track source
track source

Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri

Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri Fiyatları

116 Ürün gösteriliyor.
Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri modelleri ve Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Filli Boya, Penguen, Isonem, Kalekim. 116 adet Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Demirpor 1 cm 25 m2 50'li 14-16 DNS EPS Strafor Isı Yalıtım Levhası

Demirpor 1 cm 25 m2 50'li 14-16 DNS EPS Strafor Isı Yalıtım Levhası

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri markası:

En Çok İncelenen Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
22 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 116 Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri modeli içerisinde en ucuz Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri fiyatı 0.14 TL iken, en yüksek Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri fiyatı 1138.64 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 22 Haziran 2021 tarihinde ortalama Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri fiyatı ise 188.54 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91V Impetus Revo 2+ Yaz Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91V Impetus Revo 2+ Yaz Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Dış Cephe Yalıtım Malzemeleri

Binaların dış cephe yalıtım çalışmalarına verilen mantolama terimi binanın ısısını korumasını ve dış ortam ile ısı alışverişi sırasında ısı kaybını en aza indirgemesini ifade eder. İç ortamlar ile dış ortamların ısı dereceleri farklı olduğu için özellikle kış aylarında ısınma ihtiyaçlarınızı karşılamak için doğal ya da kömür gibi ısınma gereçlerini kullanabilirsiniz. Bu anlamda ısı kaybının en aza indirilmesi de birçok insanın önem verdiği bir durum olarak karşımıza çıkar. Hem evlerinizde aileniz için hem de iş yerlerinde çalışma arkadaşlarınız için önemli olan ısınma maliyetlerini  mantolama işlemleri ile düşürebilir ve çok daha verimli bir ısınma hissedebilirsiniz. Mantolama işlemleri ile ısı alışverişindeki kaybı en aza indirebilir ve hem kendinizin hem de ailenizin en temel ihtiyacı olan ısınma süreci için çok daha tasarruflu davranabilirsiniz. Binanın baştan sona giydirilmesini sağlayan dış cephe yalıtım malzemeleri sayesinde kış aylarını çok daha rahat geçirebilirsiniz. Özellikle kış aylarında ihtiyaç duyulan yüksek ısının sağlanması için alabileceğiniz en güzel önlemlerden biri olan mantolama işlemleri için uzmanlardan yardım alabilirsiniz. 

Dış Cephe Yalıtım Malzemesi Çeşitleri

Dış cephe mantolama malzemelerini inceleyerek binanın yalıtımına katkı sağlayan mantolama işlemleri için gerekli olan malzemeleri bulabilirsiniz. Isı yalıtımının sağlaması için gerekli olan malzemeler arasında taş yünü, ısı yalıtım yapıştırıcısı ve sıvası, astar, mineral sıva, damlalıklı fileli konsol profili ve çelik çivili mantolama çivisi bulunur. Bu malzemeler kullanılarak binanın baştan aşağıya giydirilmesini sağlayan mantolama işlemleri ile ısı yalıtımı sağlayarak ısı kaçaklarını önleyebilir ve yakıt tasarrufu edebilir, su izolasyonu sağlayabilir ve dış cepheye çarpan yağmur ve kar sularını duvarın absorbe etmesini önleyebilirsiniz. Binaların görünümünü değiştiren mantolama işlemleri ile aynı zamanda binanın restorasyonunu sağlayabilir ve mülkünüze değer de katabilirsiniz. Dış cephe izolasyon malzemesi çeşitleri arasında kaliteli seçenekleri kullanarak bina içinde küf, mantar, rutubet ve buğu oluşumu gibi problemlere de son verebilirsiniz. Binanın güvenliğini sağlayan ve kullanım ömrünü de uzatan mantolama işlemleri sayesinde bina yapımında kullanılan beton içerisindeki demirlerin de korozyona uğramasını önleyebilir ve deprem riskine karşı dayanıklılığını artırabilirsiniz. Dış cephe ısı yalıtım malzemeleri arasında tercihlerinizi yaparken EPS, karbon katkılı EPS ya da taş yünü tercih edilebilir. Bu malzemeler arasında farklı ısı yalıtım gücüne ve yoğunluğuna sahip olabilirsiniz. Karbonlu EPS modelleri ile standart EPS modellerine göre %20 daha fazla yalıtım sağlayabilirsiniz. Taş yünü seçeneği de içerisinde çok yüksek oranda doğal elyaf bulunan bir malzemedir ve malzemeler arasında yoğunluğu en fazla olan seçenektir. Kullanılacak olan ısı yalıtım malzemelerinin iklim koşullarına göre değişiklik gösterdiğini unutmamalısınız. Dış cephe su yalıtım malzemeleri arasında bulunan ısı yalıtım fileleri için de farklı markaları bulabilir ve kalitesine göre seçim yapabilirsiniz. Malzemeler arasında ısı yalıtım astarı da önemli bir yere sahiptir. Isı yalıtım işleminin son kat astarı olarak bilinen bu işlem ile emicilik dengelenir ve tutturma işlemi sabitleştirilir. Fileli köşe profili seçenekleri ile de köşe merkezlerinin düzgün olması sağlanır ve mantolamanın darbelere karşı daha dayanıklı olmasını sağlanır. Damlalıklı konsol profili de kapı ve pencere çıkıntılarında kullanılır ve bu bölgelerde biriken suyun mantolamaya zarar vermesi önlenir. 

Dış Cephe Yalıtım Malzemesi Fiyatları

Ev dış cephe kaplama malzemeleri fiyatları değerlendirilirken öncelikle kullanılan malzemelerin özelliklerine dikkat etmelisiniz.Yapı malzemeleri arasında bulunan ve farklı bileşenler kullanılarak hazırlanan mantolama malzemelerini seçerken iklim koşullarını dikkate alabilirsiniz. Mantolama işlemleri yapılırken eğer yeni bir binada oturuyorsanız daireniz için daha yüksek rakamlar ödendiğini fark edebilirsiniz. Eğer eski bir bina ise de binanın değerinin arttığını da görebilirsiniz. Aynı zamanda binada oturan ailelerin yakıtlar için daha az rakamlar ödediğini de duyabilirsiniz. Mantolama yapılmamış bir bina ile karşılaştırıldığında çok daha uygun rakamlarla kış aylarınızı geçirdiğinizi görebilirsiniz. Bu nedenle mantolama uygulamalarının fiyatlarını değerlendirirken uzun vadede sizin için çok daha karlı yatırımlar yapabileceğinizi unutmamalısınız. Kullanılan malzeme seçimin kalitesi mantolama işlemlerinin rakamlarını artıran etkenlerdendir. Bu anlamda iklim koşullarını değerlendirilebilir ve farklı ısı yalıtımı ve yoğuşma sağlayan malzemeleri tercih edebilirsiniz. Malzemenin ısı yalıtımı ve yoğuşma gücü arttıkça da fiyatlarının arttığını görebilirsiniz. Dış yapı malzemeleri arasında aradığınız her şeyi bulabilmek için cimri.com adresini ziyaret edebilir ve en uygun rakamlarla en kaliteli ürünlere ulaşabilirsiniz. 

Dış Cephe Yalıtım Malzemesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Dış cephe yalıtım malzeme çeşitleri arasında seçim yaparken öncelikle kullanılan malzeme detaylarını incelemelisiniz. Bir inşaat işlemi olarak yapılan bina giydirme işlemi için ön hazırlıkların yapıldığına ve zayıf yüzeylerin güçlendirildiğine dikkat etmelisiniz. Mantolama yapılacak yüzeylerin temiz olmasına, toz, kir, moloz ve harç atıkları gibi detaylardan arındırılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Mantolama işlemlerinin inşası sırasında hava koşullarının da mantolama yapmak için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Uygulama sırasında mantolama yapılan yüzeyin yağmur ve su gibi faktörlerden korunmasını sağlamalısınız. Isı yalıtımını sağlayarak ısı kaçaklarının neredeyse %50 oranında önlenmesini sağlamak için dış cephe yalıtım malzemeleri arasında seçimlerinizi yaparken çok daha dikkatli yapmalısınız. Sürekli yenilenen bir işlem olmaması da uygulanan yüzey için gerekli özenin gösterilmesini gerektirmektedir. Kullanılan malzemenin ısı yalıtım kat sayısının yüksek olmasına dikkat ederek daha kaliteli seçimler yapabilirsiniz. Baskı levhaları arasında seçim yaparken hafif ve mukavemeti yüksek olan malzemeleri tercih ederek çok güçlü bir yalıtım sağlayabilirsiniz. Dış cephe ısı yalıtım malzemeleri arasında dekoratif seçenekleri kullanabilir ve binanın dış yapısının da yenilenmesini sağlayabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery