Eyeliner, etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen kadınların en çok tercih ettikleri makyaj malzemelerinin başında gelir. Doğru eyeliner kullanımı, iddialı ve çekici bakışlara sahip olmanızı sağlar. Eğer yeni bir eyeliner satın almak istiyorsanız, Cimri.com’da yüzlerce markayı ve modeli sizin için bir araya getirdik. Siz de Golden Rose, Lancome, Max Factor, Pastel, Alix Avien, Maybelline gibi markaların en ucuz eyeliner çeşitlerine Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, bir göz makyajı ürünüdür. Kalem şeklinde ya da likit formda olabilir. Göz kapaklarının üzerine uygulanır. Eyeliner çizgisi göz kapağında kalabileceği gibi, istediğiniz ölçüde devam da ettirilebilir.

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyelinerı düzgün bir şekilde çekebilmek pratik gerektirir. Eyeliner uygulamasında başarıya ulaşmanın bazı püf noktaları vardır. Bunlardan ilki, eyeliner çekmeden önce göz kapağınıza biraz pudra uygulamaktır. Böylelikle göz makyajınız dağılmayacak ve daha kalıcı olacaktır.

Eyeliner çekmeye başladığınızda ilk çizginiz ince olsun. İnce çizgi sonradan kalınlaştırılabilir ancak kalın çizgiler inceltilemez. Ürünü sürmeye kirpik diplerinizden başlayın. Çizgiyi göz kuyruğunda bitirebilir ya da istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Eğer keskin bir çizgi istemiyorsanız, kuyruk bölgesini biraz dağıtabilir ve buğulu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eyeliner kullanımında yapılan en büyük hata, ürünü göz kapaklarının içine uygulamaktır. Bu uygulama, gözleri olduğundan daha küçük gösterir. Göz şeklinizi belirgin hale getirmek ve kirpiklerinizi daha gür göstermek için eyelinerı tam kirpik diplerinize uygulamanız gerekmektedir.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Eyeliner’ın birbirinden farklı çok sayıda çeşidi ve tarzı vardır. Bu makyaj malzemesi, farklı renklerde üretilir. En çok tercih edilen renk siyah olsa da, farklı ten rengine sahip olan kadınlara yakışan farklı eyeliner seçenekleri vardır. Siyah ve lacivert renkli eyelinerlar esmer kadınlara çok yakışırken, kahverengi, gri ve mor tonları da beyaz tenli kadınların yüzlerinde güzel bir görünüm yaratır.

Eyeliner Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Eyeliner fiyatları markaya, modele ve sezon modasına göre değişiklik gösterir. Cimri.com’da sizler için bir araya getirdiğimiz eyeliner çeşitlerini daha ucuz fiyatlarla satın almak isterseniz fiyat alarmı aracını kullanabilir ve beğendiğiniz ürünün fiyatı düştüğünde haberdar olabilirsiniz.