Evlerin en sevimli üyesi olan kediler, bir bebek gibi bakım ve özen ister. Özgürlüklerine ve keyiflerine çok düşkün olan bu canlılar, dışarıya gezintiye çıktığında kaybolma gibi durumları ile sahiplerini çok üzebilirler. Özellikle kedinin bulunmasında çok önemli rol oynayan tasmalar, üzerinde bulunan künye sayesinde sahibine geri dönebilmektedir. Dışarıda tasmasız bir kedi görenler, o kedinin sahipli olduğuna veya kaybolmuş olabileceğini ihtimal vermemektedirler. Tasma takan bir kedinin ise sahibi olduğu belli olur. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için en iyi çözüm kedi için tasmadan geçer. Siz de evinizin en sevimli ve nadide üyesi için bir tasma almak isterseniz en ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da Rogz, Trixie, Easy Walk, Doggie gibi markalara ait kedi tasması çeşitleri bulabilirsiniz.

Kedi Tasması Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Kedilerin hassas boyunlarına uygun malzemelerden üretilmiş, sahibinin rahatça dolaştırmasına imkân verdiği gibi kedinin sahipli olduğunun belli olması için de takılan aksesuar çeşitlerine verilen isimdir. Bağımsızlığını ve gezmeyi seven kediler, evcil hayvanlar içinde en çok tercih edilen hayvanlardandır. Kedi boyun tasması dışarıda dolaşan kedilerin bir sahibi olduğunu belirtmenin en iyi yoludur. Kedi gezinti tasması modelleri; uzun yürüyüşlerinizde kedinizi boynu acımadan gezdirmenizde büyük yardımcıdır. Adresli kedi tasması; kediniz kaybolduğunda size haber verilebilecek bilgileri içermesi yönüyle kedinize tekrar kavuşmanızı sağlayacaktır. Kedi kapıları ile uyumlu olan ve kedinizin eve rahat girip çıkmasını sağlayan çipli kedi tasması modelleri oldukça işlevsel kullanıma sahiptir. Büyük ve sessiz evlerde kedinizin yerini kolayca bulmanızı sağlayan çıngıraklı kedi tasması, son yıllarda öne çıkan çeşitlerdir. Kedi pire tasması çeşitleri, bu zararlı haşerattan rahatsız olan evcil hayvanınıza rahatlık verecektir. İşlevsel yapısının yanında estetik yönü de kuvvetli olan çivili kedi tasması ve deriden üretilen çeşitler, kedilere şıklık katmaktadır. Fosforlu kedi tasması ve fiyonklu çeşitler de estetik görünümleriyle kedi severlerin tercihleri arasındaki yerini almıştır.

Kedi Tasması Nasıl Olmalıdır?

Oldukça hareketli olan kedilerin tasmaya rahat alışabilmesi için boynuna uygun ve kaliteli malzemelerden üretilmiş ürünleri tercih etmelisiniz. Kedinizin boynu için bol olan tasmalar ağzına takılabilirken, dar olan tasmalar nefes almasını zorlaştırabilir. Bu yüzden kedi tasması mutlaka kedinizin boynuna tam gelecek şekilde olmalıdır.