Evde, kampta, elektrikler gidince, bodruma inerken... Birçok yerde yardımcı olacak bir üründür el fenerleri. Elektriğin olmadığı ya da elektriklerin gittiği bir anda işlevsel yapısıyla en büyük yardımcılardan biridir. Police, Led Lenser, Watton, Steweld gibi markalara ait kaliteli el feneri modellerini siz de Cimri’deki en ucuz fiyatlardan yararlanarak alabilirsiniz.

El Feneri Nedir?

Ortam aydınlatması amacıyla üretilmiş, içindeki pillerin öndeki ampule verdiği elektrik sayesinde ışık kaynağı olarak kullanılan alettir. İç bükey yansıtıcı sayesinde ampul yandığında ışık etrafa yayılır. El feneri ne zaman icat edildi sorusu; 1902’de Conrad Hubert’in New York polisine hediye ettiği basit prototip el fenerinin başlattığı bir serüven olarak yanıtını bulur.

El Feneri Nerelerde Kullanılır?

Küçük boyutlu aletler içerisinde en işlevsellerinden biri şüphesiz el fenerleridir. Acil durum çantalarında ve evlerde başucumuzda, elektrik kesintisi anında ilk başvurduğumuz alettir.

Kamp, maden, gece yürüyüşü ve spor aktiviteleri, bodrum ya da çatı katı gibi karanlık ortamlarda kullanılan el feneri çeşitleri oldukça geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Özellikle fener çeşitlerinden madencilikte kullanılan kafa feneri, hayat kurtarıcı olabilmektedir.

Radyolu el feneri, led şarjlı el feneri gibi modeller günümüzde çok fazla tercih edilen modellerdendir. Klasik pilli el fenerleri, pilleri şarj edilebilen yeni çeşitleri ile yeniden doldurma özelliğine sahiptir. Bu sayede daha ekonomik bir avantaj sağlar. Hafifliği ve kolay taşınması sebebiyle; el feneri modelleri özellikle çocukların geceleri eğlence kaynağı haline gelmiştir.

El feneri ampulü çok gelişmiş modellerde gece görüşünü 1000 metreye dek çıkartabilir. Profesyonel el feneri modellerinden bazıları 2000 metreye kadar ışık vermektedir.

El Feneri Nasıl Seçilir?

Pillisi, şarjlı pillisi, ledlisi, profesyoneli gibi birçok çeşidi olan el fenerini seçmek zor ama zevkli bir uğraştır. Çeşit çeşit, renk renk birçok model arasında gezinmek teknoloji severler için büyük bir keyiftir.

İhtiyacınızı iyi belirleyerek işe başlayın. Nerede kullanacaksınız, kullanım amacınız ne, ne kadarlık bir aydınlatma ihtiyacınız var. Bunları bilmek doğru el fenerini almakta size yardımcı olacaktır. Ampul gücü, ışık verme mesafesi gibi konular seçiminizde etkili olacaktır. Kaliteli ürün seçimi yaparak uzun yıllar size hizmet edecek bir el fenerine sahip olabilirsiniz.