Far Ampülü

Far Ampülü Fiyatları

165 Ürün gösteriliyor.
Far Ampülü fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Far Ampülü modelleri ve Far Ampülü fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Far Ampülü kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Philips, Inwells, Modacar, TveT. 165 adet Far Ampülü fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Far Ampülü Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Far Ampülü markası:

2021 yılı Far Ampülü Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 165 Far Ampülü modeli içerisinde en ucuz Far Ampülü fiyatı 7.94 TL iken, en yüksek Far Ampülü fiyatı 599.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Far Ampülü fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Far Ampülü fiyatı ise 136.22 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Far Ampülü Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Far Ampulleri

Farlar arabaların en önemli parçalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Sinyal vermeye ve özellikle karanlık saatlerde yolu rahat bir şekilde görmeye yardımcı olan otomobil ışıklarıdır. Farların da kendi arasında çeşitleri bulunur; uzun farlar, park lambaları, kısa huzmeli ışıklar. Far ampulleri farların içerisinde bulunur ve ışık sağlayan araçlar olarak görev yaparlar. Far ampullerinin ömrü tükendiği zaman patlar ve dışarıya ışık veremez. Bu da sürücü için iyi bir sürüş performansı sağlamaz. Bu sebeple far ampulü değişim zamanı geldiğinde ampulün kesinlikle değiştirilmesi gerekir. Far ampulünün bitmesi sürüş esnasında güvenlik problemleri yaratabilir. Ayrıca sürüş esnasında sönük olan bir far ceza kesilmesi gibi durumlara da sebep olabilir. Bu nedenle de far ampulleri takip edilmeli ve zamanı geldiğinde derhal değiştirilmelidir. Far ampulleri kolay bir şekilde otomobil sahibi tarafından değiştirilebileceği gibi uzman kişiler tarafından da basit bir şekilde değiştirilebilir. Far ampulleri piyasada birbirinden farklı marka ve modelde bulunur. Bu da tüketicinin kafasını karıştırabilir. Tüketici hangi çeşitteki far ampulünün daha iyi olduğunu bilemeyebilir ve en iyi ampul çeşidini satın alıp kendi otomobilinde kullanmak ister. Bu durumda bir uzman görüşü almak en mantıklısı olur. Eğer kullanılan eski ampul çeşidinden memnun kalınmış ise tekrar aynı tipteki ampulü kullanmak da mantıklı bir seçim olabilir.

Far Ampulleri ve Çeşitleri

Piyasada birbirinden farklı çeşitlerde far ampulü bulunur. Tüketiciler hangisini seçeceğiniz bilemeyebilir. Piyasada bulunan oto far ampulü çeşitleri; xenon farlar, halojen farlar, led farlar olmak üzere 3 çeşit olarak sıralanabilir. Far ampulü seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur bu hususları göz önünde bulundurarak doğru ampul seçimi yapılabilir. Far ampul tiplerine bakıldığında halojen farlar,  akkor olarak adlandırılan lambaları biraz daha iyileştirilmiş versiyonu olarak tanımlanabilir. Akkor far ampulleri ise günümüzde klasik arabalarda hala kullanılır. Ancak yavaş yavaş yerini halojen lambalara bırakmıştır. Halojen far ampulleri diğer araba far ampulü çeşitlerine kıyasla fiyat olarak daha uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkar. halojen far ampullerinin yaydığı ışık sarı renklidir. Aynı zamanda halojen tipteki far ampulleri çok fazla ısı üreten bir tiptir. Xenon otomobil far ampülü çeşitleri ise günümüzde en çok tercih edilen far ampulü çeşitlerinden bir tanesidir. Xenon far ampulleri her modeldeki araca uygunluk gösterir. Bu ampul çeşitleri Xenon gazı ile doldurulmuş olan ampullerdir ve en belirgin özellikleri olarak beyaz ve mavi arasında bir ışık üretmeleri verilebilir. Bu far ampülü çeşidi halojen olanlara göre daha az ısı üretir. Xenon far ampulü geç ısınması sebebiyle yeterli ışık verme süresi de diğer far çeşitlerine oranla daha uzun bir zaman alır. Ancak xenon far ampulleri uzun ışık dalgaları sayesinde gece yolculuklarını daha güvenli bir hale getirir. Gece yolculuklarında sürücüler yolu çok daha rahat bir şekilde görmek ister. Xenon far ampulleri ise gece yolculuklarına oldukça uygun bir çeşit olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda xenon olarak adlandırılan far ampulleri halojen far ampullerine oranla çok daha uzun bir süre kullanılabilme özelliği gösterir. Xenon farların ömrü 2000 saat civarındadır. Led farlara göre uygun bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Led far ampülü ise sürücüler tarafından sıklıkla tercih edilen far ampulü çeşitlerindendir. Led far ampulleri diğer ampul çeşitlerine oranla daha az enerji tüketir ve daha uzun ömürlü bir çeşit olarak karşımıza çıkar. Led farlar daha çok lüks araçlarda tercih edilmesi ile bilinir. Çakarlı far ampulleri de seçenekler arasında yer alıyor. Genellikle makam araçlarında, üst düzey yöneticiler ve emniyet araçları gibi araçlarda kullanılır.

Far Ampulü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her üründe olduğu gibi araba far ampulü satın alırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde satın alınan far ampulünden maksimum seviyede verim alınır ve uzun ömürlü bir kullanım sağlanabilir. İlk önce hangi türde bir far ampulü satın almak istendiğine karar verilmelidir. Uzun far ampulü gibi seçenekler de bulunur. Far ampulü satın alırken herhangi bir bilgi sahibi olmayan kişilerin bir uzman görüşü almasında fayda var. Ampul satın alırken belirlenen bütçeye göre seçeneklere göz atmak en mantıklısıdır. Far ampulü çeşidi seçerken dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise görsellik ve ışık verimliliği arasında denge kurarak karar vermektir. Uzun ömürlü bir far ampulü satın almak isteyen bir kullanıcının far çeşitleri arasından en uzun süre kullanılabilecek olan çeşidini seçmesi gerekir. Bu çeşitler arasından en uzun ömürlü olan ampul tipi ise led far ampulleridir ancak araç sahibinin amacı uzun ömürlü kullanımdan farklı olarak estetik görünüm ise far tipi değişiklik gösterebilir. Estetik görünüm için genellikle xenon far ampül tipleri tercih edilir. Aracınız için en karizmatik görüntüyü xenon far ampulleri ile sağlayabilirsiniz. Otomobil far ampulleri çeşitleri kısmındaki özelliklere göz atılarak araç için istenilen etkiyi yaratabilecek far ampülü seçimi yapılır. Eğer otomobil far ampulü değiştirirken en çok ekonomik olması durumuna önem veriliyor ise tercih çok daha farklı bir ampul seçiminden yana olacaktır. Halojen farlar tüketiciyi ekonomik olarak yormayacak far ampulü çeşitlerindendir. Halojen farların da farklı dezavantajları bulunur. Bu konu hakkında kafanızda hala soru işaretleri var ise sayfamızı ziyaret edip far ampulleri ile ilgili yapılan yorumlara göz atarak fikir edinebilirsiniz.

Far Ampulleri Fiyatları

Far ampulleri fiyatları piyasadaki farklı marka ve modellere göre değişiklik gösterir. Far ampulü çeşitleri değiştikçe fiyat artabilir veya azalabilir. Piyasadaki en uygun fiyatlı far ampullerine göz atarak ve özelliklerini göz önünde bulundurarak seçim yapılabilir. Piyasadaki en uygun far ampül tipleri halojen tipteki far ampulleridir. Ancak halojen tipteki far ampulleri çok uzun ömürlü olmaması ile bilinir. En uzun ömre sahip olan Led far ampulleri ise en yüksek fiyata sahip olan ampul tiplerindendir. En yüksek performans da led ampul tiplerinden alınabilir. Far ampulü satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. bu hususlara dikkat edilmesi halinde satın alınan far ampullerinden oldukça memnun kalınacaktır. Bu hususları göz önünde bulundurmak sürücü için oldukça kolaylık sağlayabilir. Her sürücü özellikle gece sürüşlerinde önünü ve arkasını çok daha net görebilmek için yüksek performans sağlayan bir far ampulü tercih etmek ister. Bu sebeple de kafa karışıklığı yaşanabilir. Piyasadaki ampullere ve özelliklerine göz atarak kolay bir şekilde karar vermek mümkündür. Far ampullerinin de belirli bir kullanım süresi bulunur. bu kullanım süresini aşmamak gerekir. Far ampullerinde görülen herhangi bir sönme veya ışık düzeyini kaybetme gibi durumlarda far değiştirilmeli ve ışığını kaybetmeye başlamış bir far ampulü ile uzun yola çıkılmamalıdır. Far ampulleri sürüş güvenliği açısından da oldukça önemlidir. Sayfamızı ziyaret ederek ürünlere göz atabilir, arama kısmındaki filtreleri kullanarak aradığınız ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürünler altındaki yorumlara göz atabilir ve siz de başka kullanıcılara destek olmak amacıyla ürünler altına yorum bırakabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery