Carpex ve Meguiars marka jant bakım ürünlerini, en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Jant ne işe yarar?

Jant, araçların hareket etmesini sağlayan ve lastiklerin takılı olduğu önemli bir parçasıdır. Araçlardaki aks sistemine bağlıdır. Lastik ve jantlar araçların yolla temas eden parçaları olduğu için çok önemli bir göreve sahiptir. Bu nedenle lastik ve jant seçimi çok önemlidir. Ayrıca görsel olarak da araç sahiplerinin en çok önem verdiği parçalardan birisidir. Çünkü şık ve bakımlı bir jant bir aracı daha çekici ve havalı gösterir. Sadece bir jant değişikliği bile bir otomobili değiştirmeye yeterlidir. Jantlara özellikle araba meraklılarının ilgisi büyüktür. Özellikle modifiye araçlarda jant tamamlayıcı bir aksesuar olarak kullanılır. Spor araçlar dışındaki araçların orijinal jantları basit ve sade tasarımlıdır. Görevini yapar ve sağlamdır ama göze çok hitap etmez. Bu nedenle görselliğe önem veren araç sahipleri araçlarının jantlarını değiştirir ve düzenli olarak jant bakımı yaparlar.

Jant Bakımı Nasıl Yapılır?

Araçların önemli bir parçası olan jantların temizliği de önemlidir. Jantlar sürekli yerle temas halindedir. Bu nedenle her türlü kir, toz, kötü hava koşuluna maruz kalır ve zamanla kir veya çamurla kaplanabilir. Hatta daha sıcaktan eriyen asfalttan zift veya balatalardan sızan yağa da maruz kalır. Bu durum jantların hem kötü görünmesine hem de zarar görmesine neden olur. Temizliği ve bakımı yapılmayan jantlar yıprandığı için risk oluşturur ve güvenli olmaz. Jant temizliğinin en basit yolu su ve sabundur. Sabunlu suyla jantlar kolayca temizlenir. Eğer jantlar uzun süre temizlenmezse lekeler yapışır ve suyla temizlenemez. Böyle durumlarda kir sökücü jant bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Bu ürünler bir set halinde de satılır ve gerekli malzemeler bu jant bakımı setinin içinde yer alır. Özellikle siyah jantlar için üretilmiş, siyah jant bakım ürünleri de vardır. Jant bakımı için jantların soğuk olması gerekir. Önce basınçlı su ve sabunla toz ve kirler temizlenir. Yıkama işlemi bittikten sonra parlatıcı ile jantlar parlatılır. Böylece daha dikkat çekici bir görünüme kavuşur. En ucuz jant bakım ürünlerini cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. https://www.cimri.com/jant-bakimi