Elektrikli mutfak aletleri kategorisinde bulunan ekmek yapma makineleri, farklı pişirme program sayıları ve ekmek yapma kapasiteleri ile karşımıza çıkmaktadır. Cimri.com’da Tefal, Sinbo, Moulinex, Kenwood ve Beko gibi onlarca markanın içerisinden mutfağınıza en uygun ekmek yapma makinelerini bulabilir ve en ucuz ekmek yapma makinelerine kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Ekmek Yapma Makinesini Nasıl Seçmelisiniz?

    Günümüzde daha sağlıklı olması ve hijyen açısından ekmeğini evde yapmak isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Tuzsuz veya glütensiz ekmeklere ulaşmak şimdi ekmek yapma makineleri ile de oldukça kolay olmaktadır. Evde ekmek yapmak, ekmek yapma makineleri ile çok kolay bir iş haline dönmektedir. Ancak bu kadar pratik ve kullanışlı olan ekmek yapma makinelerini de uzun ömürlü bir kullanım sağlamak için doğru bir şekilde seçmeniz gerekmektedir. Ekmek yapma makinelerini seçerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta ne kadar ekmek tükettiğinizdir. Ekmek yapma makinesini alırken vereceğiniz cevaba göre makinenizin kapasitesini belirleyebilirsiniz. Ekmek yapma makineleri ile elde edeceğiniz ekmekler daha doyurucu olduğundan, bu doğrultuda bir karar vermeniz faydalı olacaktır. Ekmek yapma makinesinde dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise mutfağınızda ne kadar yer olduğudur. Ekmek yapma makineleri modellerinin arasında daha dik kalıplı ya da yatay ve yayvan olan makineler mevcuttur. Bu aşamada, seçeceğiniz ekmek büyüklüklerine göre de ekmek yapma makinenizin büyüklüğü değişecektir.

    Ekmek yapma makinelerinin sesinden dolayı mutfağınızda koyacağınız yer de önemli olacaktır. Eğer çok sık kullanmayacağınız bir ekmek yapma makinesi seçiyorsanız, saklayacağınız alana yönelik de seçimlerinizi yapmanız gerekecektir. Ekmek yapma makinenizi başka işlerde de kullanmayı düşünüyorsanız bu özelliklere sahip ekmek yapma makinelerini tercih etmeniz gerekmektedir. Ekmek yapma makinelerinin çoğu reçel ya da yoğurt yapabilmektedir. Eğer bu tip işlerde de ekmek yapma makinelerinizi kullanmayı düşünüyorsanız, bu gibi ek programların dâhil olduğu makineleri incelemelisiniz. Bu programların dışında, ekmek yapma makinelerinde Fransız ekmeği, kepek ekmeği ve çavdar ekmeği gibi programlar sıklıkla kullanıldığından bu özellikler hemen her makinede bulunmaktadır. Ekmek yapma makinenizde yoğurma programının bulunmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni ekmek yapımından sonra en çok kullanılan programın yoğurma işlemi olmasıdır. Siz de işlemlerinize en uygun ekmek yapma makinelerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.