Duvar Kağıdı

En Ucuz Duvar Kağıdı Fiyatları

21635 ürün gösteriliyor.
Markalar
Duvar Kağıdı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Duvar Kağıdı modelleri ve Duvar Kağıdı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Duvar Kağıdı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Artikel, Else, K Dekorasyon, Rich. 21635 adet Duvar Kağıdı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Graham Brown 70-328 Marvel Duvar Kağıdı
Graham Brown 70-328 Marvel Duvar Kağıdı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Halley Yaprak Sarı Altın Vinyl Duvar Kağıdı
Halley Yaprak Sarı Altın Vinyl Duvar Kağıdı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Duvar Kağıdı Nedir?

Duvar yüzeyine koruma ve dekor amaçlı kullanılan yapı malzemesidir. Daha çok iç mekan dekorasyonu için kullanılır. Bir çok duvar kağıdı türü ve duvar kağıdı çeşitleri bulunmaktadır. Mimarinin ve konut sektörlerinin gelişmesi ile birlikte duvar kağıtlarına talep artmıştır. Duvar kağıdı çeşitleri arttıkça seçim yapmak hayli zorlaşıyor. Seçim yaparken, kendi zevkinize uygun olması ile birlikte, uygulanacak oda veya duvarın durumuna göre seçim yapılmalı ona göre duvar kağıdı çeşitleri incelenmelidir. Örneğin banyo, tuvalet, mutfak gibi yerler için nemi kaldıracak ve sabunla silinebilecek bir duvar kağıdı seçmeniz gerekir. Yine duvarınız pürüzlü ise kalın, kabartmalı kağıt veya yoğun desenli duvar kağıtları daha iyi bir seçim olacaktır. Diğer duvar kağıtları çeşitleri ise; Kağıt-kağıt tabanlı, kumaş-kağıt tabanlı, vinil-kağıt tabanlı, vinil-tekstil tabanlı, ahşap-kağıt tabanlı, hasır-kağıt tabanlı, kadife kağıt tabanlı, taş duvar, akustik duvar, dijital baskı resimli duvar kağıtlarıdır. Son zamanlarda en moda duvar kağıdı kaplamalar arasında ise üç boyutlu kaplamalar yerini almaktadır.

Duvar Kağıdı Neye Göre Seçilmelidir?

Duvar kağıdı seçimleri yaparken birçok kişi tasarım konusunda bilgisiz olduğu için dekorasyona uyumlu seçimler yapamamaktadır. Duvar kağıdı seçimi yaptıktan sonra da renk ve tasarımlar mobilyalar ile entegre olmalı ki ortaya daha hoş dekorasyon çıksın. Bu yüzden duvar kağıdı seçimi yaparken mutlaka dekorasyonu iyi bilen ya da uzmanlar ile çalışmakta fayda vardır. Duvar kağıdı seçimlerinde ayrıca kaliteli firmalar ile çalışmanız uzun ömürlü kullanmanız için daha iyi olacaktır. Duvar kâğıdı, duvarlara farklı bir tasarım ve güzel görüntü vermeye sağlayan dekorasyon ürünüdür. Kullandığınız eşyalara göre duvar kâğıtları dekorasyon olarak daha da güzelleştirmekte ve gözleri büyüleyebilmektedir. Özellikle son zamanlarda 3 boyutlu duvar kâğıtları üretilmesi ile beraber artık duvar kâğıtları çok daha önemli ve kaliteli bir yer edinmiş durumdadır.

Duvar Kâğıdı Çeşitleri Nelerdir? Nerede Kullanılır?

Duvar kâğıt çeşitleri metresine, renk ve kalitesinin yanı sıra 3 boyutlu ve normal şekilde olarak da çeşitlendirilmektedir. Farklı tasarımlarda duvar kâğıtları, 3 boyutlu görsel kaliteli duvar kâğıtları, gerçek duvarı andıran Taş şeklinde kaliteli duvar kâğıtları, odaya uyumlu kaliteli duvar kâğıtları, yazı ve resimli duvar kâğıtları gibi birçok duvar kâğıdı yer almaktadır. Duvar kâğıtlarının genel olarak resimli bir şekilde çocuk odalarında görebilirsiniz. Dekorasyon olarak da duvar kâğıtlarının uyum önemi çok yüksektir. Mutfak, salon, oturma odaları, yatak ve çocuk odaları gibi yerlerde duvar kâğıtları kullanılmakta ve dekorasyon için en uygun olanlar tercih edilmelidir. Banyo ve tuvaletlerde genel olarak kullanılmayan duvar kâğıtları %1 oranın da isteğe göre kullanılmaktadır.

Duvar Kağıdı Nasıl Kaplanır?

Öncelikle uygulama yapılacak duvarlar pürüzsüz olmalıdır. Çimento veya alçı sıva yapılmış ise saten alçı ile desteklenmesi ve zımpara ile duvar pürüzsüzlük kazandırılmalıdır. Bu uygulama kaplamanın püf notları arasında yer alır. Kağıdın kesimleri, uygulama ölçüsünden 10 cm fazla kesilmelidir. İkinci ve takip eden boyları desen birleşimlerine göre fazlalık verilerek kesilir. Bu ilk iki boy uygulamasından sonra desenlerin uygunluğu gözlenir, uygunluk sağlandıktan sonra diğer kesimlere devam edilir. Hata yapma olasılığını azaltmak amacıyla ilk sırası ile kesim yapma ve ters uygulamayı önlemek için kağıtlarını üst taraflarına işaret koymakta fayda vardır. Duvar kağıdı uygulamasında kullanılan yapıştırıcıları piyasadan temin edebilir ya da kendinizde yapabilirsiniz. Üzerinde prepasted ibaresi bulunan duvar kağıtlarının fabrikasyon üretimlerinde yapışkanları arkalarına sürülmüştür. Bu ürünler için ayrıca yapıştırıcıya gerek yoktur. Duvara yapıştırılan duvar kağıtlarında hava oluşabilir. Esnek bir spatula ile kalan havayı sürükleyerek çıkarabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Hazırlanır?

Duvar kağıdı yapımının ilk aşaması duvar kağıdı yapıştırıcısını hazırlamaktır. Yapıştırıcıyı yapmak kolay gibi görünse de kıvamı tutturulamadığında istenilmeyen sonuçlar elde edilebilir. Kıvamın, bal kıvamında olması ideal olanıdır. Yapıştırmayı hazırlarken gerekli olan malzemeler; temiz bir kova, temiz bir su ve toz halinde bulunan duvar kağıdı tutkalıdır. 1 paket duvar kağıdı tutkalını (500 gr) 14-16 litre suyun içine yavaş yavaş dökülerek karıştırılır. Karışımın bal kıvamına gelmesi gerekir. Hazırlanan karışım duvar kağıdının arkasına sürülerek yapıştırma işlemi gerçekleştirilir. Kağıdın arkasına sürme işleminden sonra 5 dk kadar bekletilir. 500 gr lık karışım 7-8 rulo yerli kağıt yapımına denk gelmektedir.

Duvar Kâğıdı Alırken Ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Duvar kâğıdı alırken dikkat edilecek nokta yapıldığı malzeme ve kalitedir. Malzemesi kaliteli olan duvar kâğıt ürünleri, ufak bir olumsuz etkiden dolayı aşınmayacak, su döküldüğü zaman kabarmayacak ya da yırtılmayacaktır. Kalitesiz ürünler hem uzun ömürlü olmuyor hem de çok çabuk dökülüyor ve yırtılıyor. Bu yüzden alırken bunlara dikkat etmeli, kurarken de iyi yapıştırdığınızdan emin olmalısınız. Aksi halde yapışkan güçlü olmaz ise duvar kâğıtlarınız dökülebilir ve sökülebilir.

Duvar Kâğıdı Fiyatları Ve Üretici Markalar Nelerdir?

Duvar kâğıdı fiyatları görsel güzelliğe, kalite, uzunluk ve üretici markalara göre artabilmektedir., Bien, K Dekorasyon, English Home, Halley, Golden, Halle Berry, Decohome şeklinde üretici markalar, kaliteli duvar kâğıtları üretmektedirler. Uzunluklarına ve görsel güzelliğinin yanı sıra 3 boyutlu olarak da fiyatlar değişebilmektedir. Duvar kâğıtlarının genel olarak en az 20 TL’den başlamaktadır. En fazla ise 500 TL’ye kadar da fiyatlar kaliteye göre artmaktadır.