track source
track source

Disk Kablosu

Disk Kablosu Fiyatları

63 Ürün gösteriliyor.
Disk Kablosu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Disk Kablosu modelleri ve Disk Kablosu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Disk Kablosu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, S-Link, Dark, Digitus, Hytech. 63 adet Disk Kablosu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Alfais 4469 USB 3.0 2.5 Inç USB Sata Çevirici Dönüştürücü HDD Hard Disk Kablosu

Alfais 4469 USB 3.0 2.5 Inç USB Sata Çevirici Dönüştürücü HDD Hard Disk Kablosu

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Disk Kablosu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Disk Kablosu markası:

2021 yılı Disk Kablosu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 63 Disk Kablosu modeli içerisinde en ucuz Disk Kablosu fiyatı 3.27 TL iken, en yüksek Disk Kablosu fiyatı 486.01 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Disk Kablosu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Disk Kablosu fiyatı ise 74.48 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Disk Kablosu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Logitech G430 Gaming Kulaklık
Logitech G430 Gaming Kulaklık
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Disk Kablosu

Bilgisayarlardaki verilerin kalıcı olarak depolandığı sabit diskler, gerektiği zaman veri aktarımı gerçekleştirmek amacıyla ya da verileri yedekleme amacıyla kullanılır. Veri aktarımı ve güç kablolarına gereksinim duyulur. Kullanıcıların sahip olduğu bilgisayarların, güç kaynağında bulunan kabloların da arazılar yaşanırsa diskinizin veri aktarımı bilgisayar kullanımını sekteye uğratabilir. Gereksinimlere, bilgisayara ve haricinize uygun olan disk kablosu bilgisayarın veya sizin daha verimli çalışmasına, olumlu sonuçlar alınmasını sağlar. Uzun yıllar bilgisayarlarda kullanılan sabit diskler, her alanda yedekleme amaçlı ya da özel bilgileri barındırmak için kullanıcılara sunulur. Fakat HDD bağlantı kablosu hassas bir yapıya sahip olduğu için aşınmalar kırılmalar veri aktarımında kullanıcıların işlerini yaparken sekteye uğratabilir. Aynı zamanda HDD bağlantı kablosunun, aşınması dışında arıza vermesini sağlayan bir diğer etkende, sahip olunan bilgisayarın, güç kaynağında bulunan kablolardan kaynaklı arızalar yaşanırsa bu durumda da veri aktarımı, günlük bilgisayar kullanımınızı sekteye uğratır. Çeşitli markaların sunduğu farklı amaçlara hizmet eden disk kabloları arasından diske ve bilgisayara en uygun olanın seçilmesi, bilgisayarın daha verimli kullanılmasını sağlar. 

Disk Kablosu Çeşitleri

Bilgisayarda bulunan sabit diskler için her türlü kabloya kolaylıkla sahip olunabilir. Öncelikle eğer eski bir bilgisayara sahip kullanıcılar için, kasa içerisinde bulunan IDE yapılı sabit bir disk için Molex yapılı bir güç kablosu ve IDE temelli veri aktarım kablosu gerekir. IDE kablosu bilgisayarın anakartındaki veri yolu ile depolama aygıtı arasında kullanılan elektronik arabirimdir. Molex yapısı ise bir bağlantı kablosudur. Yeni üretilen IDE kabloları, eski üretilenlere göre biraz farklıdır. Yeni üretilenler, yuvarlatılmış ve file içerisine sarılmış olarak sabit bir şekilde olabilir. Eğer kasa içinde akışa önem veriliyorsa, bu ürün tercih edilebilir. Bilgisayarlarda oluşan kablo arızalarını gidermek için, kablo seçiminde anakartın sabit disk desteğinin öğrenilmesi yararlı olabilir. Bilgisayarlar için, bu ürünlerle uyumlu veri aktarım kabloları edinilebilir. Fakat, öncelikle sorunun belirlenmesi gerekir. Eğer sabit diskin güç giriş kablolarında sorun yaşamıyorsa, Molex güç kablosu dönüştürücü ürünlerle güç kaynağında boşta kalan bağlantı noktalarıyla çözüm üretilir. Fakat güç kaynağı, modüler yapıya sahip ise doğrudan uygun güç kabloları da edinilebilir. HDD kablo bilgisayar üzerindeki verileri kalıcı bir şekilde saklama birimidir. HDD kabloları verilerin kaybolmasına karşı ya da bir sorun yaşandığında bilgisayardaki verilerin kurtarılması için üretilir. Sabit diskler ya da harddisk kısacası HDD sürücüsü veri depolama amacıyla üretilen ve kullanılan manyetik kayıt ortamlarıdır. Bu verileri aktarım sağlamak için, harddisk kablosu gerekir. Harddisk kablo, kırılabilir ve aşınabilir yapıya sahip olduğu için kullanım esnasında dikkat edilmelidir. Çünkü içerisinde bulunan verilere arıza verebilir ve kullanımı sekteye uğratabilir. Bilgisayarlardaki verileri kalıcı olarak saklamak, depolamak için, kolay bir şekilde erişim sağlamak için gerekli olan kablolardır. Yassı ve kalın yapıda olan bu kablolar kolaylıkla tanınabilecek görünüme sahiptir. Hızlı ve kolay biçimde veri aktarımı yapılabilecek şekilde geliştirilir. Üreticilerin, kullanıcılar için teknolojiyi daha ileri bir noktaya taşımaları ile ortaya çıkan bu kablolar, teknolojik açıdan büyük önem taşır. Çeşitli markaların ürettiği bu kablolar bilgisayarların uygunluğuna göre seçilmeli ve sunulan hizmetleri doğru biçimde karşılamak için, bilgisayara en uygun olan harddisk kablosunu seçmek bilgisayarın daha verimli çalışmasına olanak sağlar. 

Disk Kablosu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yeni bilgisayara sahip olan kullanıcısıysanız, büyük bir ihtimalle kullanılan bilgisayarın harddisk arabirimi SATA 3 formundadır. SATA 3 resmi olarak 6 GB olarak bilinen arabirim, 6.0 GB’ta çalışan üçüncü nesil SATA arabirimdir. SATA 2 özellikleri SATA 1 portlarında çalışma uyumluluğuna sahip olanları tercih edebilirsiniz. SATA 3 arabirimi ve harddisk kabloları, öncülerine göre biraz daha farklı yapıdadır. Düz yapıda olan önceki sürümlerin harddisk kablolarından, kablo ortasında bulunan girinti ile ayrılır. Disk kablolarının üzerindeki veri aktarım değerlerini okuyarak da kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarın sahip olduğu donanımı tanımak, sahip olmak istediğiniz disk kablolarının doğru şekilde seçilmesini sağlar. Harici disklerin bazıları, hızlı bir arayüze sahiptir. Bu arayüz sayesinde de veri aktarımı sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Ayrıca zamandan da tasarruf etmek için de bu ürünleri seçebilirsiniz.. Harddisk kablosu satın alırken özellikle dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri ise kullanıcıların sahip olduğu bilgisayarları detaylı bir şekilde bilmesi gerekir. Çünkü veri aktarımını sorunsuz bir şekilde yapabilmek ve işlerin aksamaması isteniyorsa, en uygun harddisk kablosu bilgisayarın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. 

Disk Kablosu Fiyatları

HDD bağlantı kabloları, uzun yıllardır bilgisayarlarda kullanılan ve veri aktarımı için kullanılan ara kablolardır. Fakat bu harddisk kabloları, hassas oldukları için kolaylıkla kırılabilir ya da kıvrılmalardan dolayı aşınabilir. Böyle bir durumda bilgisayardaki işler sekteye uğrar. Kullanıcılar için bazen bu verilerin kaybolma olasılığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Son yıllarda çıkan harddisk kabloları, daha dayanıklı ve daha hızlı veri aktarımı sağlar. Böylece gelişen teknolojiyle zamandan da kazanılır. Hızlı teknoloji erişimi olunca, durum fiyatlara da yansıtılır. Ayrıca disk kablosu fiyatları; kabloların özellikleri, kullanım amaçları, uzunlukları, ve sürümlerine göre değişkenlik gösterir. Fiyat performans teknolojik aletler için fazlasıyla önemlidir. İhtiyaç duyulan HDD bağlantı kablosu bilgisayar kullanıcılarının, ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamalı ve verim alınmalıdır. Bu kabloların bilgisayarlara uygun olmadığı durumda, kasa içerisindeki hava akışını olumsuz etkilemeleri ve çabuk kıvrılmaları dolayısıyla, kablo veri hatların oluşabilecek kırılmalar gerçekleşir. Her bütçeye uygun, bilgisayarların ihtiyacı olan disk kablo çeşitlerini, fiyat karşılaştırması yaparak cimri.com adresinden en uygun fiyatlı seçeneklerde bulabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery