KARTUŞ DOLUM SETİ NEDİR?

Kartuş dolum seti, yazıcılarda kullanılır. Kartuş dolum seti, yazıcılardaki biten mürekkepleri doldurmak için kullanılan araçtır. Kartuşlu yazıcıların fiyatları, tonerli yazıcılara göre daha uygun olduğundan genelde kartuşlu yazıcılar tercih edilir. Uzun süre kullanılmayan yazıcıların kartuşlarının uçları donabilir. Bu nedenle yazıcıların uzun süre atıl bekletilmemesi gerekir. Kartuş uçları kaynar suya batırıldığında donma iyileşir, kartuşun ucu açılır. Kartuş dolum seti seçilirken, alacağınız setle yazıcınızın uyumlu olması önemlidir.

Kartuş dolumu nasıl yapılır?

Kartuş dolum setinin tükenmesi, işleri yavaşlatabilir. Yazıcının mürekkebi bittiğinde, çıktı alınması gereken durumlar, dolum işlemine kadar bekletilir. Bu nedenle, yedekli kullanılırsa işlerin aksaması önlenebilir. Kartuş dolumu yaparken dikkatli olunmalıdır. Kartuş dolumu yapabilmek için, almış dolduğunuz kartuş dolum seti, eldiven, peçete ve kartuşunuzda yer alan renk adeti kadar enjektöre ihtiyacınız olur. Bazıları, dolmakalem mürekkebi ile kartuş doldurur. Ancak, bu işlemin yapılabilmesi için, dolmakalem mürekkebinin yazıcının sistemine uygun şekilde inceltilmesi gerekir. Bu incelik ayarını tutturmak oldukça zordur ve tam tutturulamazsa, yazıcıyı bozabilir. Kartuşların üzerinde bulunan deliklerden enjektörle renkler çekilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise her renkte farklı enjektör kullanılmasıdır. En fazla kullanılan renk, genelde siyah olduğundan, en büyük hazne siyah renge aittir. En fazla enjeksiyon siyah toner haznesine yapılmalı, diğer haznelere yapılan enjeksiyonlar daha az olmalıdır. Aynı enjektörün iki farklı renkte kullanılması, renklerin birbirine karışmasına neden olabilir. Kartuştan renk çekildikten sonra delikler kapatılmalıdır. Ayrıca kartuş dolum makineleri de kullanılabilmektedir.

Kartuş dolum seti fiyatları ne kadardır?

Kartuş fiyatları değişkendir. Kartuş / toner ürünleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde satılmaktadır. Örneğin, tek renk 70ml container fiyatı 14TL civarında olup, kartuş / toner fiyatları, ürünün markasına, içeriğine ve miktarına göre dönemsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel fiyat alarmlarından haberdar olmak ve ihtiyacınız olan ürünleri, en uygun fiyatlarda satın almak için, cimri.com sitesine üye olabilirsiniz. Ayrıca, Epson, HP, Philips, IBM, Xerox, TechBoss markalarına ait kartuş dolum ürünlerine, geniş renk ve fiyat yelpazesi ile cimri.com sitesinden ulaşılabilir.