• El aletleri kategorisinde bulunan kıskaç ve işkenceler, marangozluk, demircilik ya da üzerinde çalışacağınız herhangi bir parçayı sıkıca tutmaya yarayan araçlardır. Pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Kullanım alanlarına göre modelleri değişiklik göstermektedir. Örneğin marangozlar, tutkal ile yapıştırdıkları parçaları kuruyuncaya kadar işkence ile sıkıştırmaktadırlar. Kumaş dokumada da yeni dokunmuş kumaşların gerilmesi için kullanılabilmektedir. Cimri’de İzeltaş, Troy, Bessey ve Stanley gibi markaların işinize en uygun işkencelerine ulaşabilir ve en ucuz modellerine hemen sahip olabilirsiniz.

  • İşkence Modelleri Nelerdir?

    Üzerinde çeşitli işlemler yapılacak her türlü ürünü geçici olarak bağlamaya yarayan aletlere işkence denmektedir. Modelleri, kullanıldığı yere, bağlanılacak parçanın özelliğine ve şekline göre de çeşit göstermektedir. Genel olarak işkenceleri iki ayrı grupta incelemek mümkündür. Paralel ağızlı modeller, her türlü düz yüzeyli kısımların bağlanarak işlendiği türleridir. Yatayda, birbiri ile paralel iki çenenin dişli bir mille hareket ettirilmesi şeklinde çalışan paralel ağızlı olanlar; tezgah, tesviyeci, demirci ve el olarak dört çeşide ayrılmaktadır. Tesviyeci işkenceleri yüzey eğeleme işlemlerinde kullanılırken, tezgah çeşitleri freze, matkap ve vargel gibi tezgah tipi makinelerde işlenecek parçayı bağlamak için kullanılmaktadır. Demirci işkencesi kuyruklu olarak da adlandırılmakta ve darbeli çalışma gerektiren parçaların işlenmesinde kullanılmaktadır. Son olarak el çeşitleri ise seyyar çalışma gerektiren yerlerde kullanılır. İkinci kategoride bulunan boru türleri de boruların kesilmesi ve borulara diş açılması esnasında boruyu sabitlemek amacı ile kullanılmaktadır. Bu tip işkencelerin, boru sıkma ağızları boruyu sabitleyecek ve kaydırmayacak bir tarzda dişli yapıya sahiptir. Boru modelleri tiplerine göre de değişiklik göstermektedir. Bu tip boru çeşitleri genellikle sehpa ya da tezgah üzerine bağlanarak kullanılmaktadır.

    Büyük tip iş yerlerinde tezgah üzerine monte edilerek kullanılır. Şantiyelerde ise seyyar sehpa üzerine bağlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Şantiyelerde kullanılacak olanların sabitleneceği sehpaların katlanabilir ve kolay taşınabilir olması gerekmektedir. Aynı zamanda bu modellerin sabitleneceği sehpaların yüksekliğinin de çalışan kişinin boyuna uygun olması yapılacak işlemin verimliliği açısından önem arz etmektedir.

    Siz de işlerinize en uygun modellerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz işkencelere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.