El ve Ayak Bakımı

En Ucuz El ve Ayak Bakımı Fiyatları

1078 ürün gösteriliyor.
El ve Ayak Bakımı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. El ve Ayak Bakımı modelleri ve El ve Ayak Bakımı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. El ve Ayak Bakımı kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Tırnak Bakımı, El Bakımı, Ayak Bakımı, Bebek Tırnak Makası, Bebek Makası. 1078 adet El ve Ayak Bakımı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Bioderma White Objective 50 ml El Kremi
Bioderma White Objective 50 ml El Kremi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Sinbo SS-4043 Tırnak Bakım Seti
Sinbo SS-4043 Tırnak Bakım Seti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

El ve Ayak Bakımı Nedir?

El ve ayak bakımı her kadın için oldukça önemli bakım çeşitlerinden ikisidir. Gün içerisinde elleriniz her türlü etkenlere maruz kalmaktadır. Ayaklarınız ise ayakkabı içerisinde kapalı konumda olduğu için bakım yapmanız onu rahatlatacaktır. El ve ayak bakımı genel anlamıyla manikür ve pedikür olarak bilinse de kremler, losyonlarla desteklenmektedir.

Her kadının kendine özel bakım tekniği mevcuttur ve bakım yaparken ilk ayaklardan başlanılması önerilmektedir. Ellerinizi ve ayaklarınızı temiz tutmak, ölü hücreleri ayıklamak ve kişisel görünüm açısından oje sürmeniz bakım yapmanın özetini yansıtmaktadır. Ayrıca sadece kadınlar için değil günümüzde erkekler için de önemli bakım türleri arasında yer almaktadır.

El ve Ayak Bakımı Kaç Çeşide Ayrılmaktadır?

Öncelikle hem eliniz hem de ayağınız için tırnak bakımı çok önemlidir. Tırnaklarınızdaki ölü hücreleri ayıklamanız ve biçimsiz olan tırnaklarınıza törpü yardımıyla biçim vermelisiniz. İlk olarak tırnak kremlerinizi, losyonunuzu ve koruyucunuzu sürebilirsiniz. Ayrıca ayağınızda oje varsa aseton yardımıyla çıkararak daha sonrasında bu işlemleri yapabilirsiniz.

Kremlerle beslenme işlemleri bittikten sonra istediğiniz renkte ojenizi sürebilir ve temiz tırnaklarınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayak bakımı, genellikle kan dolaşımını hızlandırmak için yapılmaktadır. Özellikle masaj bu konuda birebirdir. Nasırın ve sertleşmenin olmaması için de ayak bakımı yapılmaktadır. El bakımı, gün içerisinde en çok kullandığımız organlarımızdan olan ellerimiz bakımı fazlasıyla hak etmektedir. Elinizi temiz tutmak, kremlerle nemlendirmek ve ojeyle görüntü güzelliği katmak bakımın temel üç kuralı arasında yer almaktadır.

El ve Ayak Bakımı Evde Yapılır Mı?

El ve ayak bakımı evde yapabileceğiniz bakım türlerindedir. Gerekli araçları almanız önerilmektedir. Tırnak makası, tırnak fırçası, törpü, tırnak eti itici ve makası ile birlikte kendiniz manikür ve pedikür yapabilirsiniz.

Manikür ve Pedikür Nedir?

Manikür, el tırnaklarının törpülenmesi, tırnak dibi etlerinin kesilmesi ve oje sürmek gibi eylemlerinin hepsidir. Pedikür ise ayak tırnakları için uygulanan eylemlerdir.

El ve Ayak Bakımı Önerileri Nelerdir?

El ve ayak bakımı için en doğru zaman banyodan çıktıktan sonraki zamandır. Gözeneklerinizin açıktır ve yumuşak olan deriyi krem daha çok emmektedir. El ve ayaklarınız nemliyken törpü işlemine başlayabilirsiniz. Tırnak etlerinizi geriye doğru iterek bakımınıza devam edebilirsiniz. Tırnaklarınız için olan bakım yağlarıyla birlikte masaj yaparak tekrardan kremlenebilirsiniz. Bu tür ürünler tırnaklarınızın sararmasını ve kırılmasını önleyecektir. Topuklarınız için gece yatmadan vazelin sürüp pamuklu çorapla yattığınız zaman sabah kalktığınızda yumuşacık bir hal alacaktır. Ayak mantarını önlemek için aynı ayakkabı ve çorabı her gün giymemeniz gerekmektedir ve temizledikten sonra ayaklarınızı iyice kurulamalısınız. Ayaklarınızı nasırlardan korumak istiyorsanız ayakkabınızın konforlu olmasına özen göstermelisiniz. Kesinlikle nasırınızı kesmeye kalkışmayın, bunun yerine nasır bantlarından destek alabilirsiniz.

El ve Ayak Bakımı Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nedir?

El ve Ayak bakımı ürünleri marka çeşitliliği nedeniyle değişkenlik göstermektedir ve bu nedenle belirli bir aralığı yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri listeleyebilir ve bütçenize en uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.