track source
track source

CD & DVD Sürücüler

CD & DVD Sürücüler Fiyatları

71 Ürün gösteriliyor.
Bağlantı
CD & DVD Sürücüler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. CD & DVD Sürücüler modelleri ve CD & DVD Sürücüler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. CD & DVD Sürücüler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Apple, Asus, Samsung, Lenovo, Sony. 71 adet CD & DVD Sürücüler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen CD & DVD Sürücüler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 CD & DVD Sürücüler markası:

En Çok İncelenen CD & DVD Sürücüler Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı CD & DVD Sürücüler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 71 CD & DVD Sürücüler modeli içerisinde en ucuz CD & DVD Sürücüler fiyatı 47.66 TL iken, en yüksek CD & DVD Sürücüler fiyatı 5199.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm CD & DVD Sürücüler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama CD & DVD Sürücüler fiyatı ise 351.38 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan CD & DVD Sürücüler Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Canon DW-100 DVD Yazıcı
Canon DW-100 DVD Yazıcı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Pioneer BDR-209EBK 128GB Blu-Ray Optik Yazıcı
Pioneer BDR-209EBK 128GB Blu-Ray Optik Yazıcı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

CD ve DVD Sürücü

Geçmiş zamandan bugüne gelişen teknolojin en etkin olduğu alanlar bilişim ve teknolojik cihazlardır. Veri depolama ve aktarım yapma özellikleri ile bilinen ve kullanımı sağlanan bilgisayarlar ana bileşenlerinde birçok farklı parça ve işlem sağlayan materyallerden oluşur. Teknolojinin her alanda kullanım sağlandığı bugün bilgisayarlarda türlü değişimler ve gelişmeler göstermiştir. Bilişim cihazlarının bileşen parçaları arasından en önemlilerinden biri de CD ve DVD sürücülerdir. Optik sürücü adı ile bilinen CD ve DVD’ler ışığa duyarlı medyaların ya da verilerin okunması veya yazılmasını sağlayan ana parçalar arasındadır. Dışarıdan takviye edilen bilgileri ya da medyaları iç hafızaya aktarmaya yarayan CD ve DVD okuyucular, bilgisayarlar için büyük önem taşır. Fonksiyonel kullanım alanı sayesinde birden çok görev üstlenebilen DVD sürücüsü ile işlem yapmak daha basit bir hal alabilir. Sadece okuma görevi üstlenen okuyucuların okuma ve yazmayı aynı anda gerçekleştirebilenleri de mevcuttur. Harici parça olarak da bilgisayar kasalarına eklenebilen CD ve DVD optik okuyucuları birçok farklı bilişim ve teknoloji markasının ürünleri arasında bulmak mümkündür. Sadece bilgisayarlarda değil birçok farklı kullanım alanında da etkinlik saplayan DVD sürücüler hayatın içinde  önemli bir yer tutar.

CD ve DVD Sürücü Çeşitleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayarlar ve birçok teknolojik cihaz değişim ve değişime uğrayarak yenilikçi ve ergonomik tasarımlarla kullanıcılarıyla buluşur. Bu teknolojik cihazlar içinde değişime uğrayan en önemli detay bilgisayarlarda kullanılan disketler ve diğer okuyucularda kullanılan kasetler olmuştur. Disket ve kasetlerin yerini CD ve DVD’ler teknolojik cihazlarda bulunan optik okuyucular sayesinde okunur ve veri aktarımı sağlar. Önceleri sadece okuyucu olarak geliştirilen Bu parçalar sonraları gelişme göstererek hem okuyucu hem de yazıcı görevini aynı anda üstlenilmiştir. Bilgisayarlarda ki disketlerin, araçlardaki kasetçalarların, müzik setlerinde ki kaset oynatıcıların yerini alarak ergonomik ve şık bir kullanım alanı sağlamış ve bir devrin kapanmasına etken olur. CD DVD driver cihazları her zaman bilgisayar kasalarında bulunmak zorunda değillerdir. Teknik olarak external ismi ile anılırlar ve bir USB kablo yardımı ile kullanımı sağlanabilir ergonomik ve fonksiyonel cihazlardır. Lazer tabanlı optik okuyucular olan DVD ve CD çeşitleri, hayatın önemli parçalarından ve kolaylaştırıcılarından biridir. Hızlı kullanımı sayesinde birçok veri ve bilgi depolamaya olanak tanır. CD’ler bağlandığı cihazların içerisinden veri aktarımı sağlanarak depolama özelliği taşıyan optik bir medya çeşididir. İçeriğine her türlü medya sürücüsü yüklenebilir. CD DVD okuyucu optik okuyucusu medyalar sayesinde araçlarda ve CD, DVD çalma özelliği taşıyan tüm cihazlarda kullanılabilir. Birden çok defa kullanım olanağı tanıyan optik medya sürücüsü üzerine  farklı dosya yükleme sağlanabilir. Kompakt disk yani CD sayısal verilerin okunmasını hızlı bir şekilde sağlayarak medyaya dönüştürür ve aktarımını sağlar. Digital video disk yani DVD’ler ise video kayıt dosyalarına da uygunluk gösterir. Küçük, ortası delik, yuvarlak formada tasarlanan CD ve DVD’ler birçok farklı çeşitte depolama alanı sunabilir. İsteğe bağlı olarak tercih yapmak mümkündür. İçeriğinde her türlü veri ve medyayı saklayabilme olanağı sunan CD ve DVD çeşitleri arasından seçim yapmak için kullanım alanını ve amacınızı belirlemeniz seçim yapmanıza olanak tanıyacaktır.

CD ve DVD Sürücü Fiyatları

Bilgisayar ve bilişim teknoloji cihazlarında kullanılan belirli aksesuarlar vardır ve bunlar önemli yer tutarlar. Ana kasada bulunmasının yanı sıra harici olarak da kullanımı sağlanabilen DVD sürücü fiyatları özellikleri ve fonksiyonlarına göre farklılık gösterir. Birçok farklı çeşidi ve versiyonu bulunan optik sürücüler cihazın kalitesi ve özelliklerine göre fiyat etiketi gösterir. Sayısız teknoloji firmasının üretime sunduğu cihazlar arasında yer alan CD ve DVD sürücü optik medya okuyucular fiyat performansı olarak orta segment ürünler arasında yer alır. Hemen her bütçeye uyum sağlayacak fiyat performansları ile satışa sunulan optik sürücüler kullanıcılar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Hem dahili hem de harici olarak çeşitlilik gösteren ürünler performanslarına göre fiyatlandırılır. Teknoloji markalarının fiyat politikalarından da etkilenen ürün fiyatları genel olarak çok yüksek bantlarda seyretmez. Yeni nesil cihazların olmazsa olmaz aksesuarları arasında yer alan optik okuyuculara uygun fiyat etiketleri ile sahip olmak mümkündür. Satış markalarına ve noktalarına ulaşmak, çeşit incelemek ve fiyat performansları hakkında bilgi alamam için cimri.com’u ziyaret edebilir detaylı erişim sağlayabilirsiniz.

CD ve DVD Sürücü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Optik sürücü CD ve DVD satın alırken birçok farklı özelliğe dikkat edilmesi gerekir. Kullanım amacı ve alanının belirlenmesi büyük önem taşır. Harici ve dahili kullanım sağlanan sürücüler için kullanım sağlanacak alan belirlenmelidir. Dahili kullanım sağlanacak ise dahili kuruluma uygun cihaz satın alınmalıdır. Harici kullanılacak ise de kullanım sağlanacak cihazlara uygunluk büyük önem taşır. Sürücülerin içeriğinde kullanım sağlanacak depolama disklerinin boyutları da önemlidir. Birçok farklı boyuta sahip olan disklerin cihaza uygunluğu önemli bir detaydır. Birçok farklı oranda kullanım alanı sunan DVD ve CD disklerini de satın almadan önce dosya büyüklüğüne göre seçim yapmanız gerekir. Optik lazer okuyuculu DVD sürücüler arasından tercih yaparken dayanıklılık ve kalite ön planda tutulmalıdır. Her kullanıcı için teknolojik cihazların özellikleri kadar dayanıklılıkları da büyük önem taşır. Birçok farklı modelle özellik barındıran CD sürücü çeşitleri arasından doğru seçim yapmak için cimri.com’u ziyaret edebilir tüm özelliklerini en ince detayına kadar inceleyebilirsiniz. Ayrıca kullanıcı yorumlarını okuyabilir daha kolay seçim yapmanızı sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery