iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Emiş Gücü 360 W
  • Filtre Hepa Filtre
  • Gürültü 74 db
  • Motor Gücü 2100 W
  • Toz Kapasitesi 2 lt
  • Ürün Tipi Toz Torbasız
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Samsung VC20F70HUCC Elektrikli Süpürge Koreli teknoloji devi Samsung’un 2100 W gücündeki toz torbasız elektrikli süpürgesi Samsung VC20F70HUCC, gelişmiş teknolojik özelliklerle daha temiz ve daha kolay temizlik sunuyor. En ucuz ve en uygun fiyatlarla Cimri.com’da bulabileceğiniz Samsung VC20F70HUCC modelinin detayları incelememizde.
Yazar: Ömer Balk 21/08/2015

Samsung’un geniş ürün portföyündeki ürünler arasında elektrik süpürgeleri de yer alıyor. Koreli teknoloji devinin toz torbasız elektrikli süpürgesi Samsung VC20F70HUCC test merkezimizin konuğu oldu. Toz torbası yerine siklon teknolojisini kullanan süpürge, kompakt boyutları ve özgün tasarımıyla dikkatleri toplamayı başarıyor. Büyük boyutlu tekerlekleri ve hareketli gövdesiyle rahatça hareket edebilen Samsung VC20F70HUCC’da, toz tespit ve uyarı sistemi yer alıyor.

Uzaktan kumanda sayesinde tutma sapı üzerinden kontrol edilebilen Samsung VC20F70HUCC, yıkanabilir filtreyle donatılmış. Kolay boşaltım sağlayan haznenin kullanıldığı elektrikli süpürge, tozla temas etmeden haznenin boşaltılabilmesine imkan tanıyor. Gelişmiş özelliklerle donatılan Samsung VC20F70HUCC modelinin tasarım detaylarıyla, ürüne göz atmaya başlayalım.

Tasarım

Samsung VC20F70HUCC, titanyum gümüş olarak adlandırılan gri ve siyah renklerin kombinasyonu kullanıyor. 342x308x481 mm boyutlarındaki süpürge, 7.08 kg ağırlığında. Samsung VC20F70HUCC elektrikli süpürgede ABS plastik malzeme kullanılmış, ancak ürünün malzeme kalitesinin üst seviyede olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Gri tonlarının farklı kombinasyonlarla derinlik kattığı süpürgenin çeşitli bölümlerinde farklı gri tonları tercih edilmiş. Süpürgenin hazneyi tutan üst bölümüyse, karbon fiber görünümünde tasarlanmış. Samsung mühendislerinin tasarım detaylarına ayrıntılı özen gösterdikleri rahatlıkla gözlemlenebiliyor.

Samsung VC20F70HUCC, hortum girişi ön alt bölümde, haznenin altında yer alıyor. Sert şeffaf plastikten üretilen hazne içerisinde, güçlü ve uzun süreli emiş sunan Cyclone Force Multi teknolojisi kullanılmış. Bildiğimiz siklon teknolojisinin Samsung tarafından uyarlanan ve geliştirilen versiyonu olan Cyclone Force Multi, vakumla çekilen hava içerisindeki tozu ayrıştıran 14 bölmeye sahip. Havayla toz ve partikülleri ayrıştıran sistem, toz ve partikülleri haznenin alt bölümünde tutuyor. Haznenin alt bölümündeki kolay boşaltım sistemiyse, toza temas etmeden hazneyi boşalta bilmenizi sağlıyor. Tek düğmeyle yerinden çıkartılabilen hazne, kapağı çevrilerek açılıyor ve kolayca yerine takılabiliyor. Toz haznesinin yan tarafında doluluk durumu görülebiliyor. Haznenin iç bölümündeyse yıkanabilir filtre kullanılmış. Siklonlardan gelen tozu ayrıştıran filtreyi suyla temizleyip tekrar kullanabiliyorsunuz. Haznenin alt ve üst bölümleri birbirinden ayrılabiliyor ve toz toplanan bölümün temizlik sonrasında yıkayabiliyorsunuz.  Siklonların yer aldığı bölümü de dilerseniz yıkayabilirsiniz. Her ne kadar siklonlar hava ve tozu ayrıştırsa da, zamanla siklonlar içerisinde toz birikmesi olabiliyor. Her iki bölümü de suyla temizleyip, kuruduğundan emin olduktan sonra süpürgeye takıp tekrar kullanabiliyorsunuz. Siklon bölümündeki sünger tip köpük toz filtresi kullanılmış. Haznenin üst bölümdeki kapağı altına yerleştirilen filtre, kolayca hazneden çıkarılabiliyor. Filtrenin tıkanmasını önlemek için suyla yıkanıp tekrar kullanılabilen filtre, emiş gücünün düşmesini engelliyor.

Haznenin gövdeyle birleştiği bölümdeyse HEPA filtre kullanılmış. Motora toz ve partiküllerin ulaşmasını engelleyen HEPA 13 filtre,  yüzde 99.95 filtreleme sağlayarak, daha küçük parçacıların dışarı çıkmasını engelliyor. Kartuşlu tasarımın tercih edildiği HEPA 13 filtre, silkeleyerek temizlenebiliyor. Yıkanamayan HEPA 13 filtrenin 6 ayda bir değiştirilmesi tavsiye ediliyor. Samsung VC20F70HUCC’nin arka iki tekerleği arasına yerleştirilen taşıma kolu, dayanıklı yapısıyla güven veriyor. Tutma kolunun arka tarafındaysa, toz haznesi ve filtrelin durumunu gösteren uyarı ışığı, açma-kapama tuşu ve otomatik kablo sarma tuşu bulunuyor. Arka bölümdeki bu iki tuşun arasınaysa, süpürgenin askı kızağı yer alıyor. Başlık üzerindeki bağlantı noktasını kızağa yerleştirerek, süpürgenin toplu bir şekilde park etmesini sağlayabiliyorsunuz.

Samsung VC20F70HUCC’de alüminyum teleskopik boru ve dayanıklı hortum yer alıyor. Hortumun teleskopik boruyla bağlandığı noktada, ergonomik tabanca bulunuyor. Tabancanın üzerinde uzaktan kumanda mevcut. İnfrared teknolojisini kullanan uzaktan kumanda koluyla, elektrikli süpürgeyi gövdeye uzanmadan açıp kapatabiliyor ve emiş gücünü ayarlayabiliyorsunuz. Süpürgenin daha düşük sesle çalışmasını istediğinizde, kumanda üzerindeki sessiz modunu devreye sokabilirsiniz. Kumanda sistemi 2 adet kalem pille çalışıyor. Temizlik esnasında 30 dakika boyunca hiçbir tuşa basmamanız durumunda süpürge otomatik olarak kendini kapatabiliyor. Samsung VC20F70HUCC modeli opsiyonel olarak toz sensörü seçeneğine sahip. 

Samsung VC20F70U/80U modellerinde standart olarak gelen toz sensörünü kumanda üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Toz tespit sensörü, temizlik yaparken tozlu bir bölgeyi tespit ederek kırmızı ışıkla uyarabiliyor. Toz sensörünü Bölgeyi temizlediğinizdeyse, sensörün ışığı yeşile dönerek bölgenin tamamen temizlendiğini bildiriyor. Samsung VC20F70HUCC modeli için opsiyonel olan toz sensörünü, teleskopik boru be başlık arasına takarak kullanıyorsunuz. Tutma kolu üzerindeki 3 adet yerleşik fırça barındırıyor. Aksesuarların kaybolması derdini ortadan kaldıran özel başlık tasarımı içerisinde, boru, toz ve ince uç aksesuarı mevcut. Elinizin altındaki aksesuarları kaybetmeden, kolayca istediğiniz temizlik tipine uygun olarak tercih edebiliyorsunuz. Samsung VC20F70HUCC ile birlikte 2 adımlı fırçalı başlık, parke ustası, power turbo plus, mini turbo ve mobilya fırçaları gelebiliyor. Gelebiliyor diyorum çünkü, internet üzerindeki bazı satıcılarda opsiyonel olarak gelen başlıkların paket içerisine dahil edildiğini görebiliyoruz. Evcil hayvan sahiplerinin tüy temizliğinde kullanabilecekleri power trubo plus ve mini turbo başlıklar içerisinde döner fırçalar bulunuyor. Özellikle bu fırçalar için almayı düşünüyorsanız paket içeriklerine dikkat etmenizde fayda var.

Donanım ve Performans

Samsung VC20F70HUCC, maksimum 2000 Watt güç üretebilen motorla geliyor. Maksimum 360 Watt emme gücü üretebilen süpürgenin çekimi gayet başarılı. Samsung VC20F70HUCC maksimum güçteyken 79 dB gürültü üretiyor.  Güç kontrolü sayesinde düşük seviyelerde çalıştırdığımızda, süpürgenin oldukça sessiz olduğunu söyleyebiliriz. Toz torbasız tasarımı sayesinde daha düşük kapasitede daha yüksek emiş gücü sunan süpürgenin performansını gayet başarılı bulduk. Farklı yüzeylerde başlıklarla birlikte farklı emiş güçlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz Samsung VC20F70HUCC, maksimum emiş gücünü kullanmadan halı ve kilim gibi yüzeyleri temizleyebiliyor.

Kompakt tasarımı sayesinde çok fazla yer kaplamayan süpürgede, üst seviye malzemeler kullanılmış. Aynı şekilde aksesuarların da malzeme kalitesini gayet başarılı bulduk. Samsung VC20F70HUCC’nin sağ arka bölümündeki elektrik kablosu 9 metre boyunda. Otomatik kablo sarma sistemiyle kolayca toplanan kablo sistemiyle birlikte, teleskopik boru ve hortumunda dahil olmasıyla birlikte 12 metre yarı çap içerisinde  VC20F70HUCC’yi kullanabiliyorsunuz. Geniş büyük plastik tekerler, rahat kullanımın yanı sıra etraftaki objelere çarpması durumda zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış. Dengeli bir kullanım sunan süpürge, kompakt boyutları sayesinde her yere kolayca girip çıkabiliyor. Park konumundaysa, boyutlarının avantajını fazlasıyla kullanan Samsung VC20F70HUCC, ev içerisinde fazla yer kaplamıyor.

Samsung VC20F70HUCC toz torbası kullanmasa da, emiş gücünün düşmesi gibi durumlarla karşılaşmamak için siklonları ve filtreleri periyodik olarak kontrol etmeye ihtiyaç duyuyor. Haznenin ayrılabiliyor ve yıkanabiliyor olması önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıca hazne içerisindeki ızgaranın ve filtrenin de yıkanabilmesi maliyet açısından önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Samsung VC20F70HUCC’nin uzun dönemde kullanıcısına çıkaracağı tek maliyet, yıkanamayan HEPA filtrenin değiştirilmesi olacaktır. Süpürgenin filtreleme sistemindeki en önemli eleman olan HEPA 13 filtreyi yılda 1 kere değiştirmeniz dışında Samsung VC20F70HUCC, oldukça masrafsız bir elektrikli süpürge.

Sonuç

Samsung’un toz torbalı elektrikli süpürgesi Samsung VC20F70HUCC, gelişmiş özellikleriyle öne çıkmayı başaran bir ürün. Her türlü zeminde kullanıma uygun olan Samsung VC20F70HUCC, ergonomik tutacağı ve uzaktan kumandasıyla, temizliği keyfe dönüştürmeyi başarıyor. Kaliteli malzeme ve işçilikle üretilen süpürgenin yıkanamayan HEPA 13 filtresi dışında ekstra bir maliyeti bulunmuyor. En ucuz fiyatla ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da bulabileceğiniz Samsung VC20F70HUCC, gelişmiş özellikleriyle yeni ir süpürge almayı düşünen kullanıcılar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Ömer Balk 21/08/2015
Samsung Elektrikli Süpürgeler