track source
track source

Çamaşır Deterjanı

En Ucuz Çamaşır Deterjanı Fiyatları

908 ürün gösteriliyor.
Çamaşır Deterjanı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çamaşır Deterjanı modelleri ve Çamaşır Deterjanı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çamaşır Deterjanı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Chicco, Farmasi, Miele, Nuk, Dalin. 908 adet Çamaşır Deterjanı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Deterjan Nedir?

Temizleme işlemleri için kullanılan ve farklı formlarda yani sıvı ya da katı olarak üretilen kimyasal maddeler deterjan olarak adlandırılmaktadır. Kelime anlamı kir sökücü olan deterjanın pek çok çeşidi vardır. Farklı markalara ait deterjan çeşitleri en uygun fiyatları ile Cimri.com’da yer almaktadır.

Çamaşır Deterjanı Çeşitleri Nelerdir?

2. Dünya Savaşı’ndan beri kullanılan deterjanların pek çok türü bulunmaktadır. Bu türlerden biri olan çamaşır deterjanının da kendi içinde bazı türleri vardır. Bunlar ilk olarak toz ya da sıvı olarak ikiye ayrılır. İlk olarak toz çamaşır deterjanları kullanılsa da günümüzde sıvı çamaşır deterjanı daha çok kullanılmaktadır. Ayrıca kullanılacak çamaşıra göre de çamaşır deterjanı türü değişiklik göstermektedir. Beyazlar ve renkliler için ayrı ayrı çamaşır deterjanları bulabileceğiniz gibi her iki çamaşır türünde kullanılabilen çamaşır deterjanları da üretilmektedir. Dilerseniz onları da tercih edebilirsiniz.

En İyi Çamaşır Deterjanı Nedir?

Çamaşır deterjanı alırken içeriğine çok dikkat etmeli ve mümkün olduğunca daha temiz içeriğe sahip olanları tercih etmelisiniz. Uzmanlar sıvı deterjanların daha iyi olduğu görüşünde olduğu için toz yerine sıvı deterjan tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bunun nedeni ise toz deterjanların tamamen erimemesi ve kıyafetlerin üzerine yapışmasıdır. Sıvı deterjanlarda böyle bir sorun yaşanmamaktadır bu nedenle sağlık açısından çok daha iyidir. Bunların haricinde hem renkliler hem de beyazlar için kullanılan deterjanlar yerine beyazlar ve renkliler için ayrı ayrı çamaşır deterjanı alınması da önerilmektedir. Bunun nedeni ise beyazların daha zor temizleniyor olması ve beyazlar için üretilen çamaşır deterjanlarının temizlik konusunda çok daha iyi olmasıdır. Böylece kıyafetlerinizin rengini de uzun süre korumuş olursunuz.

Konsantre Çamaşır Deterjanı Nedir?

Konsantre deterjanlar ile sadece ana yıkamayı yaparak çamaşırlarınızın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece su, elektrik ve zaman konusunda tasarruf etmenizi sağlar. Günümüzde yaşanılan çevre kirliliği düşünülürse konsantre çamaşır deterjanlarının çok daha avantajlı olduğu açık bir şekilde görülebilir. Çünkü doğaya zarar vermemek için enerji tasarrufu yapmak çok önemlidir. Üstelik konsantre çamaşır deterjanları sıvı olduğu için toz deterjanlara göre çok daha avantajlı ve sağlıklıdır.

track source