Marka
Trixie
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

KEDİ MAMA VE SU KABI MODELLERİ NELERDİR?

Evinizi paylaştığınız kedilerinizin sağlığı ve bakımı, minik patili dostlarınızın sizinle daha uzun ve konforlu zaman geçirmeleri için önemlidir. Kedilerinizin sağlık ve bakımının başladığı ilk nokta, onların doğru ve sağlıklı beslenmesidir. Doğru mama seçimi kadar; doğru kedi mama ve su kabı seçimi de son derece önemlidir.

Kedi mama ve su kabı nasıl olmalıdır?

Kedilerinizin mama ve su kapları boyutlarına ve yaşlarına uygun olmalıdır. Boylarına göre alçak ya da yüksek olan su kapları onların zorlanmasına, yutma problemlerine ve reflü gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Uygun kedi mama su kabı kedinizin göğüs/vücut hizasının altında olmalıdır. Kedi ama kabının ve kedi su kabının yapıldığı madde de çok önemlidir. Plastik kedi mama ve su kapları sık değiştirilmelidir. Seramik/porselen kedi mama ve seramik/porselen kedi su kapları ve alüminyum kedi mama kapları ve alüminyum kedi su kapları daha uzun ömürlüdür. Güvenle yıkanabilir. Kedi mama ve su kabı altlığı mama dökülmesine karşı kolaylık sağlayacak ve titiz kediniz yemek sırasında huzurlu hissedecektir. Kedinizin mama ve su kaplarının yan yana olması gerekmektedir. Bu şekilde kediniz mama yerken aynı zamanda su da içebilir. Bunun için ikili kedi mama su kapları mevcuttur. Kedi mama su kaplarını kedinizin kum kutusundan farklı bir odada tutmaya özen gösterin.

Kediniz bazen kedi mama kabını deviriyor ve yemiyor ya da kedi mama su kabından içmiyor olabilir. Bu durumda patili dostunuz, mama su kabının rengini, dokusunu ya da kokusunu sevmiyor olabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız kedi mama su kabınızın yapıldığı materyali değiştirerek; yeni bir tane almanız önerilmektedir. Otomatik kedi mama ve su kapları da, sizin için mama/su yenileme konusunda kolaylık sağlayacaktır. Kediler çok hassastır; taze yemek, taze su tercih ederler.

Küçük dostlarınızın günlük ihtiyaçlarını zevkle, sağlıklı ve güvenli bir şekilde karşılamasını sağlayacak dekoratif, Trixie, Moderna, Bobo, Catit ve Royal Canin marka kedi mama ve su kaplarını, cimri.com sitesinde, en uygun fiyat garantisi ile bulabilirsiniz.