Elektrikli Motosiklet

Elektrikli Motosiklet Fiyatları

13 Ürün gösteriliyor.
Motor Gücü
Şarj Süresi
Menzil
Teker Sayısı
Tırmanma
Fren Tipi
Elektrikli Motosiklet fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Elektrikli Motosiklet modelleri ve Elektrikli Motosiklet fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Elektrikli Motosiklet kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Mondial, Volta, Yuki, Arora, Kral Motor. 13 adet Elektrikli Motosiklet fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Bianchi Folding 20 Jant Katlanır Bisiklet
Bianchi Folding 20 Jant Katlanır Bisiklet
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Kron XC100 2019 V 26 inç Dağ Bisikleti
Kron XC100 2019 V 26 inç Dağ Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Elektrikli Motosiklet Modelleri

Elektrikli motosiklet modelleri genel anlamda sürüşü kolay, kontrolü rahat ve keyifli, yeni nesil elektrik motoruna sahip araçlardır. Elektrikli motosikletler çalışma prensibi olarak hiçbir şekilde fosil yakıt tüketmeden sizi gitmek istediğiniz yere elektrikli aküsü sayesinde ulaştıran bir araç türüdür. Elektrikli motosikletleri satın alıp kullanmanız halinde fosil yakıt dediğimiz benzin, mazot gibi yakıtları kullanma masrafınız da artık olmayacaktır. 

Son zamanların modası olan elektrikli motosiklet çeşitlerinin aküleri elektrik ile şarj edilir. Bu durum yalnızca sizi fosil yakıt derdinden kurtarmakla kalmaz; aynı zamanda benzinli motorların yarattığı gürültüyü ve egzozdan yaydığı çevre kirliliğini de ortadan kaldırır. Bu motor türü ehliyeti olmayan ve motor sahibi olmak isteyenler için başlangıç aşamasında kullanılacak gayet uygun bir motor türüdür. 

Elektrikli motosikletlerin doğa dostu, sessiz ve kullanışlı olması ile her yere kolay bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Elektrikli motosiklet çeşitlerini gerek kısa sürüşler için gerekse daha uzun mesafeler için her yaş grubundan sürücüler rahatlıkla tercih edebilirler.

Elektrikli motosiklet markalarının ürettiği araçların ortalama olarak en yüksek hızı saatte 50 km’dir. Çok hızlı olmayan bu nedenle de daha güvenli olan bu elektrikli motorlar günlük hayatınızı kolaylaştırır ve sizi trafik derdinden de kurtarır. Bazen işe ya da okula gitmek için, bazen şehir içinde bir yerden bir yere gitmek için, bazen de arkadaşlarınızla buluşmak gibi kişisel ihtiyaçlarınızdan dolayı yapılacak kısa mesafeli yolculuklar için dört dörtlük bir araç olma özelliğini taşımaktadır. 

Biraz da teknik özelliklerden bahsedecek olursak; elektrikli motosikletin tırmanma eğilim oranı en fazla %35 civarıdır. Motorun vites aksamı diferansiyelli ileri-geri vitestir. Taşıma kapasitesi de 2 kişiye çıkabilmektedir. Dilerseniz alacağınız motor ile arkadaşlarınızla yolculuk da yapabilirsiniz. 

Motosikletin maksimum motor gücü 1000 W ile 2500 W arasında değişmektedir. Elektrikli motosikletin tam olarak dolana kadar ki şarj süresi 6 ila 8 saat civarındadır.  Bu motosikletlerin bataryası 60 V 22 Ah gücündedir ve elektrikli motosikleti şarja takmak için akünün tamamen boşalmasını beklemek akünün uzun ömürlü olması yönünden oldukça önemlidir. Elektrikli motosikletler bir kablo yardımı ile herhangi bir elektrik prizinden kolayca şarj edilebilmektedir. 

Elektrikli motosiklet çeşitleri genel olarak markalara göre, ulaşabildiği en yüksek hıza göre, motor gücüne ve ulaşabildiği menzil mesafesine göre şekil almaktadır. Başlıca markalar arasında Pilsan, Gates, Yuki ve Mondial gibi markaları saymak mümkündür. Bu markaların modelleri değişmekle birlikte ortalama olarak çıktıkları hız; 25 km/s ve 45 km/s olarak açıklanabilir. Motor güçleri ise performansı belirleyen en önemli faktördür. Motor gücü ne kadar yüksek olursa menzil ve hız da o kadar artış göstermektedir. Motor güçleri genel olarak 1200 W, 1500 W, 1600 W gibi güçlerde üretilmektedir.

Elektrikli Motosiklet Fiyatları

Elektrikli motosiklet fiyatları modellerine ve özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Fiyatları belirleyen faktörler genel olarak elektrikli motosikletlerin markalarına göre, ulaşabildiği en yüksek hıza göre, motor gücüne göre ve ulaşabildiği menzil mesafesine göre farklı farklı seviyelerde seyretmektedir.

Mesela bir elektrikli motosiklet için tek kişilik kullanım ve kısa mesafe kullanım söz konsu olduğunda W gücü düşük modellere yönelebilirsiniz. W gücü modeller genel olarak diğerlerine nazaran daha uygun fiyatlı ürünlerdir. Çünkü elektrik sarfiyatı düştükçe ve motor W gücü düştükçe fiyat da düşmektedir. 

Ancak çift kişilik elektrikli motosiklet gibi modellerde ve biraz daha hız gereksinimi karşılayacak elektrikli motosikletlerde fiyatlar bir miktar daha artmaktadır. Engelli sürücülerin kullanması için tasarlanan 3 tekerlekli elektrikli motosiklet de fiyat çeşitliliğinin bir parçası olarak skalada yer almaktadır. 

Tüm bu bahsedilen özelliklere sahip elektrikli motosikletlerin fiyatları genel olarak bir ortalamaya alınacak olursa 3.500 TL ile 20.000 TL arasında değişen geniş bir fiyat skalasına rastlamak mümkündür. Bu fiyatları belirlemek, alacağınız elektrikli motosikleti seçerken tamamen sizin elinizdedir. Öncelikli ihtiyaçlarınızı belirleyip özellikle motor gücünüze ve motosiklet markanıza karar verdiğiniz taktirde bu fiyat aralığından mutlaka kendi bütçenize uygun bir elektrikli motosiklet modeli bulmanız mümkün olacaktır. 

Elektrikli Motosiklet Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Fosil yakıt fiyatlarının artışı ile ve hava kirliliği artışı ile hem doğayı korumak adına hem de tasarruf sağlamak adına son yıllarda elektrikli motosiklet ve elektrikli bisiklet tercih edenlerin sayısı git gide artmaktadır. Elektrikli motosiklet modellerinden birini satın almaya karar verdiyseniz bu ürünleri satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Elektrikli motosikletlerin sürüşü rahattır. Bu araçların kontrolü de oldukça kolay ve sürüşü de keyiflidir. Hiçbir fosil yakıt tüketmeden yalnızca elektrik enerjisi ile sizi gitmek istediğiniz yere götüren keyif dolu bir araçtır. 

Elektrikli motosiklet çeşitlerinin kendi içinde bulunan aküleri elektrik ile şarj edilmektedir. Elektrikli motosiklet modelleri sayesinde benzinli motosiklet modellerine göre oldukça yüksek oranlarda tasarruf sağlanır. Ancak eğer ki şahsınıza ait bir A sınıfı ehliyetiniz yoksa 250 W motor gücünün altındaki elektrikli motosikletleri tercih etmelisiniz. Motor gücü yani motor W seviyesi aynı zamanda ulaşılacak menzili de etkilediği için seçim esnasında en önemli kriterler arasındadır. 500 W motor gücü olan elektrikli motosikletler ortalama 25 km ile 30 km arası bir yol kat ederler. 1200 W ile 1500 W arasında motor gücü olanlar 40 km ile 50 km arası bir menzil mesafesine sahiptirler. 2000 W ve üzerinde motor gücü olanlar ise 75 km ve üzeri bir mesafe kadar yol ama gücüne sahiptir. İhtiyacınıza uygun seçimi bütçenize de göz önüne alaraktan bu şekilde yapabilirsiniz.

Zevkinize uygun bir elektrikli motosiklet alırken dikkat etmeniz gereken ve önem arz eden detaylardan biri de elektrikli motosikletlerin mevcuttaki aküleri olacaktır. Eğer elektrikli motosikletinizi daire girişi ya da bahçe katı gibi rahat katlardan şarj edebilme imkânınız varsa; gömülü akülü modelleri tercih edebilirsiniz. Bu durum akü hırsızlığının önüne geçebilmek için ufak bir önlem sayılabilir. Eğer alt katlardan ya da bahçe katı gibi yerlerden akünüzü şarj etme gibi bir imkânınız yoksa ve üst katlarda yer alan bir evde şarj edecekseniz de taşınabilir akü modellerinden birini seçmeniz daha mantıklı bir karar olacaktır. 

Elektrikli motosikletini satın almadan hemen önce aracınızı seçerken değerlendirmeniz gereken diğer faktörler arasında da güvenlik amaçlı alarm çok önemli bir noktadır. Bunun dışında da pedallar, ışıklandırma düzeneği gibi detaylar sizin güvenliğiniz için önem arz etmektedir. Tüm bunların yanı sıra bir de tercih ettiğiniz markanın garanti ve servis ağı vardır. Alarm konusunda daha iyi sonuçlar almak için tekerleklerin çok az dönmesiyle bile anında harekete geçebilen alarm sistemlerini denemekte fayda vardır. Aydınlatma konusunda da ön farların ve arka stop farlarının dikkat çekici büyüklükte olması önemli trafikte fark edilmeniz için çok önemli bir detaydır. Garanti ve servis ağına gelecek olursak; seçtiğiniz markanın yetkili servis ağının genişliği ve ulaşım kolaylığı en önemli satın alma kriterleri arasındadır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play