• Kahve makineleri gerek ofiste gerek ise evde en çok ihtiyaç duyulan ürün tiplerinden biridir. Değişik türlerde kahve çeşitlerini yapabilen kahve makineleri, gelişen teknoloji ile de birlikte çok farklı modelleri ile de karşımıza çıkıyor. Elektrikli mutfak aletleri kategorisinin vazgeçilmezi haline gelen en ucuz kahve makineleri şimdi Cimri’de sizlerle!

 • Kahve Makineleri Nasıl Çalışıyor?

  Seçeceğiniz kahve makineleri, kahve çekirdeklerini farklı kalınlıklarda çekerek, tercih ettiğiniz kahveye göre su, süt ya da köpük ekleyerek kahvenizi hazır ediyor. Seçtiğiniz kahve makinesine bağlı olarak değişen çalışma şekilleri ise, Türk kahvesi makinesinde farklıyken, filtre kahve makinesinde bambaşka şekilde karşımıza çıkıyor.

 • Kahve Makinelerindeki Filtreler Ne İşe Yarar?

  Kahve makinelerinde bulunan filtreler kahve parçacıklarını ayırmak ve sıvı olan çıkan yağ partiküllerini ayrıştırmaya yarar. Her kahve makinesinin kendine özgü bir filtresi bulunmaktadır, bunların en yaygını 1x4 ve 1x2 olarak ya da ofis ortamlarında kullanılan kahve makinelerinde bulunmaktadır.

 • Kahve Makinelerine Doğru Filtre Nasıl Seçilir?

  Her kahve makinesinin kendine özgü filtreleri vardır ve bu filtreler kahvenin tadını da oldukça etkiler. Filtrelerin farkları üç kategoride belirlenebilir. Seçtiğiniz kahve makinesinin filtresinin şekli demleme süresini etkiler. Bu şekil sivri uçlu ve geniş yüzeyli olarak ikiye ayrılır. Geniş yüzeyli filtrelerde kahve makinenizin kahveyi demleme süresini uzatabilir. Kahve makinenize uygun belirleyeceğiniz filtrenin kalınlığı da yine por genişliği olarak adlandırılmaktadır. Kalın filtreler daha ince çekilmiş kahveleri demleme konusunda daha kullanışlıdır. Son olarak ise seçtiğiniz filtrenin rengi de yine kahve makineniz için oldukça önem arz eder. Normal kâğıtların rengi kahverengiyken, bazı kimyasal yöntemlerle filtre kâğıtları beyazlatılmaktadır.

 • Kahve Makineleri Kaç Kişiliktir?

  Kahve makinelerinin ortalama kaç kişilik olduğu, kaç fincan çıkacağı Cimri’de bütün ürün açıklamalarında bulunmaktadır. Ortalama bir Türk kahvesi makinesi 2 ile 4 fincan kahve çıkarırken, filtre kahve makinelerinde ise bu rakam 15 fincana kadar çıkabilmektedir. Size en uygun kahve makinesini seçmeniz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda değişmektedir. Cimri’de her türlü ihtiyacınızı karşılayabilecek kahve makineleri Delonghi, Arzum, Nespresso, Arçelik gibi yüzlerce marka ve sizin için en uygun olan modellerine, en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca erişebilirsiniz!