track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Erkek Yağmurluk Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Erkek Yağmurluk markası:

En Çok İncelenen Erkek Yağmurluk Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Erkek Yağmurluk Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 303 Erkek Yağmurluk modeli içerisinde en ucuz Erkek Yağmurluk fiyatı 34.07 TL iken, en yüksek Erkek Yağmurluk fiyatı 3298.64 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Erkek Yağmurluk fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama Erkek Yağmurluk fiyatı ise 327.16 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Erkek Yağmurluk Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Erkek Yağmurluk

Erkek yağmurluk, erkeklerin giymesi için tasarlanmış, bizi şemsiye taşıma zahmetinden kurtaran, yağmurlu havalarda içine giyilen kıyafetlerin ıslanmasını engelleyen bir tekstil ürünüdür. Yağmurlu havalarda güvenle dışarı çıkabilmelerini sağlayan erkek yağmurlukları, su geçirmeyen özel kumaş türlerinden üretilen ve her yaş aralığı için bulunabilen bir üründür. Hem sürekli kullanıma uygun hem de kullan at tipi olan yağmurluk seçenekleri vardır. Hem iş ortamlarına hem de sivil kullanıma özel erkek yağmurluk modelleri üretilmektedir. Böylelikle yağmurluklar, her türlü ortamda yağmurlara karşı korunaklı olmamızı sağlar. Yağmurluk yapımında kullanılan kumaşlar genelde pamuk, polyester, naylon ve suni ipek gibi malzemelerin iki ya da daha fazlasının karışımıyla elde edilen kumaşlardır. Yün, gabardin, mikrofiber ve yüksek teknoloji kumaşlara üretilen yağmurluklar da bulmak mümkündür. Bu malzemelere reçine takviyesi yaparak kumaşın su geçirmez olması sağlanır. Sadece yağmurdan korunmak için değil, aynı zamanda kışın soğuktan da korunmamıza yardımcı olabilen yağmurluklar, doğru yağmurluk seçimiyle huzurlu bir kış geçirilmesine olanak tanır.

Erkek Yağmurluk Modelleri

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde çok farklı tipte kumaşlardan, çok farklı dizaynlarda çeşit çeşit erkek yağmurlukları üretilmektedir. Genel olarak bu yağmurluk tipleri arasındaki en büyük farklılıklar üretimde kullanılan malzemeler ve yağmurlukların tasarımları olarak dikkat çekiyor. Oldukça işlevsel ürünler olan yağmurluklar, yaşam kalitemize büyük bir katkı yapar. Ama yağmurlu ve soğuk havalarda sürekli olarak kullanılacağı öngörülecek olursa, güzel ve şık bir yağmurluk seçimi yapmak da önemli hale gelir. Yağmurluk erkek balıkçı tipleri, balıkçıların teknelerinde çokça tercih ettiği bir model olmasından ötürü balıkçı tipi olarak isimlendirilmiştir. Bu tip erkek yağmurluk uzundur, genelde diz altına hatta kimi modellerde bileklere kadar inerek tüm vücut koruması sağlar. Kafa bölgelerinde ise su geçirmez kapşon bulunur. Pek şık olmayan bu modeller, genelde çalışma ortamlarında çalışma kolaylığı sağlamak için üretilmektedir. Halk arasında en çok sarı renkli tipi ile bilinen balıkçı tipi yağmurlukların kısıtlı renk seçenekleri bulunur. Erkek yağmurluk spor tipleri, su geçirmez kumaştan, çok farklı renk seçenekleriyle üretilir. Günlük ve sportif kullanıma uygun oldukça şık ürünlerdir. Tasarım olarak standart montları andırır.Bunların haricinde alt üst bir arada satılan erkek yağmurluk takımları da bulunmaktadır. Yine günlük sportif olarak kullanıma uygun olan bu ürünler çeşitli renk seçeneklerinde üretilir ve oldukça şıktır. Hem alt hem üst parçalardan oluştuğu için tüm vücut koruması sağlarlar. Yağmurlukları birbirinden ayıran bir diğer etmen ise su geçirmezlik dereceleridir. Her yağmurluğun suyu geçirmezlik derecesi aynı değildir. Kullanılan kumaşın kalitesi ve tipine göre, yağmurluğun suya dayanımı değişir. Mükemmel su geçirmezlik derecesine sahip yağmurluklar da bulunur, ama bu tip yağmurluklar bu özelliğe sahip olabilmek için havanın da geçişini engellerler ki bu da pek tercih edilen bir durum değildir. Kışa özel üretilen, diğer yağmurluklara göre ekstra tabakalar barındıran, daha kalın, sıcağı içine hapseden yağmurluklar da bulunmaktadır. Yağmurluklar aynı zamanda kapşonlu kapşonsuz, cepli cepsiz, fermuarlı fermuarsız gibi bir çok ekstra varyantla karşımıza çıkabilmektedir.

Erkek Yağmurluk Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yağmurluklar, yağmurlu havalarda büyük avantaj sağlayan ürünlerdendir ve büyük konfor sağlarlar. Bu yüzde yağmurluk seçimi yapılırken dikkatli davranılmalıdır. Yağmurluk, sağlam ve dayanıklı üretilmelidir. Yoksa kısa süre içerisinde deforme olabilir ve işlevini yitirebilir. Erkek yağmurluk satın alırken ürünün sağlamlığından emin olamazsınız.  Bunun haricinde bir yağmurluk satın almadan önce yağmurluğa neden ve hangi şartlarda ihtiyacınızın olacağına karar vermelisiniz. Buna bağlı olarak alacağınız yağmurluk tipi değişkenlik gösterebilir. Yağmurluğu nerede ve nasıl kullanacağınızı, kışın kullanıp kullanmayacağınızı, çalışırken mi yoksa sivil mi yoksa spor amaçlı mı kullanacağınızı önceden belirlemelisiniz. Daha sonra buna bağlı olarak uygun yağmurluk seçimini yapmalısınız. Erkek yağmurluk rüzgarlık görevi de görebilen bir üründür. Kullanıcıların vücudunu sert rüzgarların etkilerinden korur. Eğer rüzgarlar için de bir savunma istiyorsanız, bunu da göz önünde bulundurmalısınız. Bunların haricinde yağmurluğunuzun nefes alabilir malzemeden yapılması konforunuz ve sağlığınız için önemlidir. Genelde dikişli yapıda olan yağmurluk tipleri, nefes alma açısından dikişsizlere göre daha verimli performans göstermektedir. Aynı zamanda yağmurluğu kullanım biçiminize bağlı olarak, fermuar, cep, yırtmaç, astar gibi özellikler barındırıp barındırmayacağını da düşünmelisiniz. Temel işlevi açısından önemsiz olsa da, yağmurlukta bu özelliklerin barınması size ekstra rahatlık ve konfor sağlayacaktır.

Erkek Yağmurluk Fiyatları

Çok değişik tip ve şekilde üretildiği için erkek yağmurluk fiyatları çok geniş bir skala içerisinde yer alır. Kullanılan kumaş tipinin içinde bulunan malzeme karışımı, kullanılan kumaş tipinin yüksek teknoloji olup olmaması, üretiminde gerçekleştirilen proseslerin çeşitliliği, astarlı olup olmaması gibi birçok faktör erkek yağmurlukların fiyatını etkilemektedir. Aynı zamanda çok fazla üretici firma olması, firmaların marka değeri itibariyle de yağmurluk fiyatlarının çeşitlenmesini sağlamaktadır. Bütçeye uygun seçenekler bulmak mümkün olduğu gibi, cep yakan seçenekler de bulmak mümkündür. Burada önemli olan, pahalı olanın her zaman daha iyi olması gibi bir önyargıya kapılmamaktır. Aynı zamanda fiyatlar, model tipleri arasında da oldukça farklılık göstermektedir. Çünkü modeller arasında hem üretim hem de kullanılan malzeme açısından bariz farklar olabilmektedir. Örneğin balıkçı tipi yağmurluk yapımında kullanılan kumaş malzemeleri, spor tipi üretilen yağmurluk malzemelerinden tamamen farklıdır. Bu da fiyatlarda değişiklik yaratmaktadır. İyi bir araştırma ve yukarıda yazılanlara dikkat ederek, sizi rüzgar, yağmur ve kıştan koruyacak, bütçenize uygun bir yağmurluk bulabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery