Stanley İskarpela

En Ucuz Stanley İskarpela Fiyatları

43 ürün gösteriliyor.
Marka
Stanley
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

İskarpela; ağaç oyma işleriyle uğraşanların, marangozların en temel el aletlerinden biridir. Ahşaba şekil vermekte kullanılan bu alet; farklı ağız genişliklerine sahiptir. Kaba oyma işlemleri geniş ağızlı iskarpelalar ile yapılırken, ince işçilik gerektiren oyma işlemlerinde dar ağızlı modeller kullanılır. Keskin uçları olan iskarpela, dikkatli kullanılması gereken aletlerdir. Siz de atölyenizde eksik olan iskarpela çeşitlerini tamamlamak istiyorsanız veya ahşap oymacılığını yeni hobi edinmişseniz mutlaka Cimri’ye göz atmalısınız. En ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da Stanley, İzeltaş, Topshop, Elta gibi dünyaca ünlü ve kaliteli markalara ait, en uygun fiyatlı iskarpela çeşitlerini bulabilirsiniz!

İskarpela Nedir?

Ahşap ve ağaçlara şekil vermek için kullanılan el aletlerine verilen isimdir. Kalınlıkları farklı, ağız genişlikleri 0,5 cm’den 4 cm’e kadar değişebilen çeşitleri vardır.

İskarpela çeşitleri ağaç kabuklarını soymada, iki tahta parçasını tutturmak için oyuk açmada sıkça kullanılır. Birçok farklı alanda kullanılan iskarpela en çok marangozhanelerde karşımıza çıkmaktadır. Keskin uçları ve sağlam çelik gövdeleriyle uzun yıllar kullanıma uygun olan iskarpelalar, ince ağızlı ve eğimli olarak imal edilirler. Sap kısmındaki özel malzemeden üretilmiş tutacaklar, ergonomik yapısıyla kolay çalışma yapmayı mümkün hale getirir.

İskarpela Çeşitleri Nelerdir?

İskerpela, uç çeşitlerine ve ağız genişliğine göre çeşitlenir. Düz uçlu iskarpela, yarım daire ve yay uçlu iskarpela çeşitleri ahşap oymacılığını kolay ve zevkli hale getirir. İskarpelaların ağız genişliği 8 mm, 10 mm, 14 mm, 25 mm, 32 mm gibi ölçülerde olabildiği gibi farklı firmalar tarafından değişik ağız genişliğine sahip olan çeşitler de üretilebilmektedir. Farklı ağız genişliklerine sahip 3, 4, 5 veya daha fazla sayıda iskarpelanın bir araya gelmesinden oluşan iskarpela seti hobi olarak ağaç işleriyle uğraşanların ve marangozların gözdesidir.

İskarpela seçimi yaparken en çok çalışma yaptığınız ağaç genişliğine, üretildiği malzemenin kalitesine dikkat etmek gerekir. Eğer tahta oymacılığı ile uğraşıyorsanız; iskarpela takımı ihtiyacınızı tam olarak karşılayacaktır.

İskarpela uçları zamanla tüm keskin alet uçları gibi bilenmek durumundadır. İskarpela nasıl bilenir sorusu; yağ taşı veya gaz taşı ile soğuk bileme yapılır olarak cevaplanabilir.