Hava Hortumu

Hava Hortumu Fiyatları

77 Ürün gösteriliyor.
Hava Hortumu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Hava Hortumu modelleri ve Hava Hortumu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Hava Hortumu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: İzeltaş, Baseus, Troy, Leo, Klpro. 77 adet Hava Hortumu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Hava Hortumu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Hava Hortumu markası:

2021 yılı Hava Hortumu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 77 Hava Hortumu modeli içerisinde en ucuz Hava Hortumu fiyatı 4.9 TL iken, en yüksek Hava Hortumu fiyatı 1730.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Hava Hortumu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ekim 2021 tarihinde ortalama Hava Hortumu fiyatı ise 303.23 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Hava Hortumu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
KL SH10 10 m Hava Hortumu
KL SH10 10 m Hava Hortumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Hava Hortumu

Hava hortumu, hava kompresörlerinde kullanılan en temel ürünlerden biridir. Kullanıcıların büyük bir bölümü amaca göre hava hortumlarını araştırır. Farklı özelliklerde pek çok hava hortumu bulunur. Makaralı hava hortumları ve makaralı su hortumu gibi modeller vardır. Sanayide sulama hortumu olarak da geçer. Su için olanı ile hava için olanı ayrıdır ancak malzeme olarak benzerdir. Farklı ölçülerde olabilen hava hortumları çeşitli ihtiyaçlara cevap verir. Hortumların rekor ölçüsü, bağlantısıyla alakalıdır. Bu, dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Tamburlu hava hortumu olduğu gibi makaralı olanları da mevcuttur. Bazı hava hortumları otomatik geri toplama mekanizmasına sahip olduğu için kullanımda büyük kolaylık sağlar. Diğer modellerde ise kullanıcının kendisi toplaması gerekir. Bu da bazı durumlarda zaman kaybı olabilir. Bu durum önem arz etmiyorsa otomatik geri toplama mekanizmasına sahip olmayan hava hortumu da tercih edilebilir. Hava hortumu alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Kullanım amaçlarına göre farklılık gösterebilir. Bu, fiyatlarını da etkileyen parametrelerden biridir.

Hava Hortumu Modelleri ve Özellikleri

Hava hortumlarında, farklı özelliklere ve spesifikasyonlara sahip çeşitli ürünler bulunur. Makaralı hava hortumlarında otomatik geri toplama mekanizması olan ürünler olduğu gibi manuel olanları da mevcuttur. Tamburlu hava hortumlarında hortum materyali yani malzemesi genellikle PVC olur. Hortum uzunlukları ihtiyaca göre belirlenebilir. Hortum uzunluklarında 15+1 mt olan modeller bulunabildiği gibi, 10+1 mt olan modeller de bulunabilir. Gövde kısmı plastiktir. Metal askı aparatı, kaplin ve nipeli bulunur. Çalışma basınçları farklılık gösterebilir. Hortumlar, makaraları ile beraber satışa sunulur. Atölyelerde, sanayide veya ihtiyaç duyulan pek çok noktada ideal olanı, geri çekilebilir hortum makarasıdır. Hava hortumunda makara kullanılırsa, ürünün kullanım ömrü de artar. Güvenlik ve verimlilik sağlar. Özel merkezi kilitleme yapısı ile mandal mekanizması hortumun sabit kalmasını sağlar. Hortum makarası, tavan, duvar ve arazi alanlarında kullanılabilir. İç-dış mekan ayrımı olmaksızın her yere uygundur. Ticari ve endüstriyel uygulamalar için makul olan bu aletlerle servis yapılacağı zaman teknisyenlere de önemli ölçüde kolaylık ve zamandan fayda sağlar. Verimliliğin artırılması için önemlidir. Montaj yapılan yöne göre hortumda da rotasyon sağlanabilir. Çeşitli uzunluk ve bağlantı ölçülerinde olabilen hava hortumları spiral hortum olarak bulunabilir. Bu onun malzeme dayanımını artıracak ve basınca direnç sağlayacaktır. Hava tabancası kullanımında mühim araçlardan biri olan hava hortumu tabancanın altında bulunan uca takılmak suretiyle kullanılır. Hava hortumu aracılığıyla atmosferden gelen hava yüksek bir basınçla tabanca ucuna gelir ve dışarı çıkar. Farklı ebat ve boyutlara sahip olduklarından ihtiyaca karşılık bulmak kolaydır. Hafif olmasından ötürü kullanım sırasında kolaylık ve rahatlık sağlar. Ergonomik tasarımlarla maksimum verim alınabilir. Hava hortumları elastik bir yapıdadır. Bu elastik özelliği sayesinde farklı formlara girebilir. Kullanım sonrasında hortum yüzeyi zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Bu, ürünün kullanım ömrünü artıracak ve gereksiz masrafların önüne geçilmesini sağlayacaktır. Düzgün bir biçimde sarıldığında az yer kaplayacağından birbirine karışması da söz konusu olmaz. Otomatik olanlarında kendisi toplanacağı için makaralarla beraber kullanımı rahatlık sağlayacaktır.

Hava Hortumu Kullanımı

Hava hortumları tabancada kullanılacaksa, tabancanın alt tarafında yer alan uç kısma takılmak suretiyle kullanılabilir. Hafif hizmet hava hortumu hava ile çalışan aletlerde ve basınçlı hava yaratmak amacıyla kullanılır. Kompresör yağlarına dayanıklıdır. Yüksek mukavemetli sentetik tekstilde de kullanılabilir. Aşınmaya, ozona ve her hava şartlarına dayanıklı olabilen sentetik kauçuk formu önemlidir. Çelik telli hava hortumları maden ocaklarında yüksek basınçlı havanın taşınması için kullanılır. Alt kısmında çok az yağ barındıran hava ve invert akışkanlara dayanıklıdır. Malzemesi sentetik nitril kauçuk formundadır. Toz ve hava emme hortumları sıcak ve soğuk hava, toz, is, talaş, tohum, tahıl emme işlemlerinde kullanılır. Alt katı doğal ve sentetik kauçuk olabilir. Üst kısmı aşınmaya ozona ve her türlü hava şartına dayanıklı sentetik kauçuktur. Hava hortumu fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Ürün modeli, özellikleri ve üretiminde kullanılan materyal bu noktada oldukça önemlidir. Siz de cimri.com üzerinden pek çok fiyata ve ürün bilgisine kolaylıkla erişerek zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz. 

Hava Hortumu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hava hortumu makaralı olması durumunda kullanımda büyük kolaylık sağlayacaktır. İhtiyacı doğru belirlemek gerekir. İhtiyaç özellikleri ortaya çıkarıldıktan sonra alınacak üründe bağlantı ölçüsü, uzunluk gibi bilgilerin eşleşmesine dikkat edilmelidir. Basınçlı hava hortumu için basınç değerleri göz önünde bulundurulmalıdır. Şayet düşük basınçta istenen verim elde edilemeyecektir. Yüksek basınç olması durumunda işlemler zarar görebilir. Bu durum daha ciddi zararlara sebebiyet verebilir. Bunun için basınç konusu önemlidir. Kompresör hortumu için de farklı basınç değerlerinde ve bağlantı ölçülerinde malzemeler bulunur. Burada bağlantı ölçüsü önemlidir. Düşük bağlantı ölçüsünde kaçaklar yaşanabileceği gibi kullanım imkanı olmayacaktır. Ancak ayrı bir aparat yardımı ile kullanım sağlanabilir. Büyük ölçüde bağlantı söz konusu ise kullanım yine mümkün olmayacaktır. Aparat yardımı da sağlanamaz. Bu sebeple bağlantı ölçüsüne dikkat edilmelidir. Bu hortumlar kompresör yağlarına dayanıklıdırlar. Hava ile çalışan aletlerde kullanılırlar. Takviyesi yüksek mukavemetli sentetik tekstildir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery