track source
track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Eviyeler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Eviyeler markası:

En Çok İncelenen Eviyeler Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Eviyeler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
28 Mayıs 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 909 Eviyeler modeli içerisinde en ucuz Eviyeler fiyatı 40.98 TL iken, en yüksek Eviyeler fiyatı 82481.02 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Eviyeler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 28 Mayıs 2022 tarihinde ortalama Eviyeler fiyatı ise 2723.58 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Eviyeler Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Eviyeler

Mutfak ve banyolar her evde bulunmak zorunda olan ve birçok ihtiyacın görülebildiği önemli odalardır. Mutfaklar, evde istenilen biçimde yemek yapılması, yiyeceklerin ve mutfak eşyalarının depolanması ve ortaya çıkan bulaşıkların temizlenmesi için kullanılırlar. Banyolar ise kişisel temizlik ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılan odalardır. Hem mutfakların hem de banyoların kullanımında su büyük rol oynar. Su mutfakta çeşitli yemeklerin yapımında ve ortaya çıkan bulaşıkların yıkanmasında kullanılır. Banyoda ise su; diş fırçalama, duş alma gibi kişisel temizlik faaliyetlerinin gerçekleştirilebilmesi için kullanılır. Su hayatımızın her alanında ihtiyacımızın olduğu akışkan bir maddedir. Akışkan bir madde olduğu için kullanımında kontrolünün sağlanması gerekir. Su, su pompaları vasıtasıyla basınçlı olarak evdeki musluklara iletilir. Musluklardaki vanalar açıp kapanarak suyun akışını sağlanır veya engellenir. Ama su musluklardan çıktıktan sonra da kontrollü bir durumda tutulması gerekir. Bunu gerçekleştirmek üzere üretilen, suyun musluktan çıktıktan sonra etrafa dağılmamasını ve kontrollü bir şekilde gider borularına iletimini sağlayan, mutfakta kullanılan su teknelerine eviye ismi verilir. Eviyeler, suyun kontrolünün sağlanması adına her mutfağın olmazsa olmaz parçalarıdır.

Eviye Modelleri

Su kullanımı mutfaklarda büyük rol oynar. Pişirilen birçok yemek tarifinin içinde su bulunur. Yemek yapımı haricinde aynı zamanda mutfak ve bulaşık temizliği açısından da susuz bir mutfak düşünülemez. Suyun mutfaklarda etrafa dağılmaması ve kontrollü bir şekilde kullanılması adına birçok değişik tip ve modelde mutfak eviye modelleri üretilir. Eviye modelleri, beklentilere bağlı olarak seneler içerisinde gelişip farklı tiplerde ortaya çıkmıştır. Eviyelerin temel görev olarak, akan suyun etrafa dağılmadan gider borusuna geçişini sağlar. Fakat zaman geçtikçe ve teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan eviye  modellerinde farklı fonksiyonlar görebilmek mümkündür. Eviyeler, pek çok materyal kullanılarak imal edilebilir. Paslanmaz çelik, mermer, granit, mermerit, kuvartz kompozit, çinko, seramik gibi birçok farklı materyalden üretilmiş eviyeler bulunur. Günümüzde mutfaklarda çoğunlukla paslanmaz çelik eviyeler görülür ve üretimi en fazla olan modeller bu modellerdir. Hangi malzemeden üretilmiş olursa olsun, materyal tipinin işleve bir etkisi bulunmaz. Ama kimi kullanıcılar granit eviyeleri veya mermer eviyeleri daha şık ve sağlam bulur. Farklı materyallerin kalıplara dökülerek üretildiği döküm eviye tipleri de bulunur. Sağlamlık ve şıklık arayan kullanıcılar için özel yapım Tegranit sifonlu eviyeler de bulunur.  Modeller şekilleri ve görünümleri itibariyle de birbirinden ayrılır. Yuvarlak eviye modelleri bulmak mümkün olduğun gibi, dikdörtgen veya geometrik olmayan orijinal eviye modelleri de bulunabilir. Eviyeler arasında fark yaratan özelliklerden biri de, eviyede damlalık bulunması veya bulunmamasıdır. Damlalık, kimi eviyelerin sağında veya solunda bulunan düz tepsi kısımdır. Yıkanan bulaşıkların yıkandıktan sonra süzülmesi için kullanılır. Sağ damlalıklı eviyelerde, damlalık eviyenin sağ tarafında, sol damlalıklı eviyelerde ise sol tarafında bulunur. Aynı zamanda damlalık tercih etmeyen kullanıcılar için damlalıksız eviye modelleri de bulunur. Farklı göz zevklerini tatmin etmek amacıyla renkli eviye seçenekleri de mevcuttur. Beyaz eviye, siyah eviye ve daha birçok renkte eviye seçeneklerinden birini seçerek mutfağınızda kendinize özgü estetik bir görünüm yaratabilirsiniz. Eviyeler, modeline göre oldukça şık, dekoratif ürünlerdir. İşlevinden öte seçeceğiniz renk ve malzeme kombinasyonuyla birlikte mutfağınızda çok şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Eviye Fiyatları

Türkiye’de eviye üretimi satışı olan birçok yerli ve yabancı marka bulunur. Pek çok marka bulunması itibariyle, birbirinden farklı eviye fiyatlarına rastlamak mümkün hale gelir. Eviyeler arasında fiyat farkı yaratan birçok unsur bulunur. Bu unsurlardan en önemlilerinden biri eviyenin üretildiği hammaddedir. Farklı hammaddelerin fiyatları arasında büyük farklar olabildiği için, bu durum eviyelerin son satış fiyatına da yansır. Aynı zamanda mermer gibi bazı hammaddelerin işlenmesi de diğer malzemelere göre oldukça zor olduğu için, eviyelerin üretim zorluğu da fiyatlar üzerinde etken bir unsurdur. Eviyelerin barındırdığı ek özellikler de fiyatlara etki eder. Damlalıklı eviyeler damlalıksız eviyelere göre daha yüksek fiyatlıdır. Aynı zamanda bazı eviyelerde göz sayısı birden fazladır. Tek gözlü, bir buçuk gözlü, çift gözlü eviye modelleri bulunur. Göz sayısı arttıkça eviye fiyatlarında da artış gözlenir. Birbirinden farklı ve orijinal tasarımlarda eviye modelleri bulunur. Bu sebeple, tasarım kalitesine ve zorluğuna bağlı olarak da eviye fiyatları arasında farklılık gözlemlenebilir.

Eviye Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Eviyeler, hem işlevsel olarak hem de görüntü olarak mutfağımıza büyük katkısı olan eşyalardır. Doğru eviye seçimi hem mutfaklarda işimizi kolaylaştırır, hem de mutfaklarımıza estetik bir görünüm katar.  Eviyeleri, mutfağınızdaki diğer ürünlerle bir takım olarak düşünebilir ve bu doğrultuda alışveriş yapabilirsiniz. Eviyeler, mutfak tezgahından kesilen bir parçanın içine yerleştirilir. Bu sebeple de aldığınız eviyeden memnun olmamanız durumunda, eğer aldığınız eviye standart dışı ölçülere sahipse bütün mutfak tezgahınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple eviye almadan önce ihtiyaçlarınızı iyice düşünebilirsiniz. Damlalık isteyip istemediğinize karar verip, eğer istiyorsanız sağ el kullanıyorsanız sağ, sol el kullanıyorsanız sol damlalıklı bir modele yönelebilirsiniz. Eviyelerde kullanılan musluklara, eviye bataryası ismi verilir. Alacağınız modelin eviye bataryası kalitesine de dikkat etmelisiniz. Eğer hem sağlam hem de uygun fiyatlı bir eviye istiyorsanız, çelik eviye modellerini inceleyebilirsiniz. Ama eğer ekonomik olarak rahat iseniz, farklı materyallerden üretilmiş birbirinden şık ve işlevsel herhangi bir eviye modeline yönelebilirsiniz. cimri.com üzerinden tüm eviye modellerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun bir eviye modeli seçebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery