Marka
Knipex
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Atölyelerden okullara, evlerden iş yerlerine kadar birçok yerde işlevsel yapısıyla en yardımcı el aletlerinden biridir kargaburun. Her ihtiyaca göre farklı tasarımlara sahip olan bu minik alet çeşitlerini İzeltaş, Knipex, Troy, Proskit gibi kaliteli markaların farkıyla ve en uygun fiyat avantajlarıyla Cimri’de bulabilirsiniz.

Kargaburun Nedir?

Ağız kısmı ince ve uzun olan, bu sayede pensenin ulaşamadığı yerlere girebilen, tutma, bükme, kıvırma ve şekillendirme işlerinde kullanılan işlevsel bir el aletidir. Elektrik, elektronik devrelerinde, atölyelerde ve evlerde kullanılan çok fonksiyonel alettir.

Kargaburun Çeşitleri Nelerdir?

Birçok alanda fonksiyonel yapısıyla kullanılan kargaburunlar ağız yapısına göre ikiye ayrılır. Düz uçlu kargaburun; uzun ve kısa iki çeşidi olan, birçok tamirat ve tel işlerinde kullanılan kargaburun çeşididir. Sivri uçlu olan çeşidi elektrikçi karga burun diye de adlandırılır. Ağız yapısına göre ayrılan diğer çeşit ise eğri kargaburundur. Eğri kargaburun; ağız kısmı eğri olan modellerdir ve zor alanlara girebilme avantajıyla birçok ihtiyaca cevap verir.

Alet çantalarının olmazsa olmazı elektrikçi kargaburun çok zorlu vidaları yerinden kolayca çıkarabilmektedir. Küçük devre, tel gibi malzemelerin eğilmeleri, tutulmaları için çelik uçları ve sağlamlıkları ile kargaburunlar en kullanışlı aletlerden biridir. Yuvarlak kargaburun; kesici uçları olan, ağız kısmı sivri olmayan, gözlükçüler, takıcılar ve elektronikçilerin tercih ettiği kargaburun çeşididir. Mini kargaburun; takı işleriyle uğraşan bay bayan herkese hitap eden kullanımı kolay bir çeşittir. Uzun kargaburun; uzun çelik yapısıyla Telekom santrallerinde çok tercih edilmektedir.

Kargaburunlar; elektrik çarpmalarına karşı izolasyonlu kılıflarla kaplıdır. Yüksek voltajlı elektrik akımlarında güvenle kullanılabilirler. Kargaburunlar işlevsel yapılarıyla birçok yerde kullanılmaktadır. Sert çelikten imal edilen ve paslanmaz, özel cilalı üretilen bu aletler hırdavat malzemeleri arasında önemli yer tutar. Sap kısımları değişik renklerde üretilen kaliteli kargaburunlar, okul projelerinde öğrencilerin tercihlerindendir.

Farklı ihtiyaçlara yönelik şekilde, özel alaşımlı çeliklerden imal edilen kargaburunları seçerken ihtiyacınızı iyi belirlemeli ve uzun süre size hizmet edecek kaliteli bir ürün seçmelisiniz. En kaliteli kargaburun çeşitlerini Cimri’de bulabilir, farklı modellere göz atabilir, en uygun fiyat seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.