• Elektrikli mutfak aletleri kategorisinde bulunan, gelişen teknoloji ve gün geçtikçe yenilerinin eklendiği ürünlerden birisi de kıyma makineleridir. Farklı güçlerde bulunan kıyma makinelerini; Cimri’de Bluehouse, Arzum, Korkmaz, Arnica ve Goldmaster gibi onlarca markanın birbirinden farklı modelleri ile, mutfağınıza ve yapacağınız işlemlere en uygun kıyma makinelerine, en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca ve hızlıca sahip olabilirsiniz.

 • Kıyma makinesi nedir?

  Kıyma makineleri; evinizde kendi kıymanızı üretmek için kullanabileceğiniz bir elektrikli mutfak aletidir. Evde kendi kıymanızı üretmek her ne kadar zahmetli olsa da, istediğiniz özelliklerde kıyma elde etmenize olanak sağlamaktadır. Hazır satın aldığınız kıymalardaki hijyen ve benzeri sakıncalardan korunmak ve kendi sucuk, sosis gibi et ürünlerinizi kendiniz hazırlamak istiyorsanız, bu noktada en büyük yardımcınız kıyma makineleri olacaktır. Evinizde dilediğiniz gibi; yemeklik, köftelik ve hatta pidelik kıymanızı kıyma makinesi ile pratik ve hijyenik bir şekilde elde edebilirsiniz. Kıyma makinesini aynı zamanda, doğrama işlemi ile salça için domates püresi veya hamur işi gibi işlemlerde de kolayca kullanabilirsiniz. Ev tipi kıyma makinelerinin hem ergonomik hem de pratik kullanımı dolayısıyla artık evlerde sıkça tercih edilen bir elektrikli mutfak aleti yerini almaya başlamıştır.

 • Kıyma makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

  Kıyma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ihtiyacınız olan gücü ve yine ihtiyacınıza cevap verebilecek özellikleri taşımasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kıyma makinesini sadece kıyma çekmek için değil, sosis veya sucuk yapımında da kullanacaksanız; belirli aksesuarlarına da göz atmanız gerekmektedir. Bu önemli noktalar; kıyma makinenizi daha uzun ömürlü ve en verimli şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

 • Kıyma makinesi nasıl temizlenir?

  Kıyma makinenizi kullandıktan sonra yapacağınız detaylı bir temizlik; kıyma makinenizin daha verimli çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlayacak bir diğer önemli husustur. Kıyma makineniz elektrikli bir model ise öncelikle mutlaka prizden çekili olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Kıyma makinenizin tüm parçalarını ayırdıktan sonra; bulaşık makinenizin hassas modunda ve orta sıcaklıkta yıkayabilirsiniz. Kıyma makinenizin kullanım talimatlarında makine kullanımına izin verilmiyorsa; yıkayabileceğiniz parçaların kaba kirini aldıktan sonra sirkeli suda yarım saat kadar bekletmeniz ve ardından durulamanız temizlik için yeterli olacaktır.

  Siz de, ihtiyaçlarınıza karar verdikten sonra; size ve mutfağınıza en uygun kıyma makinesine Cimri’de en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz!