Freze

Freze Fiyatları

213 Ürün gösteriliyor.
Freze fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Freze modelleri ve Freze fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Freze kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Makita, Beta Tools, Stanley, Einhell. 213 adet Freze fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Freze Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Freze markası:

En Çok İncelenen Freze Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Freze Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 213 Freze modeli içerisinde en ucuz Freze fiyatı 65.0 TL iken, en yüksek Freze fiyatı 10304.23 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Freze fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Freze fiyatı ise 685.24 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Freze Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Freze

Freze 19. Yüzyılın sonlarında icat edilmiş,  kendi ekseni etrafında dönen bir kesici takım yardımıyla iş parçasından talaş kaldırılarak delme, yüzey işleme gibi işlemleri yapmaya yarayan makinelerdir. Tornadan farkı, işlemin gerçekleşme şeklidir. Tornada kesici parça sabit ve işlenen parça dönerken, frezelemede ise kesici uç döner, iş parçası sabittir. Günümüzde özellikle metal sektöründe çokça freze kullanımına rastlamaktayız. Gelişen teknoloji sayesinde eskiden manuel olarak yapılan frezeleme işlemi, artık bilgisayarlar yardımıyla otonom bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Halk arasında ise freze dendiğinde birçok farklı ürün akla gelmektedir. Çok büyük makineler olan freze makinelerini baz alınarak üretilmiş, kişisel kullanıma uygun bir sürü freze makinesi çeşidi bunlardan biridir. Aynı zamanda bu makinelerin ucuna takılan matkap, topbaş, fisür gibi çeşitli kesici uç da halk arasında freze olarak adlandırılmaktadır. Kişisel kullanıma uygun freze makineleri günümüzde çok çeşitlenmiş ve çok değişik formatlarda karşımıza çıkabilmektedir. Artık neredeyse her ev veya işyerinde bu makinelerin bir türeviyle karşılaşabilmek mümkündür.

Freze Çeşitleri

Freze makinesi dendiğinde birçok farklı çeşit ürün akla gelmektedir. Endüstriyel manada kullanılan freze makineleri olduğu gibi, kişisel kullanıma uygun küçük ve hatta el tipi freze matkap makineleri de bulunmaktadır. Endüstriyel manada kullanılan freze makineleri çok pahalı ve büyük cihazlardır. Büyük ve sert metallerin talaşlı imalatından kullanılırlar. Manuel, yani bir operatörün sürekli müdahalesiyle çalışan freze makineleri olduğu gibi, yüksek teknolojiyle üretilmiş bilgisayar destekli freze makineleri de bulunmaktadır. Bilgisayar destekli makinelerde, işlenmek istenen parçanın son şekli gerekli şekillerde tasarlanarak bilgisayara öğretilir. Bilgisayar bu verileri makinenin anlayacağı dile çevirir ve bundan sonra yapılması gereken tek şey makinenin prosesi bitirmesi için beklemektir. Endüstriyel tip freze makinelerinde çeşitliliği sağlayan öğelerden bir diğeri de çalışma ekseni sayısıdır. 5 eksenli freze makineleri bulunduğu gibi, 4 eksenli freze makineleri de bulabilmek mümkündür. Burada eksen sayısıyla kastedilen, frezenin hareket edebildiği yön sayısıdır. Frezenin 3 ekseni x, y ,z düzlemlerinde hareketi tanımlarken, diğer eksenler frezenin parça etrafında dönme eksenlerini belirtir. Endüstriyel freze makineleri haricinde halk arasında kullanılan birçok freze aletiyle karşılaşmak mümkündür. Çeşitli güç ve tork değerlerinde, birçok işlem gerçekleştirebilen çeşit çeşit şarjlı freze bulunabilir. İnşaattan dişçiliğe, kuyumculuktan bijuteriye birçok iş sahasında kullanım alanına sahip bu freze tipleri, ev için kullanıma da uygundur. Aynı zamanda minyatür gemi, heykelcilik gibi birçok farklı sanat ve hobide de kullanılmaktadır. İşlenecek malzemeye göre birçok farklı özelliklere sahip el tipi freze makinesi bulmak mümkündür. Freze dendiğinde akla gelen bir diğer şey ise bu makinelerin ucuna takılan kesici uçlardır. Aslında her birinin özel birer ismi olmasına rağmen, halk arasında hepsi freze kelimesiyle özetlenmektedir. Matkap, delme işlemleri için çeşitli ölçülerde üretilen freze uçlarıdır. Topbaşlar sayesinde yuvarlak biçimli talaş kaldırma işlemleri yapılır. Daha birçok farklı şekilde ve işlemde kesici uç bulabilmek mümkündür. Bu uçlar da, üzerinde kullanılacağı yüzeye göre farklı özelliklerde üretilmektedir. Ahşapta kullanılan matkapların şekli ve materyali farklıyken, metalde kullanılan matkapların şekli ve materyali farklıdır. Her tipte freze için bu durumdan bahsedilebilir.

Freze Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her üründe olduğu gibi freze satın alırken de ihtiyaçları doğru belirlemek büyük önem taşır. Eğer endüstriyel bir frezeleme için makine almayı düşünüyor isek, manuel mi yoksa bilgisayar kontrollü bir frezeye mi ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesi gerekir. Her ne kadar aynı işi yapıyor olsalar da, hem iş gücü açısından hem de hata yapma riski açısından bilgisayar destekli freze makineleri kullanıcılarına büyük avantaj sağlar. Ama bu avantaj, büyük bir fiyat farkını da beraberinde getirmektedir. Aynı zamanda makinenin kaç eksende çalışabildiği, gücü, elektrik tüketimi gibi faktörler de fiyatlandırmada fark yaratabilmektedir. Kişisel kullanım için üretilen freze makinelerinde ise kişinin kullanım amacı büyük önem taşır. Çünkü her materyal, işlenebilmek için farklı güç ayarlarına ihtiyaç duymaktadır. İşlemeyi düşündüğünüz materyal için en doğru özelliklere sahip el tipi freze makinelerini seçmek ise kullanıcının sorumluluğundadır. Bu yüzden ürünü satın almadan önce, işleyeceğiniz materyali iyice araştırmalı, konunun uzmanlarından fikir almalısınız. Yine frezelere takılan kesici uç seçimi de çok önemlidir. Her kesici uç, yüzey üzerinde farklı bir etki bırakır. Eğer hangi ucun nasıl bir etki bırakacağından emin değilseniz, bu konuyu da iyice araştırmanız ve kendiniz için en uygun seçimi yapmanız gerekir.

Freze Fiyatları

Çok farklı tipte, teknolojide ve çeşitte freze çeşitleri bulunur. Buna bağlı olarak freze fiyatları da değişiklik göstermektedir. Endüstriyel freze makineleri, diğerlerine göre çok daha yüksek fiyatlı makinelerdir. Bu makinelerin içinde de bilgisayarlı çalışan freze makineleri, manuel makinelere göre çok daha pahalı olmaktadır. Aynı zamanda freze makinesinin imalatında kullanılan teknoloji, motor gücü, eksen sayısı gibi faktörler de fiyatların belirlenmesinde büyük önem arz etmektedir. El tipi freze makinelerinde de çeşitli fiyatlandırmalar mevcuttur. Ürünün gücüne, torkuna, boyutuna göre birçok fiyat aralığında ürünler bulunabilir. Aynı zamanda ürünün şarjlı veya fişli çalışması da fiyatlara etki eder. Şarjlı el freze makineleri, akü masrafı da içerdikleri için fişle çalışan cihazlara göre daha pahalı olmaktadırlar. Aynı zamanda bu makinelerin ucuna takılan uçlarda da, üretildikleri materyal ve üretimleri sırasında gerçekleştirilen prosesler itibariyle farklı fiyatlandırmalar mevcuttur. Siz de yeterli araştırmayla birlikte size en uygun freze makinesini bulabilirsiniz. Makineyi satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve uzman tavsiyelerini incelemeniz yararınıza olacaktır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery