Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Havalandırma Fanı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Havalandırma Fanı markası:

2021 yılı Havalandırma Fanı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1476 Havalandırma Fanı modeli içerisinde en ucuz Havalandırma Fanı fiyatı 4.25 TL iken, en yüksek Havalandırma Fanı fiyatı 73345.97 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Havalandırma Fanı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Havalandırma Fanı fiyatı ise 212.58 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Havalandırma Fanı

Havalandırma fanı bulunduğu ortamdaki havayı dışarıdaki temiz hava ile sirküle eden sistemlerden oluşur. Ortam havalandırmada oldukça önemli olan havalandırma sistemleri, evlerden kurumsal firmalara kadar pek çok alanda kullanılır. Genellikle marangoz ve taşlama gibi yoğun partiküllerin oluştuğu alanlarda kullanılan havalandırma fanı çeşitleri ortamdaki havayı temizler ve temiz bir solunum imkanı sunar. Hastane gibi ortamlarda grip gibi bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önüne geçen havalandırma sistemleri bu noktalarda önemli görevleri yerine getirir. Yangın esnasında ortamdaki oksijeni sıfırlama imkanı sunmak gibi hayati öneme sahip işlevleri yerine getiren havalandırma fanı çeşitleri bulunur. Günlük hayatınızda evinizin bir odasında da kullanabileceğiniz havalandırma fanı modelleri ile daha temiz bir hava soluma imkanına erişebilirsiniz. Genel çalışma prensibi bir fan yardımı ile içeride bulunan kirli havayı dışarı atan sistemlerden oluşan havalandırma fanı çeşitleri hava sirkülasyonun çok olmadığı yerlerde sıklıkla kullanılır. Yoğun kimyasalların bulunduğu fabrikalarda havalandırma fanı sanayi tipi gibi sistemlerin kullanımı devlet tarafından  zorunlu tutulur. Havalandırma fanı çeşitleri kimyasal partiküllerin bulunduğu ortamlarda insan sağlığı koruması açısından  büyük önem arz eder.

Havalandırma Fanı Modelleri ve Özellikleri

Farklı ihtiyaçlara karşı farklı havalandırma fanı modelleri ile karşılık verilir ve ortam havalandırma işlemi yapılır. Kapaklı ve kapaksız gibi farklı havalandırma fanı çeşitleri ihtiyaçlara yönelik ve havalandırılacak ortamın hacmine göre değerlendirilir. Ev gibi küçük hacimli yerlerde kullanılan havalandırma fanı çeşitleri ile fabrikalarda kullanılan havalandırma fanı çeşitleri birbirinden tamamen ayrılır. Evinizin bir odasında kullanabileceğiniz pencere havalandırma fanı çeşitleri ile evinizde tüm gün temiz hava soluma imkanına sahip olabilirsiniz. Böylelikle grip gibi bulaşıcılığı yüksek hastalıklardan daha efektif korunabilirsiniz. 

Havalandırma fanı kapaklı modelleri odamızı havalandırmak istemediğiniz zamanlarda size seçim imkanı sunar ve istediğiniz zaman odanızdaki kirli havayı dışarı atabilirsiniz. Kolay montaj imkanı ile oda havalandırma fanını modellerinden odanıza takabilir temiz havayı devamlı bir şekilde soluma imkanına sahip olursunuz. Balık gibi yoğun koku yayan yiyeceklerin kokularını uzaklaştırmada etkili olan oda havalandırma fanı çeşitlerinden ihtiyacınıza yönelik seçimler yapabilirsiniz. Böylelikle sevmediğiniz kokuları solumak zorunda kalmaz, odanızda keyifle vakit geçirebilirsiniz. Mutfaktaki yemek kokularının diğer odalara yayılmasından rahatsız oluyor olabilirsiniz. Mutfak havalandırma fanı çeşitleri ile mutfağınızdaki yemek kokularını çabuk şekilde uzaklaştırabilir, yemek kokularının diğer odalara yayılmasını önleyebilirsiniz. Basit ve etkili bir sonuç veren mutfak havalandırma fanı çeşitleri ile yemek kokularını kıyafetlerinize sinmeden uzaklaştırabilirsiniz. Ev tipi kullanımda en çok havalandırılması gereken noktalardan biri olan banyoları banyo havalandırma fanı ile rahatlıkla temiz ve ferah tutabilirsiniz. Banyo hacmine göre çeşitli pervane boyutu seçenekleri ile doğru tercihler sonucunda efektif sonuçlar elde edebilirsiniz. Evinizin hemen hemen her odasında kullanabileceğiniz havalandırma fanı çeşitleri  grip gibi salgın hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur ve  devamlı şekilde temiz hava solumanızı sağlar. Evinizde kullanabileceğiniz ev tipi havalandırma çeşitleri ile sabah işe giderken daha zinde uyanabilir iş yerindeki performansınızı artırabilirsiniz. Duman tahliye sistemli havalandırma fanları ile işleri bir adım öteye taşıyabilir olası yangın durumlarında kendinize ve sevdiklerinize daha güvenli bir ortam sunabilirsiniz. Yangın esnasında dumanı tek taraflı olarak dışarı atan ve içeriye almayan tahliye fanları  yangın esnasında zehirlenme ihtimalini oldukça azaltır.

Havalandırma Fanı Fiyatları

Havalandırılacak ortamın hacmine ve şekline göre değişik sistemle havalandırma fanı çeşitleri kullanılır. Bu nedenle bir odada kullanılacak havalandırma fanı fiyatları ile fabrikalarda kullanılacak sanayi tipi havalandırma fanı fiyatları farklılık gösterir. Kendi içinde çeşitli ek özelliklerin eklenip çıkarılması ilede fiyatları değişen havalandırma fanı çeşitleri temiz hava solunumu açısından önem arz eden bir sistem olur. 

Havalandırma fanı fiyatları üretim süreci ve dizayn gibi çeşitli unsurlara göre de değişebilir. Kapaklı havalandırma fanı ile pencere havalandırma fanı farklı dizayn ve sistemlerin kullanılması nedeniyle farklı fiyatlandırılır. Ev tipi kullanım için üretilen havalandırma fanı modelleri farklı pervane çapları ile sunulur. Havalandırma fanı fiyatlandırılmasında etkili olan pervane büyüklüğü efektif havalandırma sunması açısından önemli bir etken olur. Siz de Cimri.com sitesini ziyaret edebilir yüzlerce ürün arasından havalandırma fanı çeşitlerini karşılaştırabilir, ihtiyacınıza yönelik uygun seçimler yapabilirsiniz. Böylece temiz bir hava soluma imkanına erişebilirsiniz.

Havalandırma Fanı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli ?

Evinizde sürekli temiz bir hava solumak istiyor olabilirsiniz. Bunun için ev tipi bir havalandırma fanına ihtiyacınız olur. Havalandırma fanı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalardan en önemlisi havalandırılacak ortama uygun göre bir havalandırma fanı boyutları seçmek olur. Eğer seçeceğiniz havalandırma fanı boyutu odanız için yeterince büyük değilse havalandırma fanı odanızdaki kirli havayı uzaklaştıramaz ve odanızda temiz bir hava imkanı sunamaz. Bu nedenle havalandırılacak ortama uygun boyutlarda bir havalandırma fanı seçilmelidir. Uykusu hassas ya da hassas bir kulağa sahipseniz havalandırma fanı sessiz modellerden seçiminizi yapmanız daha doğru olur. Hobi amaçlı garajınızda araba tamir ediyor ya da kayık inşa ediyor olabilirsiniz bu noktalarda sanayi tipi bir havalandırma tipi seçmeniz sağlığınız açısından daha akıllıca bir tercih olur. Kapaklı bir havalandırma fanı seçmeniz halinde istediğiniz zaman odanızı havalandırmayı kapatabilir ve dilerseniz tekrar açabilirsiniz. Böylelikle odanızı havalandırmak istemediğiniz zamanlarda  seçim imkanı sunan kapaklı havalandırma çeşitleri ile temiz hava odanızdan eksik olmaz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery