Günlük işlerimizi yaparken en çok kullandığımız ellerimiz bakıma en çok ihtiyaç duyan organlarımızdandır ve bu yüzden el bakımında kullanılan ürünler çok önemlidir.

Nutrogena, Nivea, Arko, Dove, Caodalie, Babe, Ziaja vb. onlarca markanın ürettiği el bakımı ürün çeşitlerini en uygun fiyat seçenekleri ile Cimri.com’da bulabilirsiniz.

El Bakımı Neden Önemlidir?

El bakımı hem sağlık açısından hem de estetik görünüm açısından çok önemlidir.

Ellerimiz, yüzümüzle birlikte vücudun dış etkenlere en fazla maruz kalan bölgeleridir. Bu sebepten ötürü elleri düzenli olarak bakıma sokmak son derece önemlidir. Elde bulunan cilt ve tırnak dokuları kolaylıkla hastalık veya enfeksiyon taşıyabilir. Ellerimizi sağlıklı tuttuğumuzda kendimizi pek çok hastalıktan da korumuş oluruz. Dolayısıyla ellerin bakımını düzenli yapmak, en azından sıkça yıkayıp temiz tutmak ve bir kremle nemlendirmek gerekir. Elleri mümkün olduğu kadar çok sıcak ve çok soğuğa maruz bırakmamak, deterjan kullanırken eldiven takmak, ele değen ürünleri kaliteli olanlardan seçmek elleri korumak için alınabilecek en basit önlemlerdendir.

El Bakımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

El bakımı için en önemli konu ellerin temiz olmasıdır. Bunun için ihtiyaç olan şey sadece su ve sabundur. Kullanılan sabun veya temizlik malzemeleri ne kadar az kimyasal madde içerirse o kadar sağlıklıdır.

Ellerin ayrılmaz parçası olan tırnakların bakımı ve temizliği el bakımının olmazsa olmazlarındandır. Kış aylarında çatlamaların önüne geçmek için eldiven kullanmak, sıkça krem sürmek elleri korumak için kullanılan faydalı yöntemlerdendir.