Spear & Jackson, Bosch, Raco, Berger, Wolf Garten, Fiskars, Skil, Gardena ve Verve markalı çim cit makasları en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde mevcuttur.

Çim Çit Makasları Nerelerde Kullanılır?

Bahçe ve yeşil alanların sürekli bakıma ve kontrole ihtiyacı vardır. Bakımsız bir bahçe hem görsel olarak hoş olmaz hem de çimlerin sağlığı açısından zararlıdır. Bahçe ve yeşil alanlar insanlara huzur veren yerlerdir ve öyle olmalıdır. Şehir hayatı çok karmaşık ve gürültülüdür. İnsanlar bu gürültü ve karmaşadan uzaklaşmak isterler. İnsanlar günlük hayattan kaçmak ve doğal bir ortamda olmak için yeşil alanlara giderler. Bu nedenle sağlıklı bir bahçe çok önemlidir. Bahçe bakımı için çeşitli malzemeler kullanılır. Çeşitli gübre ve aletler bunlar arasındadır. Özellikle çim biçme makineleri ve budama makasları bakım için en çok kullanılan aletlerdir. Büyük alanlarda çimler için çim biçme makinelerinin kullanılması daha pratik ve faydalı olur.

Çim Çit Makası Çeşitleri Nelerdir?

Makinenin kullanılamayacağı alanlarda çim çit biçme makasları kullanılır. Farklı özellikte ve yapıda çim-çit makasları kullanılmaktadır. Klasik çim makasları evde kullanılan makaslar gibidir. Keskin iki bıçak ve iki sapı vardır. Saplar açılıp kapatılarak çimler kesilir. Klasik makasların daha gelişmiş versiyonları da yapılmıştır. Sap kısmı ve bıçak bölümü farklı açılara göre çevrilerek çimler kesilir. Sapları klasik makas gibi iki yana da açılabilir veya sap döndürülür ve yukarı aşağı sıkılarak da kullanılabilir. Kullanıldığı yerin çevre koşullarına göre ayarlanır. Böylece daha pratik bir kullanım elde edilir. Çit makaslarının ağız kısmı daha ince yapılır. Bu sayede daha ince ve küçük çimlerin kesimi rahatlıkla yapılabiliyor.

Teknoloji ve tasarımların gelişmesiyle elektrikli ve aküyle çalışan otomatik makaslar da üretilmektedir. Bu makasların bıçakları, çimleri otomatik olarak keser ve ellerin daha az yorulmasını sağlar. Bu makaslar, klasik makaslar gibi kullanılmaz. Sap kısmı herhangi bir yöne hareket ettirilmez. Açma-kapama düğmesi ile çalıştırılır. Bıçaklar otomatik olarak kesim işlemini yapar. Makas kapatma düğmesiyle kapatılana kadar veya enerjisi bitene kadar kesme işlemine devam eder. Böylece kullanımı daha konforlu ve pratiktir.