iştirakidir.
Ana Sayfa > Beyaz Eşya & Mutfak > Beyaz Eşya > Buzdolapları >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Dondurucu Hacmi 120 lt
  • Enerji Sınıfı A++
  • Soğutucu Hacmi 385 lt
  • Toplam Hacim 505 lt
  • Ürün Tipi Çift Kapılı No-Frost
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Bosch KGN57SB34N Siyah cam dış yüzey buzdolaplarından Bosch KGN57SB34N minimum enerji ve maksimum performans iddiası ile karşınızda.
Yazar: Elif Bayar 12/12/2014

Beyaz eşya firmaları teknolojik rekabete yeni bir boyut getirerek şıklık yarışına da girdiler. Beyaz eşyaların kullanım amaçlarını genişleterek onlara dekoratif özellik de kazandırıyorlar. Ankastre ürünlerle başlayan serüven bugün siyah cam yüzeyli ürünlere kadar geldi. Daha önce, mutfakta şıklık arayışı içinde olanlar için Arçelik 2488 CNGY buzdolabını incelemiştik. Şimdi Bosch KGN57SB34N NoFrost Kombi Buzdolabına bakalım.

Firmanın doğa dostu olma iddiası, bu üründe de kendini gösteriyor ve ürün A++ enerji sınıfı ile düşük elektrik tüketim imkanı sunuyor.

Hydrofresh çekmece ile meyve ve sebzelerin iki kata kadar daha uzun süre taze kalmasını sağlıyor. HydroFresh çekmecesi kilit sistemi ile nemi içeride hapsederek çekmecenin içindeki gıdalarınızı taze tutmak konusunda iddialı. Buzdolabında saklandığı süreçte sebzeler meyvelere göre daha fazla neme ihtiyaç duyuyor. Eğer çekmeceniz sebze ya da meyve ağırlıklı ise nem oranını ayarlayabilir ve uzun süre taze saklama imkânına sahip olabilirsiniz.

Enerji verimliliğinde iyi not alan bu ürün, 364 litrelik soğutucu ve 86 litrelik dondurucu bölmesi ile toplamda 451 litrelik net kullanıma sahip. Aileler için bu büyüklüğün ideal olduğunu söyleyebilirim. 4 kişilik bir ailenin 400 litre ve üzeri hacimli buzdolaplarına bakmaları daha uygun olacaktır. Ancak eğer dondurucu kısmını çok dolduranlardansanız 86 litrelik hacim yeterli gelmeyebilir. Göreceli olarak küçük olsa da kullanım kolaylığı sağlamak için dondurucu bölüme biri büyük biri küçük iki çekmece yerleştirilmiş. FreshSense özelliği ise derin dondurucu içindeki sıcaklığın sabit tutulmasını sağlıyor

Soğutucu bölüme baktığımızda ise markanın görmeye alıştığımız teknolojileri ile karşılaşıyoruz. ChillerBox özelliği, yani çabuk bozulabilecek yiyecekleri farklı bir ısıda sakladığı çekmecesi, kırılmaya dayanaklı emniyetli cam rafları, gıdalardan gelen kokuların yayılmasını ve birbirine karışmasını engelleyen AirFresh Filtresi bu üründe de mevcut. Tatil modu, ekonomi tuşu, led aydınlatma, lcd ekran ile sıcaklık ayarlama özellikleri de üründe mevcut. Çıkarılabilir kahvaltı kutusu ve çekmece ise küçük ama sevimli bir ayrıntı. Başta peynirler olmak üzere süt ürünlerinin hızlı bozulma ve koku yayma özelliği düşünülünce, böyle bir kutunun ne kadar işlevsel olabileceği ortada.

Buzdolabı alacaklar için öncelikler değişiyor. Eğer tasarım sizin için öncelikli ise bu ürünü Arçelik 2488 CNGY buzdolabı ile listeye almanızı öneririm.  Ancak tasarım sizin için çok da önemli değilse ya da cam yüzeyin temizliği ile uğraşamam diyorsanız başka ürünlere göz atmakta fayda var. Ne de olsa siyah cam dış yüzey ürünlere ciddi bir fiyat farkı getiriyor. 

 

Elif Bayar 12/12/2014
Misafir Editör
Bosch Buzdolapları