Araç sahiplerinin en şikâyetçi olduğu konulardan biridir araç içi temizliği. Ayakkabı ile taşınan toz, kir, çamur aracın zemininde birikme yapar. Bunları temizlemek oldukça sıkıntılı ve zahmetlidir. Cimri’deki en ucuz havuzlu paspas modellerinden alarak, araç temizliğinizi bir şikâyet konusu olmaktan çıkarabilirsiniz.

Havuzlu Paspas Nedir?

Havuzlu yapısı sayesinde arabaya dökülen sıvı, katı, yapışkan, istenmeyen bütün pislikleri paspasın içinde tutan araba aksesuarıdır. Çıkarılması kolay ve yıkanma özelliği ile uzun yıllar kullanılabilen araçlara özel paspaslardır. Kullanım kolaylığı ve esnek yapılarıyla temiz bir araç isteyenlerin en sevdiği ürünlerdendir. Kauçuktan imal edilen havuzlu araç paspası artık her araç modeline göre üretilmektedir.

Havuzlu araba paspası imal edilmeden önceki klasik araba paspasları halı vb ürünlerden imal edilmekteydi. Kullanımı her yönden zor olan halı paspaslar, verimli olmadığı ve temiz olmadığı için araba sanayisini yeni arayışlara itmiştir. Gelişen teknoloji, en pratik kullanıma kauçuktan üretilen paspaslar ile ulaşmış ve farklı modelleri piyasaya sunmuştur.

Havuzlu Paspas Nasıl Seçilir?

Havuzlu paspas seçimi yapılırken ilk önce dikkat edilmesi gereken nokta üretim yapılan malzemedir. Ucuz ve kalitesiz birçok paspas hurda malzemelerden üretilmekte ve yarardan çok zarar getirmektedir. Çabucak parçalanan kalitesiz paspaslar iki kat maddi kayıp demektir. Diğer önemli nokta ise paspasın koku testinin yapılıp yapılmadığıdır. İstenmeyen kokuların önüne geçmek, rahat ve konforlu bir yolculuk için şarttır.

Araba modelinizle tam uyumlu bir 3D havuzlu araba paspası seçmek; altında sıvı, çamur vb atıkların birikmesini önler ve kullanımda güvenlik sağlar. Keyifli ve güvenli sürüş için gerekli olan bir seçim şartı ise şoför mahallinde kullanılacak havuzlu paspasın sabitlenebilir, kaymaz bir model olmasıdır. Havuzlu paspaslar kenar bariyerleri ve oluklu olan yapılarıyla sıvı akışını dışarıya sızdırmazlar.

Havuzlu araba paspasları kadar önemli bir konuda; havuzlu bagaj paspası seçimidir. Üzerine çok şey yüklenen bagaj zemini için kaliteli bir ürün kullanmanız; sıvı dökülmesi ve farklı kirlerin birikmesinin önüne geçilmesi için dikkatle yapılmalıdır.

Özel, kaymaz, tabanı çivili, kaliteli bir 3D havuzlu paspas seti seçmeniz; aracınızı temiz tutmanızda uzun süre size yardımcı olacaktır. Her aracın modeline göre özel olarak üretilen havuzlu paspaslardan, kendi araç modelinize uygun olanını alarak, araç kullanımından maksimum keyif alabilirsiniz. Cimri’de bulunan birçok model arasından en ucuz havuzlu paspasa sahip olabilirsiniz.