<p>Arçelik, ekonomik ve kullanışlı klimaları ile tanınıyor. Arçelik klimaların en olumlu yönü de A enerji perform ... ansını hem ısıtma, hem de soğutma noktasında kullanıyor olması. Active Power serisi klimaları da enerji tüketimleri ile gözümüze girdiler.</p> <p>Active Power klimaların sahip olduğu özellikler ise hemen hemen Arçelik’in tüm kkimalarındaki ortak özellikler gibi görünüyor. Özel dijital göstergeye sahip klima, bio aktif karbon filtre, doğal rüzgar etkili hava sirkülasyonu, korozyona dayanıklı Gold Fin kaplı dış ünite, Jet Cool, uyku modu, sağlıklı nem alma fonksiyonu ve yıkanabilir antibakteriyel filtre gibi özelliklere sahip bir cihaz. Rotary kompresörle sessiz çalışan klimayı incelemenizi öneririz.</p> devamı+
Cevap Yaz
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Dış mekan ünitesi

 • Dış mekan ünite derinliği 32 cm
 • Dış mekan ünite genişliği 87 cm
 • Dış mekan ünite yüksekliği 65,5 cm
 • Gürültü seviyesi (dış ünite) 54 dB
 • Harici ünite ağırlığı 58 kg
 • Enerji yönetimi

 • AC girdi voltajı 220-240 V
 • Enerji verimi sınıfı (soğutma) A
 • Enerji verimlilik sınıfı (ısıtma) (Ortalama ısıtma sezonu) B
 • İç mekan ünitesi

 • Gürültü seviyesi (iç ünite) 34 dB
 • İç mekan ünitesi derinliği 19,5 cm
 • İç mekan ünitesi genişliği 108,8 cm
 • İç mekan ünitesi yüksekliği 29,7 cm
 • Teknik detaylar

 • Buz koruma Var
 • Çoklu bölünme Yok
 • Isıtma enerji verimliliği 12,11
 • Isıtma kapasitesi (maksimum) 21200 BTU/s
 • İyon yayıcı aygıt Yok
 • Klima fonksiyonları Soğutma, nem gidermek, Isıtma
 • Nem giderme kapasitesi 24 Litre/Saat
 • Nominal soğutma kapasitesi (Watt) 5622 W
 • Soğutma enerji verimliliği 29,11
 • Soğutma kapasitesi (maksimum) 19200 BTU/s
 • Tip ayrılabilir sistem
 • Ürün rengi Beyaz
 • Watt biriminde ısıtma kapasitesi (nominal) (Ortalama ısıtma sezonu) 6217 W
 • Wi-Fi kontrollü Yok
 • zamanlama süresi (maksimum) 24 Saat
 • Zamanlayıcı Var
YORUMLAR ( 1 )
1 Kullanıcı Puanı 1 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 50 - 1 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
19.01.2015
<p>Arçelik, ekonomik ve kullanışlı klimaları ile tanınıyor. Arçelik klimaların en olumlu yönü de A enerji performansını hem ısıtma, hem de soğutma noktasında kullanıyor olması. Active Power serisi klimaları da enerji tüketimleri ile gözümüze girdiler.</p> <p>Active Power klimaların sahip olduğu özellikler ise hemen hemen Arçelik’in tüm kkimalarındaki ortak özellikler gibi görünüyor. Özel dijital göstergeye sahip klima, bio aktif karbon filtre, doğal rüzgar etkili hava sirkülasyonu, korozyona dayanıklı Gold Fin kaplı dış ünite, Jet Cool, uyku modu, sağlıklı nem alma fonksiyonu ve yıkanabilir antibakteriyel filtre gibi özelliklere sahip bir cihaz. Rotary kompresörle sessiz çalışan klimayı incelemenizi öneririz.</p> ... devamı +
Bu yorumu beğendiniz mi?
cevap Sayısı : 0
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Arçelik 18030 Hem yaz hem de kış aylarında kullanabileceğiniz Arçelik’in Active Power serisi 18030 modeli, yüksek performansı ve uygun fiyatıyla ilgili çekici modellerden biri.
Yazar: Ömer Balk 19/06/2015

Türkiye’nin beyaz eşya ve elektronik ürünler konusunda öncü firmalarından Arçelik, Koreli teknoloji devi LG ile birlikte klima üretimi yapmakta. Gebze’de yer alan tesis, Avrupa’nın ve bölgenin en büyük klima üretim tesisi. Klima alanındaki birlikteliğiyle Arçelik, pazarın en büyük oyuncularından.

Sıcak yaz günlerinin kedisini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı şu günlerde, klimalara ihtiyaç artıyor. Arçelik’in ev tipi Active Power serisi monosplit kliması 18030, hızlı soğutma özelliğiyle, evinizde konforlu bir ortam sunuyor. Arçelik 18030 modelinin detaylarına yakından bakalım.

Tasarım

Arçelik 18030 şık tasarımlı bir klima modeli. Dijital göstergeyle donatılan klimanın iç ünitesi 1088x297x195mm boyutlarında. Klimanın iç ünitesinin üst bölümünde hava girişi menfezi yer alıyor. Ön panelin sol bölümünde Arçelik logosu yer alırken, hemen altın hava çıkış menfezi bulunuyor. Ön kapak açılabiliyor ve kapağın altında bizleri anti bakteriyel hava temizleme filtresi ve karbon filte karşılıyor. Filtrelerin temizliği çok önemli bir nokta olduğunu belirtelim. Filtreleri temizlemediğiniz takdir hem hava kapasitesi düşebilir hem de enerji sarfiyatı yükselebilir.

Filtrelerden dijital ön panelin olduğu bölüme geçtiğimizdeyse, çalışma durum göstergesi, açma-kapama tuşu, uyku durumu göstergesi, sıcaklığı gösteren dijital gösterge, zamanlayıcı göstergesi, defrost göstergesi, IR sinyal alıcısı ve fiziksel açma-kapama tuşunu görebiliyor.  Bu bölümün altındaysa ana hava çıkış menfezi bulunuyor. Menfezin önündeki kapak yukarı ve aşığı hareket ederken, iç bölümdeki kanatçıklar sağa ve sola doğru hareket ederek havanın dengeli bir şekilde dağılmasını sağlıyor.

Dış ünitenin hava girişi kanalları sol yanda ve arka bölümde bulunuyor. Dış ünite dışardaki hava şartlarına uygun tasalanmış ancak montaj aşamasında, konumlandırmanın ne kadar önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Dış ünitenin ön bölümünü hava çıkış pervanesi kaplıyor. İç üniteyle dış üniteyi bağlayan bağlantılar sağ alt bölümde konumlandırılmış.

Klimayla birlikte gelen kumanda üzerinden tüm detayları kontrol edebiliyorsunuz. Hava akımı yönlendirme, Jet Cool özelliği, fan hızı, yatay ve dikey hava akışının kontrolü, zamanlama ve Neo plazma hava temizleme özelliğini kumandayla ayarlayabiliyorsunuz. Kumandanın malzeme kalitesi ihtiyacı karşılayabilecek nitelikte anacak, kumanda kapağı kırılmaya yatkın görünüyor.

Performans

Arçelik 18030, soğutma esnasında A sınıfı enerji tüketimi sunarken, ısıtma esnasında B sınıfı enerji tüketiyor. 19.200 Btu/h soğutma kapasitesindeki klima, 21.200 Btu/h ısıtma kapasitesine sahip. Yeni tip daha verimli ısıtma ve soğutma sağlayan R410 soğutucu akışkanı yerine, eski tip R22’yi kullanan klima, çevreye ve ozon tabasına pek duyarlı değil. Ayrıca ısıtmada 12,11 ve soğutmada 11.29’luk enerji verim oranları, inverter klimalara göre yüksek.

Klima montaj aşamasında doğru yer tespit edilerek takılırsa homojen ısıtma ve soğutma performansı sunar. Kullanılacak mekanın boyutları, kapı-pencere adet ve boyutları, mekanın cephesi ve klimadan faydalanacak kişi sayısına göre, klima tercih edilmeli. Arçelik’i 18030 modeli de 19.200 Btu/h soğutma ve 21.200 Btu/h ısıtma kapasitesiyle 4 mevsim kullanılabilecek özellikler sunuyor. Klimanın iki dezavantajı var. İlki R22 gazı kullanması, ikincisiyse yüksek enerji tüketimi.

R22 soğutucu akışkanın üretimi sınırlandırılmış durumda ve önümüzdeki yıllarda üretimden tamamen kaldırılması gündemde. R22’nin yerini yeni modellerde R410’un aldığını görüyoruz. R410’la çalışan cihazlar R410 ile çalışabilmekteler. Bunun için ekstra bir maliyet çıkacaktır.

18030’un iç ünitesi ortalama 34 dB gücünde çalışıyor. Ev ve küçük ofisler için bu seviyenin yeterli olduğunu söyleyelim. Dış ünite ise ortalama 54 dB ses gücü üretiyor. Klimanın konforlu bir kullanım için doğru yere monte edilmesi, ortamda oluşan gürültünün de önüne geçmesini sağlayacaktır. Ayrıca 18030, 2.5 lt/s nem alma kapasitesine sahip.

Arçelik’in verilerine göre 18030, soğutma modundayken yıllık 875 kWs elektrik harcıyor. Genel olarak yüksek bir kapasiteye sunan Arçelik 18030’un yüksek tüketimine rağmen, hem ısıtmada hem de soğutmada iyi bir performans sunduğunu söyleyebiliriz.

Özellikler

Arçelik 18030, nemin yüksek olduğu durumlarda nemi alabilen ne giderme özelliğine sahip. Klimayı kullandığınız ortamın konforunu arttıracak bu özellik, ortamdan nemi arındırarak daha rahat bir ortam sunuyor. Oda sıcaklığını sürekli takip eden Arçelik 18030, ortamı belirlediğiniz ısıda tutabilmek için fan hızını ve sıcaklığı otomatik olarak kontrol ediyor.

Klimada programlama fonksiyonu da bulunuyor. İstediğiniz zamana ve şartlara göre ayarlayabileceğiniz 18030, ayarladığınız zaman dilimlerinde çalışabiliyor. Aşağı-yukarı ve yanal hareketli kanatlar sayesinde, içerde istediğiniz hava akımını oluşturabiliyorsunuz. Isının daha homojen dağılmasını sağlayan bu özellikle, kanatçıkları istediğiniz gibi kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca Arçelik 18030’da, bulunduğunuz ortamı 30 dakika içerisinde 18 dereceye sıcaklığa getirebilen Jet Cool özelliği de bulunuyor.

Son olarak, lütfen klima alırken keşif yaptırın pişman olmayın.

Ömer Balk 19/06/2015
Arçelik Klimalar