iştirakidir.

DİZ ÜSTÜ ÇORAP / JARTİYER ÇORABI

En Ucuz Diz Üstü Çorap / Jartiyer Çorabı Fiyatları

Ana Sayfa > Giyim & İç Giyim > Kadın Çorap >
Kategoriler+
Filtreler+
Fiyat
  • TL
    min 2 TL
  • TL
    max 35 TL
  • ARA
Marka
  • Music Legs [3]
  • Bona Mania [1]
Tümünü Göster
Kalınlık
  • İnce [1]

Diz Üstü Çorap Jartiyer Çorabı

Diz üstü çorap modelleri genel itibariyle kalın ve ince olarak iki farklı çeşide ayrılır. İnce diz üstü çorabın diğer bir adı da jartiyer çorabıdır. Özellikle yaz aylarında ince jartiyer çorabı, hem daha rahat hem de daha sağlıklı olduğundan bu yolu tercih eder.

Jartiyer Çorabı Neden Daha Sağlıklı?

Genital bölgenin hava alması sağlık için önemlidir ve özellikle naylon, sıkı külotlu çoraplar cildin hava almasını engeller ve yazın koku problemi de yaratır. jartiyer çorabı giyen kadınlarda genital bölge hastalıkları ve cilt problemlerine daha az rastlanır.

Jartiyer Çorabı Nasıl Giyilir?

Jartiyer halk arasında çorabın kendisi zannedilse de aslında diz üstü çorabın aşağıya inmemesini sağlayan, kullanışlı bir bağlantı mekanizmasıdır. Üretim amacı tamamen kullanışlılığından ötürü olsa da estetik tasarımı ve vücudu güzel göstermesiyle birlikte jartiyer ve jartiyer çorabı çekici bir iç çamaşırı takımı olarak algılanır. Çorabı giydikten sonra, jartiyer ile bağlantısını sağlayan ‘stripe’ şeritleri, çoraba tutturulur ve böylece çorap dizin altına inmez. Bu şeritlerden, iki bacakta da dörder tane bulunur, ikisi ön ikisi yan taraflardadır. Yandakilerin arkaya kaçması, hareket ederken çorabınızın kaçmasına sebep olabilir, dikkat edin.

Kalın Diz Üstü Çorap Nasıl Kullanılır?

Özellikle son yıllarda kalın diz üstü çorap kombinleri çok moda hale gelmiştir. Düz siyah modelleri mini elbiseler ve topuklu ayakkabılarla kullanılırken hem çekici görünmenizi hem de soğuk kış aylarından korunmanızı sağlar. Renkli ya da farklı desenlerde olan çorapları ise özellikle uzun çizmelerin içine giymek ya da düz koyu renk elbiselerin altına giyip, çorabın rengini ön plana çıkarmak, son yılların ‘diz üstü çorap trendi’ niteliğindedir.

Bu modeller haricinde, diz üstü çorapların geçmişten beri en çok tercih edilen modelleri dantelli ya da file çoraplardır. Araştırmalara göre Dantelli jartiyer çorabı en çok kırmızı, beyaz, siyah ve ten renginde tercih edilse de file çorapta ise çoğunlukla klasik siyah rengi tercih edilir. Bunun haricinde daha fantastik, deri diz üstü çorap seçenekleri de vardır. Genel algının aksine, jartiyer çorabı ve diz üstü çorap kullanımı daha rahat ve sağlıklıdır.

Vixson, BonaMania, Erotica, Phevosi La Blinque gibi bir çok markanın farklı farklı ürünlerini Cimri.com’ da karşılaştırarak size en uygun modeli ve en ucuz çorabı bulabilirsiniz!