track source
track source
track source

Çanaklar

Çanaklar Fiyatları

35 Ürün gösteriliyor.
Çanaklar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çanaklar modelleri ve Çanaklar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çanaklar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Vestel, Next, Mega, Ubiquiti, Mag. 35 adet Çanaklar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Çanaklar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Çanaklar markası:

En Çok İncelenen Çanaklar Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Çanaklar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 35 Çanaklar modeli içerisinde en ucuz Çanaklar fiyatı 71.22 TL iken, en yüksek Çanaklar fiyatı 3900.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Çanaklar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama Çanaklar fiyatı ise 387.42 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Çanaklar Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Çanak Anten

Antenler, havada bulunan elektromanyetik dalgaları toplayarak bu sinyallerin kabloların içinden televizyona aktararak yayınlarının yapılmasını imkan verir. Antenler elektromanyetik sinyalleri toplamanın yanında gönderilmesine de imkan verir. Buna duruma antenlerin karşılıklılık özelliği denir. Çanak anten ise uydudaki televizyon yayınlarını izlememize imkan veren anten türü olarak karşımıza çıkar. Başka bir deyiş ile uydudan gelen yayın sinyallerini kendisinde toplayarak bunların yayına dönüşmesini sağlayan anten çeşidi olduğu görülür. Çanak antenlerin çapları farklılık gösterebilir. Farklı uyduların yayınlarını izleyebilmek için farklı çapta çanak antenler gerekebilir. Çanak anten farklı parçaların birleşiminden oluşur ve kurulumu için bazı malzemeler gerekir. Bunlar çanak anten tepsisi, lnb kolu, anten gövde maunt takımı, ayakta durabilmesi için ayak takımı, bunların bağlantısının yapılabilmesi için vida, somun gibi parçalar ve ayak bağlantısının sağlanabilmesi için dübeller gerekir. Çanak anten uydu sinyallerini almak ve göndermek için yapılan bir ürün olduğu için sistemlerin özelliklerine göre farklı standartlarda ve özelliklerde üretilen anten çeşididir. Sistemi özelliklere binaen farklı boyutta üretilen çanak anten çeşitleri de bulunur.

Çanak Anten Modelleri

Uydudan gelen sinyalleri alarak yayına dönüşmesini sağlayan çanak antenler evlerde bulunan televizyonlarda uydu yayınlarını izlememize imkan verir. Çanak antenler sinyalleri almak ve göndermek için kullanılan ürünlerdir. Farklı uydular için farklı çanak antenlere ihtiyaç duyulabilir. Kullanılacak uydu sistemlerinin farklı standartları bulunur. Üreticiler de çanak antenleri sistemlerin gerektirdiği standartların ihtiyaçlarını karşılayan farklı özellikleri olan ve farklı boyutlarda ürettikleri görülür. Uydu haberleşme sistemi olarak da bilinen çanak antenler evlerimizde sadece uydu sinyallerini almak için kullanılır. Çanak antenler parabolik, offset, flat ve multifocus olarak dört çeşit olarak karşımıza çıkar. Bunların dışında içerde kullanılan antenlere indoor çanak anten denirken dışarıda kullanılan outdoor çanak anten denir. Ülkemizde kullanılan çanak antenleri genelde dışarda kullanılarak uydudan gelen sinyallerin kesintiye uğramadan yanına dönüşmesini sağlamaya çalışılır. Çanak antenler genelde beyaz renk olarak tercih edildiği görülür. Farklı renk tercih etmek isteyen kullanıcılar antrasit çanak anten çeşidini tercih edebilirler. Parabolik çanak anten, geniş açıya sahip olan çanak anten türüdür. Gökyüzüne daha geniş bir açı ile bakar. Bu şekilde uydudan gelen sinyalleri daha iyi toplanmasını sağlamaya çalışan çanak anten türü olarak karşımıza çıkar. Offset çanak anten ülkemizde en çok tercih edilen çanak anten çeşididir. Elips şeklinde olması nedeniyle daha fazla sinyal toplayabildikleri görülür. Parabol çanak antenlerde görülen lnb, kablo ve kolların sinyalleri engellemesi offset çanak anten de daha az olur. Kışın üzerinde karın çok kalmaması kış aylarında sinyal kesintisi yaşanmasının önüne geçtiği görülür. Flat çanak anten, adından da anlaşılacağı üzere düz (flat) anten çeşididir. Diğer anten türlerine göre daha küçük boyutta ve dekoratif bir görüntü sunar. Uydu sinyali toplamada diğer çanak antenler ile aynı seviyeyi yakalayabildiği görülür. Multifocus çanak anten birden fazla uydudan sinyal toplayabilen bir anten türü olarak karşımıza çıkar. Bu çanak anten kullanılarak birbirine yakın uyduların sinyalleri toplanarak yayına dönüştürülebilir. Bu şekilde farklı uyduların yayınları izlenebilir. Bir diğer anten çeşidi ise yapısından dolayı delikli veya elek çanak anten gibi isimlerle adlandırılan çanak anten çeşididir. 

Çanak Anten Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Evde yayın kalitemizi belirleyen önemli unsurlardan biri çanak antenler olarak karşımıza çıkar. Çanak antenler topladıkları sinyallere göre yayın kalitesini sağlayabildikleri görülür. Çanak antenler tercih ederken uydu yayını yapılan sistemim ihtiyaçlarını karşılayan ve uydu sinyalini iyi şekilde yayına çeviren özelliklere sahip olanın tercih edilmesi gerekir. Kullanılacak alana göre bir modeli tercih edilmesi ve kullanılması önem taşır. Rüzgar ve fırtınanın çok olduğu bölgeler de delikli çanak anten kullanılarak rüzgar ve fırtınanın yayın kalitesini etkilemesinin önüne geçilebilir. Kullanılacak uydu sistemine göre uygun boyutta olan çanak anten tercih edilebilir. Çanak antenin yapıldığı malzemeler de uydu yayın kalitesini etkileyen bir diğer unsur olarak karşımıza çıkar. Çanak anten sinyalleri iyi toplayamıyor veya görüntüye iyi şekilde aktaramıyorsa malzeme kalitesinden kaynaklanan bir durum olabilir. Paslanmaz çanak anten çeşitleri tercih edilmesi durumunda çanak antenin kullanım süresi daha uzun olur. Delikli çanak anten, rüzgarın ve yağışın çok olduğu bölgelerde tercih edilen çanak antendir. Delikli yapısı aşırı rüzgar ve yağıştan etkilenmez ve antenin bu sayede yön kaybı yaşamasının önüne geçildiği görülür.

Çanak Anten Fiyatları

Çanak antenler farklı çeşitleri olan ürünlerdir. Çanak antendeki bu ürün çeşidi fiyatları da etkileyen bir durum olarak karşımıza çıkar. Kullanılan malzeme kalitesi, çanak antenin boyutu gibi unsurlar bu fiyatların farklı olmasına neden olur. Çanak antenler kullanılacak uydu sistemine göre ve bölgenin hava şartlarına göre uygun bir modeli alınarak kullanılabilir. Bu hususlar göz önünde bulundurulur iken ürün kalitesi ve ekonomik açıdan da uygun olan ürünler tercih edilebilir. Next çanak anten çeşitleri piyasada yer alan ve kullanıcıların tercihlerine sunulan ürünlerdir. Ürün kalitesi ve fiyat politikası ile kullanıcılara kaliteli Next çanak anten ürünleri sunmaya çalışır. Piyasada yer alan Atlanta çanak anten çeşitleri de kullanıcılar tarafından tercih edilen ürünler olarak karşımıza çıkar. Atlanta çanak anten çeşitleri kullanıcıların bütçelerine uygun ve kaliteli ürünleri ile piyasa da yer alır. Bütçenize uygun çanak anteni tercih etmek isterseniz cimri.com sayfasından fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery